Naujausios žinios

Išsipildė Irenos Veličkienės svajonė

Valda Patinskienė

Straipsnis buvo išspausdintas balandžio 4 d. laikraščio „Širvis“ 13-ame šių metų numeryje.

Nedažnai tenka pasikalbėti su žmogumi, kuris įgyvendino savo vaikystės, jaunystės svajonę. Užaugus pasikeičia norai, pažiūros, svajonės. O čia ne. Jau vaikystėje buvo didelis noras tapti medicinos darbuotoja. Ir svajonė nepasikeitė.

Baigusi tuometę „Atžalyno“ vidurinę mokyklą Irena Veličkienė be jokių svarstymų susiruošė į Vilnių. Įstojo ir sėkmingai baigė medicinos kolegiją, įgijo akušerės specialybę. Gerai baigusią šią mokyklą paliko dirbti Vilniaus klinikose. Mielas darbas širdžiai – ne darbas, o atostogos. Bedirbant pradėjo vilioti kita medicinos kryptis – kosmetologija. 1992 metais mūsų šalyje nebuvo kur įsigyti tokios specialybės. Ne veltui sako mūsų liaudies išmintis: „Kas ieško, tas randa“. Jauna medicinos specialistė sužinojo, kad jai rūpimą specialybę galima įsigyti Maskvoje, Rusijos–Amerikos inter koledže. Baigusiems medicinos mokslus – tektų mokytis tik dvejus metus, o be medicininio išsilavinimo – visus ketverius. Ko laukti? Žinoma, Irena jau ir Maskvoje. Laikas bėga greitai, neapsižiūrėjo, kaip prabėgo studijų laikas Rusijos sostinėje, ir Irena grįžo į tėvynę.

Kosmetologės darbo pradžia – grožio salonas Kaune. Čia viskas puiku: patinkantis darbas, geras kolektyvas, Kaune sukūrė šeimą, gimė sūnus. Ko, regis, dar galima norėti? Tačiau Ireną traukė Širvintos. Nuoširdžiai mylinti savo kraštą į Širvintas sugrįžo kartu su vyru ir mažyliu sūnumi. Pasisėmusi patirties Kaune, kaip galima dirbti įkūrus nuosavą įmonę, Irena 1999 metais pradėjo kosmetogolės veiklą mūsų mieste. Norinčių pasinaudoti kosmetologės paslaugomis Širvintose atsirado nemažai. Pradžioje gal nebuvo atliekamos visos procedūros, kuriomis norėjo pasinaudoti klientai. Bėgant laikui, tobulėjant kosmetikos priemonėms ir aparatūrai, padidėjo ir suteikiamų paslaugų asortimentas. Teko įsigyti I. Šeiniaus gatvėje privatų butą, jį atitinkamai pritaikyti grožio salono reikalavimams.

Šiuo metu teikiamų kosmetologinių paslaugų spektras tikrai platus: nuo antakių dažymo iki kūno masažo, nuo veido valymo iki makiažo įvairioms progoms. Grožio salone „Vakarė“ naudojama tik „Anna lotan“ kosmetika, šiame salone galima įsigyti dovanų čekį, klientų patogumui priimami išankstiniai užsakymai telefonu, dalijamos vizitinės kortelės. Patogu gyventojams, o svarbiausia, Irena Veličkienė sukūrė ne tik sau darbo vietą, bet ir dviem kirpėjoms, manikiūrininkei. Kolektyvas darnus, dirba nuoširdžiai, tad turi nuolatinių klientų. Irena prisimena, prieš dvidešimt metų į saloną ateidavavusias jaunas mergaites, kurios tapo damomis, lankosi šiame salone ir atsiveda savo vaikus.

Kosmetologės darbas reikalauja atidumo, būtina sekti naujoves, madas. Tenka I. Veličkienei vos ne kas mėnesį vykti į seminarus. Ten susitinka su kolegomis, dalinasi patirtimi, naujovėmis. Salono sienos nukabinėtos Irenos Veličkienės sertifikatais ir padėkomis. Ypač sudomino VO „Gelbėkit vaikus“ ir Bagaslaviškio vaikų dienos centro padėkos. Įdomu, už ką dėkoja šios organizacijos. Pasirodo, kad grožio salonas „Vakarė“ Bagaslaviškyje per Kalėdas ruošia Vaikų dienos centro vaikams ir jų tėveliams dovanas: apkerpa tėvus, sušukuoja mamytes, norinčioms padažo antakius, įveria auskariukus. Tai labai puiki dovana bagaslaviškiečiams prieš šventes.

Mėgsta I. Veličkienė lankytis Druskininkuose, kievieną vasarą su Neįgaliųjų draugija pabuvoja Šventojoje. Na, o Joninės – būtinai pirmojoje sostinėje Kernavėje. „Nuo Širvintų nenoriu atitolti. Aš myliu Širvintas, čia mano išvaikščioti takai, keleliai, buvę bendramoksliai, draugai, man patinka čia dirbti ir gyventi. Manau, kad įsikūriau čia visam laikui,“ – atvirauja Irena. Tad ir būkite čia, Irena, dirbkite sau mielą darbą, puoškite mūsų rajono gyventojus.

1 Comment on Išsipildė Irenos Veličkienės svajonė

  1. labai graži ir miela idėja rašyti apie paprastus žmones, kuriuos lyg ir pažįstam, lyg ir žinom… bet paskaityti vis tiek labai malonu. Sėkmės Irenai

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*