Naujausios žinios

Depresija po gimdymo

Labai daug mamų (50-85 proc.) po vaikelio gimimo, praėjus vos keletui dienų ir aprimus pirmajam džiaugsmui, pajunta netikėtus ir net gąsdinančius ženklus. Ji suvokia, kad visiškai nebesusigaudo savo jausmuose: čia norisi juoktis, čia verkti. Ašaros byra dažnai, gausiai, jų priežasties nesupranta nei ji pati, nei juo labiau artimieji. Moteris staiga tampa nekantri, sudirgusi, ją erzina, jaudina net smulkmenos, dalykai, į kuriuos anksčiau net nekreipdavo dėmesio. Užplūsta didžiulis liūdesys, moteris jaučiasi nepasitikinti savimi, įsitempusi, pavargusi, nerami, prislėgta.

Kaip keistai beskambėtų, bet yra normalu taip jaustis kelias dienas, vieną-dvi savaites po gimdymo. Ir dažniausiai ši savijauta, vadinama motinystės melancholija, kaip staiga užėjo, taip staiga ir pranyksta. Tačiau maždaug vienai iš aštuonių moterų ir po dviejų savaičių savijauta nepagerėja – pasireiškia pogimdyminė depresija.

Kokie depresijos požymiai, priežastys, kaip išgyventi kritinį laikotarpį, sužinosite perskaitę visą straipsnį portale sumanimama.lt

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*