Naujausios žinios

Kaip kirpti augintinį, kad 2018 metais jis būtų madingas?

Jeigu manėte, kad lankytis grožio salone – tik jūsų privilegija ir kirpimo meistrų diktuojamos šukuosenų mados aktualios tik jums, klystate. Taip, kaip kiekvieną sezoną mados kūrėjai formuoja žmonių drabužines ir kirpimus, augintinių grožio meistrai nulemia būsimus gyvūnėlių kailio ornamentus ir spalvą. Nors lietuviai mėgsta neįpareigojančius, trumpus kirpimus, pasak parduotuvių tinklo KIKA gyvūnų grožio specialistės Kamilės Ausmanės, vis daugiau šeimininkų išdrįsta savo augintinius pagražinti ir įmantresnėmis šukuosenomis.

Šukuoseną diktuoja ne tik šuns veislė

Gyvūnų kirpyklų bei grožio centrų paslaugų asortimentas nenusileidžia žmogiškiesiems ir yra labai platus: nuo nagų kirpimo, kailio iššukavimo iki gyvūno maudymo ir jo kailio dažymo. Neretai čia formuojamos ir įmantrios šukuosenos ar atliekamos gyvūnų SPA procedūros. Pasak gyvūnų priežiūros specialistės, visus šunis kirpti būtina, tačiau kaip – diktuoja veislė, metų laikas ir šeimininkų grožio suvokimas. Dažnai – ir pasaulinės gyvūnų kirpimo tendencijos.

„Dažytas kailis, pūsta, meškiuką primenanti galva, angelo sparnai ir kitos formos ornamentai ant kūno – tai naujausios šunų kirpimo mados, kurias diktuoja Vakarų ir Azijos šalys, turinčios net specialius augintinių kirpimų žurnalus. Tačiau aklai jais vadovautis niekam nerekomenduoju, nes kirpimas priklauso ne tik nuo augintinio veislės, jo kailio struktūros ir noro dalyvauti parodose, tačiau ir gyvūnėlio gyvenimo būdo bei iš šeimininkų gaunamos priežiūros. Jeigu šuns kailis po vedžiojimo lauke neplaunamas ir nešukuojamas, ilgainiui gali atsirasti plaukų sąvėlų, kurias reikės tiesiog iškirpti. Taip pat didelę įtaką kirpimui turi metų laikas, nes šaltuoju sezonu ir augintiniams būna šalta“, – šypsosi KIKA gyvūnų grožio specialistė K. Ausmanė.

Pasak jos, kad šuns kailiukas nekeltų problemų, jį rekomenduojama kirpti kas 1,5–2 mėnesius, tačiau parodose dalyvaujantys ir laimėjimus skinantys šunys turi būti kerpami kas mėnesį. Nuo kailio tipo ir augintinio veislės priklauso, ar šuo kerpamas mašinėle, žirklėmis, ar pešiojamas specialiomis šukomis – „triminguojamas“. Be abejonės, kiekvienai veislei būdingos besikeičiančios kirpimo mados: pavyzdžiui, kerpant Vakarų Škotijos baltuosius terjerus, formuojama pūsta galva, o šnauceriams paliekama barzda ir kirpčiukai, Jorkšyro terjerų kailiukas turėtų siekti žemę, o pudelio kailiui suteikiamos specialios, jo veislei būdingos formos.

Kailis dažomas ir puošiamas „Swarovski“ kristalais

Pasak KIKA grožio meistrės K. Ausmanės, dažnai šeimininkai, kurie nedalyvauja parodose, tačiau dėmesio iš aplinkinių nori sulaukti kitaip, nepaiso kirpimo standartų pagal veislę ir renkasi originalią gyvūno šukuoseną ar kailio puošybą: pavyzdžiui, įprastai pagal veislės reikalavimus skutamo pudelio snukutis neskutamas, o apželdinamas plaukais, jo kailis iškarpomas įvairiais ornamentais, trafaretu padaromos laikinos tatuiruotės.

„Iš Rytų šalių į Lietuvą po truputį atkeliauja ir mada augintinių kailį dažyti įvairiomis spalvomis – ypač populiaru baltą Maltos ir garbanotųjų bišonų ausų bei uodegos kailį pagražinti kita spalva. Be to, vis daugiau eksperimentuoti nebijančių šeimininkų savo augintinio kailį prašo padažyti sruogelėmis, padabinti žėrinčiais priklijuojamais „Swarovski“ kristalais. Tinkama viskas, kas netrukdo gyvūnui judėti, matyti ir nesukelia pavojaus jo sveikatai“, – sako K. Ausmanė.

Kerpami net triušiai ir jūrų kiaulytės

Žinoma, lojaliausi KIKA kirpyklų klientai – šunys, tačiau dažnai kerpamos bei dažomos ir katės. Pasak gyvūnų grožio specialistės K. Ausmanės, dažniau būtina kirpti ilgaplaukes kates, mat jų kailiukas reikalauja sudėtingesnės priežiūros. „Neskiriant tam laiko, nešukuojant kailio, susidaro sąvėlos, kurios trukdo gyvūnui judėti ir, be abejo, negražiai atrodo. Kad taip neatsitiktų, kailį būtina nuolat šukuoti, tačiau dažniausia klaida, kurią daro šeimininkai, – šukuoja sausą kailį, o tai gyvūnui būna nemalonu, neretai ir skausminga. Būtina augintinių kailį papurkšti kondicionieriumi, kad plaukai būtų glotnesni, lengviau iššukuojami ir ši procedūra nekeltų gyvūnui streso. Aišku, jeigu šeimininkai yra užimti arba gyvūnas itin reiklus, geriausia išeitis – trumpas kirpimas“, – patarė K. Ausmanė.

Pasak jos, kaip ir šunys, katės taip pat turi savo šukuosenų madas: dabar itin populiari „liūtuko“ šukuosena, kai visas katės kailis nukerpamas trumpai, o daugiau plaukų paliekama tik ant galvos, uodegos ir kojų galų. Kaip ir šunų, kačių kailį madinga iškarpyti įvairiais ornamentais, puošti „Swarovski“ kristalais ar dažyti sruogelėmis.

Tačiau ne tik katės ir šunys mėgaujasi kirpėjų paslaugomis – į KIKA kirpyklas žmonės atveda apkirpti net jūrų kiaulytes ir triušius. Tiesa, jų kailio galimybės ir šeimininkų norai – daug kuklesni.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*