Naujausios žinios

Informacija dėl paramos kaimo bendruomenėms

Nuotrauka Valentino Bagočiūno

Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro kovo 23 d. surengtoje vaizdo konferencijoje kaimo bendruomeninės organizacijos turėjo galimybę išgirsti komentarus apie naująsias taisykles, kuriomis vadovaujamasi teikiant nacionalinę paramą kaimo bendruomenėms. Tiesioginės transliacijos metu buvo pristatyti taisyklių pasikeitimai bei atsakyta į bendruomenėms rūpimus klausimus.

Ką būtina žinoti

Paramą pagal šias taisykles gali gauti tik kaimo bendruomenės. Iš valstybės biudžeto lėšų bus kompensuojama iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Pareiškėjo nuosavos lėšos gali būti bendruomenės nuosavos lėšos, rėmėjų, savivaldybių ir kt. lėšos. Jokių papildomų dokumentų (garantinių raštų, savivaldybių tarybų sprendimų, banko sąskaitų išrašų), kuriais įrodomas pareiškėjos prisidėjimas nuosavomis lėšomis, pateikti prie paraiškos nereikalaujama. Pvz., technikai įsigyti kompensuojama iki 1500 Eur. Jeigu numatoma įsigyti technika yra brangesnė – likusi dalis finansuojama nuosavomis pareiškėjos lėšomis.

Kaimo bendruomenės, teikdamos paraišką, turi atkreipti dėmesį, kad pernai ar užpernai gavusios paramą organizacijos šiais metais gali kreiptis paramos tik pagal veiklos sritį „Tradicinių renginių organizavimas“. Paraiškų vertintojai taip pat primena, kad atlygis atlikėjams, vedėjams, lauko baldų, palapinių, elektros generatorių įsigijimas ir pan. yra netinkamos finansuoti išlaidos. Kreipiantis paramos pagal sritį „Tradicinių renginių organizavimas“ yra galima tik jų nuoma, kai tai reikalinga tradiciniam renginiui organizuoti.

Tvarkant viešąsias erdves dažnai žemės sklypas, kuriame numatoma įgyvendinti projektą, priklauso valstybei. Tokiu atveju kartu su paraiška turi būti pateiktas sklypo patikėtinio dokumentas, kuriame turi būti nurodyta, kad ši žemė yra priskirta prie neprivatizuojamos žemės ir leidžiama pareiškėjai įgyvendinti projektą ir vykdyti veiklas ne trumpiau nei 3 metus nuo paramos galutinio išmokėjimo dienos. Valstybinės žemės patikėtiniai yra Nacionalinė žemė tarnyba arba savivaldybės.

Konsultuojant kaimo bendruomenes dažnai kyla klausimas, ar kaimo bendruomenės tarybos ar valdybos posėdžio protokolo kopijos yra laikomos tinkamais dokumentais, kad pagrįstų projekto poreikį. Įvardyta, kad projekto poreikiui pagrįsti prie paraiškos turi būti pridedama pareiškėjos visuotinio narių susirinkimo protokolo (arba jo išrašo) kopija.

Paraiškas galima teikti iki balandžio 10 d. Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centrui (Universiteto g. 8A–203, Akademija, 53341  Kauno r.)

Parama teikiama 11 kartą

Šiais metais bendruomenės paraiškas nacionalinei paramai gauti teiks 11 kartą. Šiemet bendruomenės dalysis 800 tūkst. eurų krepšelį. Žemės ūkio ministerija kaimo bendruomeninių organizacijų projektus remia nuo 2006 m. kasmet, išskyrus 2010 m., kai dėl lėšų stygiaus biudžete konkursas rengiamas nebuvo.

2006–2016 m. finansuoti 2308 kaimo bendruomeninių organizacijų projektai, kurių suma siekia beveik 12 mln. Eur. Per visą laikotarpį iš viso finansuoti 2308 pareiškėjų projektai. Nacionalinė parama kaimo bendruomeninėms organizacijoms finansuojama valstybės biudžeto lėšomis.

Aktyviausiomis kaimo bendruomeninėmis organizacijomis gali pasigirti Raseinių, Vilkaviškio, Biržų ir Radviliškio rajonų savivaldybės. Atitinkamai iš šių savivaldybių pateikė ir buvo finansuoti 131 (720 tūkst. Eur), 123 (645 tūkst. Eur), 100 (575 tūkst. Eur) ir 95 (513 tūkst. Eur) pareiškėjų projektai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*