Naujausios žinios

Nerijaus Mikelionio kreipimąsi į Lietuvos gyventojus

Nerijus Mikelionis

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.vanolay.com

 Skelbiame Všį „Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties“, kurioje veikia 1808 karštoji linija, direktoriaus Nerijaus Mikelionio kreipimąsi į Lietuvos gyventojus:

„Laba diena,

kreipiuosi į Jus GMP darbuotojų vardu, norėdamas priminti ir paaiškinti keletą dalykų.

 1. Atsižvelgiant į tai, kad Valstybėje paskelbta ekstremali situacija, gyventojus informuojame, kad greitosios medicinos pagalbos stotys ir personalas teikia ir toliau teiks būtinąją medicinos pagalbą, nepaisant koronaviruso epidemijos keliamos grėsmės. Kiekvieną dieną sulaukiame tūkstančių skambučių su įvairiausios pagalbos prašymais.
 2. Visais atvejais stengiamės padėti.

Noriu trumpai priminti, kas yra būtinoji pagalba ir į kokius simptomus reikia atkreipti dėmesį.

Būtinoji pagalba – tai tokia medicinos pagalba, kuri teikiama nedelsiant, arba neatidėliotinai, kai dėl ūmių klinikinių būklių, gresia pavojus paciento ir/ar aplinkinių gyvybei arba tokios pagalbos nesuteikimas laiku sukelia sunkių komplikacijų grėsmę pacientams. Trumpai priminsiu tokioms būklėms būdingus simptomus:

 1. Užsitęsęs spaudimo jausmas arba skausmas krūtinėje, neretai plintantis į kairę ranką, nugarą ir/ar apatinį žandikaulį.
 2. Staigus veido, rankos ir/ar kojos nutirpimas arba nusilpimas (ypač vienoje kūno pusėje).
 3. Staiga atsiradęs labai stiprus bet kurios kūno dalies skausmas.
 4. Nekontroliuojamas kraujavimas.
 5. Ūmus dusulys arba apsunkintas kvėpavimas.
 6. Ketinimas žudytis.
 7. Sąmonės sutrikimas/staiga pasikeitęs elgesys.
 8. Užsitęsęs vėmimas arba viduriavimas.
 9. Atsitiktinis arba tyčinis apsinuodijimas vaistais ar kitomis medžiagomis.
 10. Staiga atsiradęs širdies ritmo sutrikimas.
 11. Staiga atsiradę regėjimo sutrikimai.
 12. Sunki trauma (traumai priskiriami cheminiai ar terminiai nudegimai ar nušalimai)

Jei yra šie simptomai, skambinkite mums telefonu 033 arba 112.

Jei šių simptomų nėra, siekiant užkirsti kelią tolesniam koronaviruso plitimui, norime informuoti, jog saugant mūsų ir jūsų sveikatą į kvietimus, akivaizdžiai neatitinkančius būtinosios medicinos pagalbos kriterijų, nevyksime.

Tuo pačiu užtikriname jus, jog  konsultuosime telefonu arba nukreipsim jus susisiekti su gydytoju pasikonsultuoti  nuotoliniu būdu.

 1. Epidemijos laikotarpiu dispečerinės klausimynas praplėstas. Klausiame, ar kontaktavote su KORONAVIRUSINE infekcija sergančiu, ar esate neseniai grįžęs iš užsienio, jei yra galimybės ir paciento būklė leidžia, prašome pasimatuoti temperatūrą iki GMP atvykimo, o dar geriau jei pasimatuosit/pamatuosit temperatūrą prieš skambindami į greitosios medicinos pagalbos dispečerinę.

Kadangi jau susiduriame su atvejais, kada norima nuslėpti kelionių į užsienį ar karščiavimo faktus prašant GMP pagalbos,  prašome jūsų būti labai atsakingiems ir suvokti, jog šiame etape be galo svarbu išsaugoti medikus. Akivaizdu, jog viena didžiausių grėsmių – sergantys medikai, be kurių niekaip negali veikti šalies sveikatos sistema.

Siekiame suteikti  saugią medicinos  paslaugą Jums, norime, kad būtų saugu skubios pagalbos skyriuose laukiantiems pacientams, siekiame apsaugoti greitosios medicinos pagalbos stotyse ir ligoninėse dirbančius medikus nuo kontakto su galimai COVID-19 sergančiu tam nepasirengus.

Jūsų informacija, kurią suteikiate GMP dispečeriui, mums gyvybiškai būtina siekiant tinkamai rūšiuoti skambučius bei tinkamai pasiruošti medikams.

Norime pasakyti, jog GMP dispečerinės neregistruoja žmonių į mobiliuosius tyrimų punktus, kuriame galima išsitirti esant įtarimui dėl koronaviruso.

Tad

SKAMBINKITE  1808,

 • jei per 14 dienų esate keliavęs užsienio šalyse;
 • ir/ar turėjote kontaktą su galimu ar patvirtintu  koronaviruso atveju ;
 • ir/ar yra vienas, ar keli iš šių simptomų: temperatūra 37,3,   kosulys , sloga, laužo kaulus, skauda gerklę.

Karštojoje linijoje bus įvertinta galimo užsikrėtimo koronavirusu rizika, klinikiniai simptomai, nustatytas reikiamas pagalbos lygis, esant galimybei, būsite užregistruoti į mobilų tyrimo punktą.

 1. Primename, jog Koronavirusinės infekcijos įtarimas daugumos atvejų – nėra kritinė būklė, tad, GMP dispečerinei nustačius, jog jus būtina vežti į ligoninę dėl KORONAVIRUSINĖS infekcijos įtarimo,   gali tekti palaukti GMP brigados tiek, kiek reikia laiko saugiai pasiruošti, paruošti GMP automobilį bei būtų užtikrinta, jog ligoninės pacientų srautai leis jums papulti į ligoninę per įmanomai trumpiausią laiką.

Prašome Jūsų supratingumo ir tikimės bendradarbiavimo. Stiprūs Kartu!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*