Naujausios žinios

„Auginu medį – auginu vaiką“

Valda PATINSKIENĖ

Šaltinis: www.sirvintos.lt

Birželio pabaiga–liepos pradžia – renginių savaitė Globėjų dienai paminėti. Visi, be išimties, šalies Globos centrai ruošėsi šiai savaitei. Ne kitaip buvo ir Širvintų globos centre. Globos koordinatorės Laima Eidukaitienė, Augustė Šidlovskė, GIMK specialistės Laura Vaitkūnaitė ir Ugnė Kukytė-Bilotienė tarėsi, skaičiavo, planavo, kaip suorganizuoti šventinę savaitę rajono globėjams ir įtėviams „Auginu medį – auginu vaiką“. Tik per diskusijas, geranoriškus pasiūlymus realų vaizdą įgauna kūrybiniai planai. Prie pasiūlymo pasodinti globėjų garbei klevą gimė mintis apdovanoti globėjus ir globotinius balionais su užrašu „Globa–dovana“. Tartasi kurioje vietoje pasodinti medelį. Nuspręsta – matomoje ir dažnai vaikų su tėveliais ir paauglių lankomoje vietoje – naujai įrengtoje vaikų žaidimo aikštelėje – batutų parkelyje. Visiems globėjams ir įtėviams paskambinta, išsiųstos SMS žinutės su smulkiai išdėstyta antradienio (birželio 30 d.) renginio programa. Po lietingos nakties antradienio rytas buvo apsiniaukęs, tačiau, susirinkus gausiam globėjų ir globotinių būriui bei besišypsančioms šventės organizatorėms, danguje nušvito saulutė ir nedingo per visą susitikimo laiką. Pradėdama šventę, globos koordinatorė Augustė perskaitė už širdies griebiančias eiles:

Globot kilnu, globoti miela,
Bet nepamiršk, globėjau, – atiduodi sielą.
Tu atiduodi viską: ir širdį, ir jėgas,
Nelauki „Ačiū“, kad kas kada ištars.
Prabėga metai… dienos…
Čia ašaroja akys, čia džiaugiasi širdis – tikra jausmų liūtis.
Vėl kylam, vėl griūtis…
Taip mes priprantam ir pamilstam.
Taip mes tikrais tėveliais virstam…

Visa globos esmė sutilpo šiose eilėse. Jas galėjo parašyti tik žmogus, žinantis, ką reiškia būti globėju. Augustė galėjo net neįvardinti eilių autorės. Visi susirinkusieji suprato, jog tai ilgametės globėjos Svetlanos Pukinienės kūryba. Po plojimų Svetlanai, merės sveikinimo ir padėkos žodžių, globėjai ėmėsi darbo – pasodino aukštą, liauną klevą. Šis medis teauga, veši ir žaliuoja, tetampa gražiu miesto simboliu ir globėjų susibūrimų vieta.

Atlikus pagrindinį darbą, Socialinių paslaugų centro direktorė Neringa Lubytė renginio dalyvius pakvietė pasmaguriauti į kavinę „Terasa“. Po malonaus pasisėdėjimo, atsisveikinančius globėjus palydėjo iš kavinės sklindantys Radžio atliekamos dainos žodžiai: „Nekaltinu savo likimo už tai, kad be meilės gimiau, kai Dievas mums laimę dalino, kaip gaila, šalia nebuvau…“.

Tuo globėjų savaitės renginiai nesibaigė.

Ketvirtadienį globojamųjų laukė naujas žaidimų kambarys „Sapnas“. Sekmadienį už globėjus ir įtėvius Širvintų šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo laikomos šv. Mišios.

Globėjų dienos organizatorių dėmesys ir rūpestis suteikė jėgų ir toliau darbuotis tėvynės labui.

Nuotraukos autorės ir iš www.sirvintos.lt

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*