Naujausios žinios

Kas dabar bus?

Buvusi Barskūnų pagrindinė mokykla Nuotrauka: http://www.barskunai.sirvintos.lm.lt

Jonė LIEPONĖ

Kas dabar bus su Barskūnų naująja valgykla? Pirmas klausimas kilo, kai išgirdau iš pažįstamos moteriškės, kad Barskūnų mokykla jau uždaryta. „Išsibarstė, išsilakstė mūsų mokykla. Pirmieji darbo kitur pradėjo ieškotis mokytojai, o vėliau išsilakstė ir mokiniai“, – su nuoskauda širdyje kalbėjo moteriškė.

Nieko nepadarysi, pagalvojau. Lietuvoje vaikų vis mažiau. Taisyklės „vienas vaikas mamai, antras – tėčiui, o trečias – Tėvynei“ niekas nebesilaiko. O kaip laikytis, jei nėra už ką vaikų išlaikyti. Štai valdžios vyrai pažadėjo vaikų pinigus didinti iki 100 eurų, o vėliau suma vis mažėjo ir beliko pasiūlyti 60 eurų. Viena protinga galva per žydrąjį ekraną kalbėjo, kad nereikia tėvų skatinti bedarbystei, gyvens iš vaikų pinigų ir nesistengs į darbą grįžti. Iš vienos pusės pažiūrėjus į tą reikalą, lyg ir protingai vyras porina, bet iš kitos pusės pažiūrėjus – bepigu jam kalbėti, kai jo alga tūkstančiais skaičiuojama. O ką daryti tiems, kurių alga ir pusės tūkstančio nesiekia?

Skaudu žiūrėti, kai valstybės pinigai į kairę ir į dešinę taškomi, o vaikams jų visuomet ima ir pritrūksta. Kad ir mūsų mažyčiame rajone dar vis aidi atgarsiai sukilusio triukšmo dėl Barskūnuose tuomet imtos statyti naujos valgyklos mokyklai. Kaip pasakojo vietinė moteriškė, viena valdžia ėmė ir nusprendė statyti naują pastatą, kuriame įrengs pagal visus Europos standartus virtuvę ir valgyklą Barskūnų mokyklą lankantiems vaikučiams.

Staiga valdžia pasikeitė, tuometinė opozicija triuškinančiai įžengė į valdančiosios daugumos vietą ir nusprendė užšaldyti statybas, keikdama buvusią valdžią, kad iš vis ją pradėjo ir kad pastatas visai ne vaikams skirtas, o vienos partijos atstovų baliukams rengti. Sukilo mokyklos tėvų bendruomenė, nenutylėjo ir kreipėsi į teismą, kuriame, kaip kalbama, įrodė, kad sprendimas nebaigti statybų buvo neteisėtas.

Ir išties su didžiuliu pasididžiavimu valdžia pareiškė, kad statybos bus tęsiamos, nes tik mūsų valdovei pavyko gauti lėšų joms baigti neprisidedant iš biudžeto nė cento, bet nepaminėjo niekur, kad ne vien jos dėka valgykla veiks. Pasirodo, iš Lenkijos fondo mokykla gavo per šimtą tūkstančių zlotų paramą ir įsigijo visą reikiamą įrangą. Pastatė galiausiai naują valgyklą. Iškėlė pompastišką atidarymą su padėkomis ir dovanomis valdovei. Ir tikrai valgykla buvo labai reikalinga bei naudinga. Mokinukai maitinosi skaniai ir estetiškai. Tik va, kas dabar bus su ta valgykla, kai mokyklos nebeliko ir aplink pastatą nebekrykštauja vaikai.

Pinigų išleista o jo joi kiek, o naudos nešė visiškai trumpai. Tikėkimės, kad įkurs uždarytoje mokykloje bent jau darželį ar vaikų dienos centrą, o gal net abu kartu ir nesuspės jos išniokoti vietiniai vandalai. Ko iš visos širdies barskūniečiams linkiu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*