Naujausios žinios

KALĖDŲ SENELIS ATNEŠ DOVANŲ

Valda PATINSKIENĖ

„Boružėlės“ vaikų darželis papuoštas: kiemas ir skveras prieš jį išdabinti. Visa teritorija alsuoja švenčių laukimu. Pasiklausius mažųjų kalbos, ausys linksta, kiek ten susirūpinimo ir svarstymo. Rašė vaikučiai Kalėdų seneliui laiškus, suko galvas, kokių dovanų jie nori gauti, tarėsi, kokia dovanėle nudžiuginti tėvelius. Belaukiant didžiųjų švenčių, „Vabaliukų“ grupės vaikučių tėveliai pagamino Advento žibintų. Auklėtoja Stasė mažyliams papasakojo, ką reiškia kiekvienas žibintas. Gražu, gerai, bet kur ir kada ateis šventės – didžiausias galvosūkis vaikams. O galvytės dar labai mažos.

web.20201209_093406

Grupę lanko nuo pusantrų iki trejų metukų pipirai. Šiems piliečiams viskas vos ne pirmą kartą. Įdomu, tačiau ir labai greitai pasimiršta. Tiesa, šiuo metu jie nori būti labai geri, nes viską stebi Kalėdų senelis, tačiau ne visada gaunasi taip, kaip nori. Štai labai patinka kaladėlė, o ją, kaip tyčia, nusinešė kolega. Ką daryti? Žinoma, atimti! O tada jau įsikiša auklėtoja ir tenka aiškintis su ja. O kai niekieno nepastumta pargriuvo mažylė, reikia jai padėti atsistoti ir paguosti, kad neverktų. Tada auklėtoja ir tave patį paglostys, pagirs ir jausiesi gerai pasielgęs.

web.20201013_092839

„Visko pasitaiko, visko būna, – juokiasi auklėtoja Stasė. – Mes dar maži. Ne viską dar mokame. Tačiau augame ir viskas priešaky. Šventėms mokomės dainelių, einame ratelius. Mokomės įvairių žaidimų. Klausydami muzikinių įrašų, vaikučiai pritaria barškučiais, jau bandome ritminius numeriukus. Nemaža vaikučių kaita. Grupėje yra dvidešimt mažiukų, o lanko ne visi, nes daug ką pakoregavo COVID-19. Tėveliai, kurie dirba nuotoliniu būdu, vaikų neveda arba atveda retkarčiais. Mūsų grupėje dabar vyksta remontas, todėl laikinai įsitaisėme salėje. Vietos, erdvės turime gana daug, vaikams yra kur bėgioti, nors jie su malonumu eina žaisti į kiemą. Kasdieną būname kieme, tik taikome, kad grupė nuo grupės būtų toliau. Esame pasiskirstę, ne visos grupės vienu metu esti lauke. Saugomės patys ir saugome kitus.

Labai laukiame išsvajoto Kalėdų senelio, tik nežinia, ar jis apsilankys pas mus. Lauksime, stebėsime pro langus, gal pamatysime ateinantį su maišu dovanų. Šiemet senelis turi labai daug darbo, tai, manau, paliks dovanėles darželyje ir išskubės toliau. Dar ne viską žinome, yra kelios dienos suderinimui, patikslinimui. O mes ir be jo, ir be tėvelių švęsime, koncertuosime, pasakosime, tikrai nenuobodžiausime, žiūrovų renginiuose šiemet nebus. O ateinančiais metais mes būsime jau paaugę ir daug ko išmokę. Tada pakviesime į savo pasirodymą“, – kaip visada šypsodamasi kalba auklėtoja metodininkė Stasė Pivoriūnienė.

web.20201203_111520

Pandemija diktuoja savas sąlygas ir kelia nerimą dėl ateities. Džiugu, kad vaikų lopšelio darželio „Boružėlė“ auklėtoja, tikriausiai ir kitos pedagogės, bei vaikučiai savo kasdienybę nuskaidrina šventės laukimu, dainomis, rateliais ir žaidimais ir neleidžia nerimui užvaldyti minčių. Šv. Kalėdos ateis. Tik nuo mūsų nusiteikimo priklauso, kokios jos bus. Ramaus laukimo!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*