Naujausios žinios

Ar jums ne gėda?

Straipsnis buvo išspausdintas spalio 31 d. laikraščio „Širvis“ 42-ame šių metų numeryje.

Šiomis dienomis „Širvio“redakcija gavo skaitytojos laišką. Spausdiname visą netaisytą tekstą. Kviečiame šilumos pirkėjus diskusijai: ar būtina atsiklausti gyventojų dėl kūrenimo sezono pradžios, ar gerai, kai dėl kūrenimo pradžios sprendžia Savivaldybės administracija ir Tarybos nariai? „AR JUMS NE GĖDA?

Kai spaudoje pasirodys ši mano išsakyta nuomonė, gali būti jau prasidėjęs tikras šaltas ir darganotas ruduo. Tačiau šiandien,kai rašau šias eilutes, t. y. spalio 15 d., saulė žeme ritinėjasi, lauke oro temperatūra plius 20 laipsnių šilumos, o bute 26 laipsniai. Tai ir norisi pakalbėti apie ne laiku pradėtą ir tebesitęsiantį šildymo sezoną.

Jau ne pirmus metus Širvintų rajono savivaldybė pirmauja Lietuvoje ne tik Kalėdinių eglučių konkurse, bet ir šildymo sezono pradėjimu. Ir šiais metais UAB „Širvintų šiluma“ panorėjus, o Savivaldybei pritarus, jau spalio 3 dieną „užkūrė pirtį“. Kad sinoptikai prognozavo būsiančius šiltus orus ir ilgą bobų vasarą, kas ir pasitvirtino, jie to nenorėjo girdėti. Ateinančiais metais gal šildymą pradės jau rugsėjo mėnesį, dar kitais – gal rugpjūty užsimanys garo ir prieis iki šildymo per visus metus. Jei jau taip magėjo kuo greičiau šildytis, tai reikėjo pradžioje pradėti šildymą vaikų darželiuose, mokyklose, ligoninėje, kaip tai padarė didieji miestai. Juk iki šiol esant tokiai aukštai teigiamai oro temperatūrai, butuose vos ne vanotis galima. Visų namų langai ir balkonai atidaryti. Argi dabar, kai toks šiltas ir sausas ruduo, namai įšildyti karštos vasaros, dar reikia ir laiptines šildyti, kurių durys atidarytos dieną naktį? Tai čia ūkiškumas? Kalama į galvą, kad reikia taupyti šiluminę energiją.Tam tikslui žmonės verčiami renovuoti namus, o daroma priešingai.

Dėl laiptinių šildymo abejingi patys namų savininkai. Negalvokim, kad šilumininkai pasiūlys kuriam laikui laiptinių nešildyti. Jie suinteresuoti parduoti kuo daugiau šilumos ir gauti kuo didesnį pelną. O tai parodo ir jų kosminiai atlyginimai, palyginus su socialinių darbuotojų, bibliotekininkų, kultūros ir švietimo daruotojų bei kitų, gaunančių minimalų atlyginimą.

Kyla klausimas: kodėl žmonės tyli, nereikalauja, kad jų namus pradėtų šildyti tada, kai to paprašo patys šilumos pirkėjai. O atsakymas gal gali būti ir toks – baimė papriekaištauti, pareikalauti. Bijoma prasižioti, nes gali atsidurti nepalankiųjų sąraše. Ir ne vienas gal dar prisimenam, kai Lietuvos Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė pradėjo kanceliarijoje galvų kapojimą. Širvintų merė Ž. Pinskuvienė gyrė kanclerę ir linkėjo jai sėkmės, sakydama: „Reikia apkapoti devyngalvio slibino galvas taip, kad jos neataugtų.“ Tokią pačią procedūrą patyrė ir nemažai mūsų rajono gyventojų. Bet merė pamiršo, kad nukirtus vieną slibino galvą, atauga dvi. Nesakau, kad ankstyvu šildymu nepatenkinti visi. Skausmingiausiai tai palietė vienišus žmones ir tuos, kurie už praeitą šildymo sezoną susimoka tik per vasaros mėnesius, arba kuriems iki kompensacijos pritrūko keletos eurų.

Šiais metais Širvintų rajono savivaldybė „Auksinės krivūlės“ apdovanojimo negavo. Gaila, kad nėra nominacijos už neūkiškumą ir išlaidavimą. Čia Savivaldybė vėl pirmautų.

Pabaigai vienintelis klausimas Savivaldybės vadovams ir UAB „Širvintų šilumai“: ar jums ne gėda iš žmonių siurbti ne tik pinigus, bet ir kraują?

Pasirašo: Julija – šilumos vartotoja Širvintos, 2018-10-15“

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*