Naujausios žinios

Greit prabėgo vasara

Straipsnis buvo išspausdintas rugsėjo 26 d. laikraščio „Širvis“ 37-ame šių metų numeryje.

Greitai prabėgo, rodos, nesibaigianti ir kupina nuotykių vasara. Jau pasitikome gražuolį rudenį, tačiau vasaros įspūdžiai ir prisiminimai sugrįžta ilgėjančiais vakarais. Smagu, kai tie prisiminimai malonūs. Vileikiškių vaikų dienos centro vaikams ši vasara buvo smagi – jie ne tik džiaugėsi nerūpestinga vaikyste, vasariškais malonumais, bet ir gerai leido laiką stovykloje. Liepos pradžioje jie kartu su savo vadovais ir savanoriais išvyko stovyklauti į Aukštadvarį. Apsigyveno žemės ūkio mokyklos bendrabutyje. Oras pasitaikė puikus, todėl ilsėtis ir pramogauti galėjo į valias. O pramogų būta nemažai. Smagiausia buvo kartodrome važinėtis kartingais. Tai moderniausia 1 050 m trasa Lietuvoje. Joje yra 14 posūkių – 9 į kairę, 5 į dešinę, galingi kartingai, visa reikalinga apranga ir daug greičio. Vaikams labai patiko ir Ąžuolynės nuotykių parkas – vienas iš didžiausių pramogų parkų Lietuvoje, kur daugybė nepamirštamų įspūdžių ir adrenalino laipiojant tarp medžių įrengtomis trasomis, leidžiantis įvairiame aukštyje įrengtais nusileidimo lynais, iš kurių vienas yra net 350 m vientisas nusileidimas 20 m aukštyje virš vandens. Netoli Aukštadvario stūkso keliais vardais – Kartuvių arba Šibos – vadinamas kalnas, traukiantis įspūdingų panoramų mėgėjus. Pasakojama, kad jame buvo pakarta daug 1863 m. sukilimo dalyvių. Ant kalno dvarponiai korė nepaklusnius baudžiauninkus. Kartuvių kalno aukštis virš jūros lygio siekia 170 m, tačiau vaikams tai nė motais. Lipant į kalną kažkodėl visi įsivaizdavo ten stovint kartuves, tačiau viršuje nieko panašaus nebuvo,o užkopus galima pažvelgti į tolius ir gražuolį Navos ežerą nuo 21 m aukščio, jei tam netrukdytų kalno pušys savo žaliomis lajomis.

Dar vienas aplankytas geologinis gamtos paminklas – Velnio duobė arba Velniaduobė, kurios gylis siekia net 30–40 metrų, o plotis 60–200 metrų. Sakoma, kad anksčiau kai kada piemenys rasdavo velnių išmestų kryželių. Praeiviai naktį dažnai girdėdavo kažkokius šūkavimus. Visa tai darydavę velniai, dėl to ir kilo pavadinimas „Velnio duobė“. Stovyklaudami vaikai ir jų vadovai apžiūrėjo Aukštadvario dvarą, pasivaikščiojo po jo parką. Dabartinis dvaras su parku ir upėtakių tvenkiniais, išlikęs iki šių dienų pastatytas dar 1837 m. A. Malevskio. Taip pat vaikai aplankė ir Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčią. Aukštadvaris – ypatingų šaltinių kraštas. Prie vieno tokio šaltinio pabuvojo bei jo vandens ragavo ir stovyklautojai. Pasak senolių, šio šaltinio vanduo tekantis ,,prieš saulę į rytus“ turi gydomųjų galių, kuris pasemtas ir ilgai laikomas, nesurūgsta.

Papramogavę, prisimaudę Pilaitės ežere, kupini įspūdžių vaikai grįžo namo, kur jų laukė kiti vasaros malonumai, darbai, nuotykiai ir renginiai, o už galimybę pabūti stovykloje Vileikiškių vaikų dienos centro „Lašelis“ vaikai dėkoja Vileikiškių bendruomenės pirmininkui Z. Miseliui, I. Savlevičienei, N. Čaikauskienei, H. Kazlauskienei ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Prieš pat mokslo metų pradžią, atsisveikinant su vasara, vaikams organizuojami įvairaus pobūdžio renginiai. Vileikiškiuose tokie renginiai vaikams jau tapo tradicija. Štai ir šiais metais, rugpjūčio 30 d., Vileikiškių bendruomenės namuose vyko renginys vaikams „Pirmyn į mokslo šalį“. Jį organizavo Širvintų kultūros centro Vileikiškių filialas kartu su Vileikiškių bendruomene. Renginio metu vaikai dalyvavo lietuvių kalbos, geografijos, kūno kultūros, gamtos mokslų, piešimo „pamokose“, kurių metu galėjo patikrinti savo žinias, išprusimą, loginį mąstymą bei kitus sugebėjimus. Dvi komandos uoliai varžėsi tarpusavyje. Jie žaidė, sprendė painias užduotis, piešė ant vandens. Tai gera „treniruotė“ prieš mokslo metus. Renginį vedė Vileikiškių filialo vedėja Janina Jankauskienė, o piešimo ant vandens pamoką – Alionių filialo vedėja Birutė Pekarskienė. Visos žinios ir gebėjmai įvertinti balais, už kuriuos galima buvo gauti papildomą „pažymį“ – dovanėlę. Pralaimėjusiųjų nebuvo, apdovanoti – visi, nes nugalėjo draugystė. Renginyje apsilankė ir Seimo narys Petras Čimbaras su dovanomis vaikams artėjančių mokslo metų proga.

Smagus renginys pasibaigė, tačiau visi, susirinkę prie vaišėmis nukrauto stalo, dar ilgai dalinosi įspūdžiais ir ateities planais, dar ilgai netilo vaikų klegesys. Publicistas ir poetas Tomas Venclova yra pasakęs, kad „Gyvenime svarbu padaryti ką nors išliekančio, bet tai matuojama ne apdovanojimais, o atgarsiu būsimose kartose“.

Vileikiškių bendruomenės informacija

 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*