Naujausios žinios

Gyventojų nuomonė apie priverstinį gydymą nuo alkoholizmo

Andželika Bagočiūnienė

Šaltinis: manosveikata.lt

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ teigė palaikąs siūlymą priverstinai gydyti nuo alkoholizmo, o medikai ir teisininkai turėtų rasti bendrą sutarimą, kaip priimti sprendimą gydyti priverstinai. Vyriausybės vadovas taip pat pabrėžia, kad kovojant su alkoholizmu būtinas ir didesnis visuomenės įsitraukimas, pilietiškumo ugdymas, bendruomenių, ypač kaimuose, stiprinimas. Todėl klausiame jūsų:

Kokia jūsų nuomonė apie priverstinį gydymą nuo alkoholizmo?

Agnė iš  Puorių kaimo, 28 m.

Labai gera, pritariu šitam gydymui, nes dabar alkoholikų daugiau nei negeriančių žmonių. Kai žmogui atsitinka kas nors su sveikata, tada gal jis ir pagalvoja apie tai, kaip jam mesti gerti.

Alius iš Žieveliškių kaimo, 53 m.

Visiškai nepritariu. Prievarta niekada to neišgydysit. Aš pats buvęs alkoholikas, ir aš jau žinau –  prievarta nieko nepadarysi. Žmogus kada pasiekia dugną, kai „išgeria savo bačką”, vienas atsiduria kapuose, o kitas keliasi ir eina toliau gyvenimu.  Alkoholikas aršiau mažo vaiko.  Nuo alkoholizmo neišsigydysi. Čia taip yra iki gyvenimo galo. Septynerius metus negėriau nė lašo. Po to buvo atkritimas, gėriau. Dabar vėl dveji metai negeriu. Dabar man alkoholis nemaišo nei degalinėse, nei kitur. Jis gali va čia stovėti. O jei aš užsimanysiu ir nebus nei degalinėse, nei parduotuvėse, aš vis tiek jo rasiu. Alkoholikas atsikelia, serga, galvoja – koks durnius, kad geriu. O tik praėjo ligos – ir vėl viskas pamiršta, ir vėl viskas iš naujo. Tai liga, bet išgydyti ją gali pats alkoholikas, tikrai to nepriversi. Mane paskatino mesti, kai savaitę prieš savo vaiko antrąjį gimtadienį ir dar dvi savaites po jo aš gėriau. Tris savaites gėriau nesustodamas. Vieną dieną lovoje guliu, sergu, o aplinkui mane ropoja mano vaikas, ir man taip nudūrė širdį. Pagalvojau – aš tris savaites namuose, ir vaiko nemačiau, per tris savaites jį tik tada pirmą kartą pamačiau. Man vaikas buvo stabdys. Per septynerius negėrimo metus pasiekiau daugiau, nei per visą savo gyvenimą.

Gintautas iš Musninkų, 46 m.

Girdėjau apie tai. Mano nuomonė teigiama. Galėtų kaip nors įpareigoti gydytis ypač tuos, kurie smurtauja šeimoje. Turi žmogus kiek ir pats norėti. Tik įpareigojimas galėtų būti ne kaip bausmė, o nauda.

Irma, viešnia iš Šiaulių miesto, 47 m.

Mano nuomonė teigiama. Todėl, kad per daug geriančių Lietuvoje dabar. Tėvai geria, vaikai nevalgę namuose sėdi. Yra darbuotojai. Tarkim, socialinė darbuotoja atvažiuoja į šeimą. Rado tokią situaciją ir išvežė tėvus gydytis. Aš manau taip. Nes labai daug atvejų tokių, kad liūdna.

Povilas iš  Širvintų, 70 m.

Reikia gydyti žmones, o ką daryti? Aš jau senas, kadaise gėrėm ir mes, bet žinojom, kad ryt į darbą. Tai ir sustodavom. O ką dabar? Žmogus darbo neturi, gyvena iš pašalpų. Gauna kapeikas, paskaičiuoja, kad nieko už jas nenusipirks, tai pagalvoja –  geriausia pragert. Ir prageria iki paskutinės kapeikos. Išgėrinėjom ir mes. Va, aš 30 metų autobuso vairuotoju dirbau, kai į darbą ėjau – negėriau. Žmonėms darbo reikia duoti, bet jei žmogus nesustoja gerti, jį reikia stabdyti. Ypač  jaunus žmones dabar reikia gydyti.

Darius iš Širvintų, 46 m. 

Manau, kad reikia. Tik pirmiausia reikia alkoholį branginti ir panaikinti „pūsles”, kad nebūtų galima įsigyti po 60 euro centų. Va čia yra bėda. Sako, alkoholikas neša viską iš namų. Taip, dabar išneša viską iš namų ir nusiperka šešis „bambalius”, o kai bus brangesnis – vieną nupirks. Skirtumas didelis. Tos kartos, kurie jau prasigėrę, manau, jau neatgausime. Reikia jaunimą bandyti gelbėti. Širvintose nieko nėra jaunimui, sportuoti nėra kur. Aš einu su šuniu ir, va, šitas takas prie užtvankos tamsus. Prieš dvi savaites lankiausi Estijoje.  Jūs neįsivaizduojate, fantastika! Sustojome miške su šuneliu, kad jis pabėgiotų, takas nušienautas, miške apšviestas, paruoštas slidinėti ar bėgioti žmonėms. Nuo miesto kelias kaip iki Vileikiškių, Musninkų, Kernavės, visur Estijoje takai apšviesti. Nori – su dviračiu važiuok, pėsčias eik, su riedlente. Mes baisiam užnugary šiuo klausimu. Reikia žmones į kitą pusę traukti, o pas mus leidžia gert, ir lengva tada laimėti Seimo rinkimus. Mes baigiame sugriauti tai, ką reiktų saugoti. Mano manymu, alkoholio gamintojai remia vieną partiją milijonu, kitą milijonu, ir tada daro, ką nori. Kol šitaip bus – niekas nepadės.

Ačiū jums už nuomonę.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*