Naujausios žinios

Joną Grybauską Taryba išlydėjo melagingų kaltinimų puokšte

Andželika Bagočiūnienė

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų rugsėjo 7 d. laikraščio „Širvis“ 35-ame numeryje.

Tarybos posėdžio, vykusio rugpjūčio 29 d., metu buvo pritarta netenkinti Širvintų r. Alionių pagrindinės mokyklos direktoriaus Jono Grybausko prašymo nutraukti darbo santykius šalių susitarimu ir išmokėti pagal teisės aktus priklausančią šešių mėnesių išeitinę kompensaciją.

Prieš balsavimą merė Ž. Pinskuvienė pademonstravo skaidres su nuotraukomis, kuriose neva užfiksuoti grubūs direktoriaus neūkiškumo faktai. Rodydama skaidrę su medinio karkasinio pastato nuotrauka Alionių pagrindinės mokyklos teritorijoje, merė komentavo: „Štai tvarka tualete. Atvira fekalijų duobė ten, kur kriauklė uždengta. Tai čia sąvartynas ar fekalijų dėžė, o kur daugiau kaip du tūkstančius kainavęs ir už Europos Sąjungos pinigus įrengtas tualetas?“ Rodydama Juodiškiuose lauko tualetą, kurio stogo šiferio lapai praretėję, merė teigė: „Čia yra tualetas, kuris yra apskaitoje ir būtent šiuo tualetu naudojasi vaikai.“ Skaidrėje demonstruojant nuotrauką, kurioje kanalizacijos duobės betoninis dangtis iš dalies ištrupėjęs, merė toliau dėstė: „Kanalizacijos duobė. Va čia yra saugi mokiniams aplinka, pasak direktoriaus. Elementarus įstaigos vadovo neūkiškumas. Jos (fekalijos) matosi, nuotrauka čia nelabai ryški.“ Nuotrauka su Juodiškių dvaro skliautu buvo priskirta prie Alionių mokyklos Juodiškių filialo. „Šalia mokyklos pastato pavojingas šulinys su supuvusiu dangčiu ir jūs netgi viršuje matote, kas čia plaukioja, o čia vaikšto vaikai,“ – toliau direktoriaus „nuodėmes“ susidomėjusiems Tarybos nariams dėstė merė.

Nuvykome į Juodiškių dvarą. Pasirodo, šis dvaras ir visa jo teritorija priklauso trims Savivaldybės įstaigoms: Širvintų rajono savivaldybės kultūros centrui, Viešajai bibliotekai ir Alionių pagrindinės mokyklos Juodiškių filialui. Apėjome visą teritoriją ir radome šulinį su mediniu dangčiu, kurį taip ryškiai merė įvardino kaip pavojingą vaikams. Pasirodo, tas šulinys yra tiesiai po Kultūros centro filialo salės langais ir demonstruotos Tarybos posėdyje durys taip pat po sale. Šulinio dangtis nepasirodė supuvęs, o jį pakelti suaugusiam žmogui reikia didelių pastangų ir jėgų. Pradinukui tai būtų sunkiai įveikiamas iššūkis.

Kadangi dvare dar veikia Biblioteka ir Kultūros centro filialas, galėjome įeiti į vidų. Juodiškių dvaras įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą. Jame radome dar autentiškus langų rėmus, duris ir jos nebuvo nei sulūžusios nei sugriuvusios kaip per posėdį teigė merė. Viduje radome tualetą su šiuolaikišku klozetu, su praustuvu, iš kurio tekėjo šiltas vanduo. Pakalbinome Juodiškių bendruomenės „Vienkiemis“ pirmininkę Ingridą Didžiokienę, kuri šiuo metu kraustosi iš dvaro į Alionis, nes Kultūros filialas Juodiškiuose uždaromas. Paklausta, ar lauko tualetu naudojasi mokyklos vaikai, atsakė: „Jokiu būdu ne. Mokykla naudojasi vidaus tualetu. Jis jau seniai įrengtas. Dešimt metų tai tikrai. Šiuos lauko tualetus pagal išgales prižiūri mūsų bendruomenė, tvarko juos, bet tik dėl to, kad renginių metu labai prispyrus būtų kur nueiti.“

I.Didžiokienei paantrino ir atleistasis direktorius J. Grybauskas: „Žiūrėjau Tarybos posėdžio įrašą ir galiu pasakyti, kad merė meluoja. Juodiškių lauko tualetais mokykla nesinaudoja. Jau seniai mokyklos lėšomis įsirengėme tualetą viduje ir net turime šiltą vandenį. Tas pats ir Alionyse. Tualetai viduje, kitaip mes nebūtume gavę higienos paso, o mes jį Alionių mokykloje turime. Tas lauko tualetas Alionyse apskaitoje buvo įrašytas kaip tualetas, bet jau dešimt metų mokyklai tarnauja kaip sandėliukas ir visuomet būna užrakintas, o paskutiniu metu net užkaltas. Kai buvo nuspręsta mokyklą jungti prie Bartkuškio pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro, reikėjo perduoti turtą. Jis buvo atrakintas ir štai padaryta nuotrauka ir teigiama, kad tai tualetas, kuriame lankosi vaikai. Bet tiek mokytojai, tiek mokiniai žino, kokiame tualete jie lankosi. Nuotekų duobė, kuri buvo demonstruojama per posėdį, yra to užrakinto ir jau 10 metų neveikiančio tualeto dalis. Duobė yra aptverta ir užrakinta, ten vaikai nevaikšto. Šis lauko tualetas nebuvo remontuojamas už Europos Sąjungos lėšas. Ateidamas direktoriauti į Alionis, tą tualetą radau. Europos Sąjungos lėšomis suremontuota sporto-aktų salė, fojė ir tualetas viduje. Buvome pastatę du klozetus, bet pagal higienos reikalavimus per vienerias duris įeinant į tualetą gali būti tik vienas sanitarinis mazgas, todėl turėjome antrąjį nuimti. O dvejoms durims įrengti galimybių nėra, nes patalpoje tiesiog nėra vietos. Abejuose filialuose tvarkėmės tik iš rėmėjų lėšų ir tėvelių pagalbos. Esame sustatę net plastikinius langus. Papildomai remontams lėšų Savivaldybė neskyrė. Todėl iki šiol jaučiu dėkingumą tiems, kurie padėjo ir prisidėjo prie mokyklos ūkinių reikalų.“

Išklausius abi puses, kyla klausimas, kodėl dėl Juodiškių pastato ir jo teritorijos, turinčios tris šeimininkus, trūkumų apkaltintas tik vienas iš trijų? Gal merė nežinojo, kad Juodiškių dvarą valdo dar dvi Savivaldybei pavaldžios įstaigos? Ar sužinojusi, už tuos pačius nusižengimus atleis ir kitus du vadovus, Kultūros centro direktorę G. Bareckaitę ir Viešosios bibliotekos l. e. direktoriaus pareigas V. Daugėlienę, laikas parodys.

Taryba 14-os narių balsais atleido Širvintų r. Alionių pagrindinės mokyklos direktorių Joną Grybauską iš užimamų pareigų 2016 m. rugpjūčio 31 d. pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 129 straipsnio 1 ir 2 dalis (darbo sutarties nutraukimas dėl struktūrinio darbovietės pertvarkymo) ir nustatė, kad atleidimo iš darbo data perkeliama iki 2016 m. gruodžio 9 d. įskaitytinai pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 130 straipsnio 4 ir 5 dalis.

Taip pat buvo nuspręsta išmokėti Jonui Grybauskui penkių mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 140 straipsnio 2 dalimi, ir kompensaciją už nepanaudotas kasmetines atostogas.

Priimant sprendimą šeši Tarybos nariai susilaikė. Tarybos narys Kęstutis Pakalnis prieš balsavimą pasišalino iš salės.

„Pritariu mokyklos pertvarkai. Vaikų mažėja, kitaip ir negalėjo būti. Pritariu ir mano atleidimui, tikrai nereikia vienai mokyklai dviejų direktorių, bet viską galima buvo padaryti žmogiškai ir draugiškai. Labai esu dėkingas mokyklos kolektyvui, kuris nepaisant visų tų posėdyje matytų vaizdų išlydėjo mane labai šiltai su gėlių puokšte,“ – atsisveikindamas teigė J. Grybauskas.

Pakalbintas šiuo klausimu Etikos komisijos pirmininkas Vidmantas Mateika teigė, kad Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komitete, svarstant šį klausimą, Regina Jagminienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja pasakė, kad Alionių mokyklos situacija nesiskiria nuo Zibalų mokyklos situacijos. 2015 m. per Tarybos posėdį Zibalų pagrindinės mokyklos direktorius Bronius Lubys išeidamas iš užimamų pareigų savo noru buvo išlydėtas su rožių puokšte, o J. Grybauskui Taryba skyrė melagingų kaltinimų puokštę.

4 Comments on Joną Grybauską Taryba išlydėjo melagingų kaltinimų puokšte

  1. Žinot mielieji, daug metų atidavus sunkiam pedagogo darbui, lieka tik geras vardas ir nedidelė pensija. Dauguma širvintiškių geru žodžiu mini buvusius mokytojus, mokyklų vadovus. Iš šio žmogaus tą gerą vardą atėmė viešai, rajono tarybos posėdžio metu, pateikiant melagingas nuotraukas, t.y. klastojant faktus. Yra vaizdo įrašas, manau, kad galima už save pakovoti. Jei geriems advokatams trūksta pinigų, kurkim fondą, būsiu pirmoji donorė. Geros sveikatos ir stiprybės p. Jonui.

    • Doram žmogui teismai atima labai daug sveikatos. O gero vardo atimti iš to, kas jį turi, manau negalima. Kaip ir nusipirkti.r čia nepadės nei mero postas, nei regalijos, nes vis daugiau žmonių ima pastebėti, kad „karalius (šiuo atveju karalienė) nuogas“.

  2. p.s., o mintis apie R. Bareckaitės ir V. Daugelienės atleidimą verta dėmesio, gal mieganti opozicija galėtų tai inicijuoti.

  3. Pilnai pritariu „kolegė“.
    Nežinau iš arti p. Grybauską, bet iš pasakojimų girdėjau tik gerus atsiliepimus. Kas žino, tuo nuomonės nepakeisi – jeigu tai mąstantys žmogus. Pats įsitikinau. Apie patį kiek yra prišnekėta vienos purvinos kurvos, žurnaliste save vadinančios. Kokių tik baisenybių apie save (po kažkokio laiko) negirdėjau. Ir kas? Kas mane žinojo, tas gerbti nenustojo, nes melą nuo tiesos atskirti moka, o ana lerva sėdi socbusts ir toliau lojina į kairę ir dešinę.
    Tad, kad ponas Grybauskas, nenusiminkite. Žmonės jus gerbia, o melo kojos trumpos. Melagis niekados pagarbos neužsitarnaus. Ateis laikas, išrinksime normalų rajono vadovą. Kantrybės.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*