Naujausios žinios

Bemiegių naktų problemos sprendimas

Nuotrauka iš seimairnamai.eu

RAŠO KŪDIKIŲ PRIEŽIŪROS SPECIALISTĖ GIEDRĖ VELIČKIENĖ

Vienas dažniausių jaunų mamų klausimų: kodėl mano kūdikis prabunda kelis (ar keliolika) kartų per naktį?

Miego specialistai teigia, kad atsibusti naktį yra normalu tiek kūdikiams, tiek vaikams, tiek suaugusiems žmonėms. Po kiekvieno miego ciklo būna nedidelė pauzė, kurios metu turime galimybę apsiversti ant kito šono, užsitraukti antklodę ir pasitikrinti, ar esame saugūs ir galim miegoti toliau.

Paprastai suaugęs žmogus šios pauzės tarp miego ciklų nejunta. Jis prabunda kelis kartus per naktį (kelioms sekundėms), verčiasi ant kito šono ir miega toliau. Kūdikis gi, prabudęs ima ieškoti mamos pagalbos. Pagalbą naktį reikia teikti tik tuo atveju, jei kūdikis prabudęs iškart ima verkti (tai signalizuoja apie nepatenkintus poreikius: alkį, nerimą, šlapias sauskelnes, skausmą ir pan.). Jei kūdikis prabunda ir ima šnarėti, niurzgėti ir muistytis, supraskite: jis mokosi nusiraminti ir užmigti pats! Nesikiškite į šį procesą, suteikite kūdikiui galimybę mokytis.

Jei muistymasis ir niurzgėjimas pereina į verksmą, tada parodykite vaikučiui, kad Jūs šalia ir esate pasirengę jam padėti.

Ilgainiui galime išmokyti kūdikį elgtis taip, kaip elgiasi suaugęs žmogus: prabudus nakties metu neieškoti aplinkinių pagalbos, o verstis ant kito šono ir miegoti toliau. Tai įmanoma tik tuo atveju, jei kūdikis yra sveikas, laikosi dienotvarkės ir šiuo metu neišgyvena tokių etapų, kaip dantų skausmas, raidos šuoliai ir kt.

Pasikartosiu: atsibusti naktį yra normalu! Jei klausiate, kiek kartų… paskaičiuokime! Suaugusio žmogaus miego ciklas trunka apie 90 minučių. Jei miegame 8 val., per naktį „pereiname“ 4-6 miego ciklus, tarp jų yra prabundama.

Visą straipsnį, daugiau informacijos ir patarimų nėščiosioms bei mamytėms ieškokite svetainėje sumanimama.lt

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*