Naujausios žinios

Demokratinė diktatūra, ar diktatūrinė demokratija?

Varpininkas

[peg-image src=“http://lh3.googleusercontent.com/-bKcHe3rYs9s/VexnPZfbKUI/AAAAAAAAAPA/BKXRoFXJ5UU/s144-o/Varpininkas.jpg“ href=“https://picasaweb.google.com/115795536838592631999/2015MRugsejo6D03#6191437101965977922″ caption=“Varpininkas. R. Šimienės šaržas“ type=“image“ alt=“Varpininkas.jpg“ image_size=“1598×1816″ ]

Neseniai toks ne itin geras pažįstamas paklausė:

– O kada tu gyvenai geriau – sovietmečiu ar dabar?

– Į provokacinius klausimus neatsakinėju, – išdidžiai atrėžiau ir užtrenkiau varpinės duris prieš pat jo ilgą nosį.

Atsirado mat sociologas… Parsidavęs prorusiškoms jėgoms ir ne kitaip! Kai įtūžis atlėgo, pamaniau: „O juk nelabai tas mano gyvenimas ir pasikeitė. Tada religija buvo nepopuliari, tai turėjau varpinėj tūnoti, o dabar ir vėl tyliai tūnau. Ne, tikinčiųjų dabar nepersekioja, varpininkas dabar labai gerbiamas. Bet aplinka taip įkaito, kad naktį prabudęs ir kulkų švilpesį išgirdęs, visai nenustebčiau. Kai išsiruošiu iki artimiausios parduotuvės, vis užmetu akį į skelbimų lentą. Bene merės potvarkis kabo dėl karinės padėties įvedimo ir komendanto valandos paskelbimo? Šiandien nėra, matyt, rytoj pakabins, ilgai laukti tikrai neteks.

Na, užteks čia graudentis, geriau, laiko turėdamas, Konstituciją pavartysiu, egzaminas ne už kalnų. Sako, bus galima virtualiai dalyvauti. Reikia tam pasiruošti. Skaitau pirmą sakinį: „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika“. Aha, jei Lietuvoje demokratija, tai kas tada Širvintose? Pagal kai kurias merės frazes („aš karalienė“, „aš geriau žinau, kaip reikia“, „aš darysiu taip, kaip man atrodo reikalinga“ ir t. t.) turėtų būti monarchija. Še jums visiems! Iki šiol Lietuva turėjo kunigaikštį Vilgaudą ir kunigaikštienę su rusiškom regalijom. O Širvintose, bac, karalienė. Ir, beje, taip pat su regalijom.

Kiti pasakymai (gal jų nekartosiu, dabar vaikai be priežiūros naršo interneto erdves, dar paskui košmarus sapnuos) labiau primena Pinočeto karinę chuntą. Tetrūksta gatvėse automatininkų su mėlynos spalvos simbolika.

Saldūs pažadai prieš rinkimus ir kartūs darbai po jų – ar tai nepanašu į sovietinius laikus?

Miškan gilyn, medžių daugyn. Šitaip ir iki Romos imperijos laikų prisikasime. Gal ir ne be pagrindo? Po šios kadencijos jausimės kaip romiečiai po didžiojo gaisro, kurį sukėlė ne kas kitas, o imperatorius Neronas. Kaip sakydavo mano šviesaus atminimo pirmtakas – tai jau nejuokinga.

Tfu! Visai susipainiojau! Nebežinau, ar Širvintose demokratinė diktatūra, ar diktatūrinė demokratija. Gal tegul sprendžia skaitytojai? Mielieji, startas duotas, „laikinkit“ į sveikatą!

O, davatkėlė Pranė po durim pakišo naujausias „Varnalėšų istorijas“. O ten juodu ant balto parašyta: „Buvusieji kuria naują spaudos organą“. Tai apsidžiaugs redaktorė gavusi nemokamą reklamą!

Tarp mūsų kalbant, tie nepriklausomi pilietiniai žurnalistai (Tik kodėl jie buvusieji? Jie visi esamieji!) pernelyg užrietė nosis, atseit, parodys, kaip turi dirbti tikri žurnalistai. O turėtų nueiti pas merę ir žemai nusilenkti: juk, jei ne jos „demokratija“, sėdėtų dabar kiekvienas savo varpinėj ir apie jokius žurnalistinius žygdarbius nė negalvotų. Ne buvusiems, o merei ačiū už naują spaudos leidinį. Tad imkite ir skaitykite!

Iki susitikimo!

Jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*