Naujausios žinios

Koronos gniūžtė ritasi ir didėja

Jonė LIEPONĖ

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.proverbs27flocks.com

Šiandienos pokalbį su jumis pradėsiu nuo klausimo, kaip gi jums sekasi, brangieji?..

Oi skamba man ausyse tokie apgailestavimai, kad pasigailėjau paklausiusi. Baikit, jau gana, nes apkursiu. Pati panašiai jaučiuosi. Tai štai rymau aš prie langelio ir mąstau, kas baisiau: kalėti sveikam ar sirgti, tik šiuo atveju vis tiek įkalintas būsi. Kad ir kaip sunkiai liežuvis beapsiverstų, vis tiek renkuosi pirmąjį variantą. Manau, ir jūs. Oi pridarė bėdų tas nevidonas. Niekaip išsikapanoti iš jų negebame. Kas dar bent prieš kelerius metus galėjo sapne susapnuoti, kad už bakteriją mažesnis nuodas parklupdys net pačias galingiausias valstybes. Toks jausmas, kad tam jis ir atsirado, kad judriausias nusodintų, kaip mano anūkas mėgsta sakyti.

O va Kinija sugebėjo jį į vietą pastatyti. Anądien per žinias teko stebėti, kaip jų turgūs su virtais ir rūkytais šikšnosparniais vėl pilni – tiek šokančių iš džiaugsmo prekeivių, tiek be jokių kaukių drąsiai slampinėjančių pirkėjų. Kažin, ar kokią kontrolę įvedė turguose tikrinti, ar tinkamai apdoroti tarakonai ir visi kiti neseniai judėję gyviai? Neduokdie, po sočios vakarienės kokį koronos brolį „skeptrusą“ vėl į pasaulį paleis. Kinijoje gyvenantis lietuvis per tas žinias kalbėjo, kad liaudis ten paklusni, jei valdžia pasakė sėdėt, tai jie kur buvo, ten ir atsisėdo, jei įsakė nešvęst – aklai tam įsakymui ir pakluso. Tokios pagarbos valdžiai dėka štai jie mūsų šv. Kalėdas švęs, kaip mes švęsdavome įprastai, o jau mes iš namų, matyt, net negalėsime nosies iškišt ir niekas nežino, kiek laiko tai truks. Džiaugsimės galėdami su savo šeima prie šventinio stalo kartu susėst per Kinų Naujuosius metus.

Naujienos apie klimato kaitą taip pat kelia nerimą. Gal korona atsirado ne šiaip sau. Neišgirdome mes planetos šauksmo mažiau vartoti, mažiau ją teršti, mažiau lenktyniauti tarpusavyje. Tai štai korona viską į vieteles taip nematoma jėga ir sustatys. Valdžios riboja judėjimus, judėjimas – gamybą ir vartojimą, o tųjų sumažėjimas savo ruožtu mažins taršą. Užburtas ratas ne tik čia. Štai savivaldybės labai gerai pajus, kokie visgi vertingi tie mūsų verslai ir verslininkai. Mat, korona pasidarbavo ir čia. Dėl pandemijos daugelis verslininkų pasinaudojo mokesčių atidėjimo lengvata ir Savivaldybėms ateina sūdnos dienos. Nesurinkti mokesčiai mažina biudžeto kišenės turinį, sumažėjusi kišenė grasina neįgyvendinti pažadų bei įsipareigojimų, o blogiausia, kad prieš šv. Kalėdas ne visi sulauks net algų. Na nekalbu aš apie mūsų skaidriausiąjį krištolą. Šioji „vaza“ savo turiniu geba pasirūpinti. Tikėkimės, kad pasirūpins ir šalia esančiais.

Įdomiausia tai, kad įprasto veidelio niekur nebepamatau. Jei taip tęsis iki rinkimų, tai net nebežinosiu, kaip atrodo mūsų skaidriausioji. Ot bus bėda, jei nepažinsiu ir už kokią panašią nubalsuosiu. Štiš, mintys nevidonės! Jokia net klonė taip skoningai ir prabangiai nepapuoš mano gimtojo miestelio. O už tokį grožį verta pakovot. Štai išeini iš namų visas toks surūgęs, išsekintas žinių apie viruso aukas. Eini eini, prieini šviesią oazę, apsižvalgai, Kalėdų senelio karietoje pasisėdi, su seneliu pasilabini ir štai tau jau nuotaika pasitaisė. Nei čerkutės, a nei jokių kitų paplitusių vaistų nereikia. Sutaupai ir naudos turi. Tiesiog psichikos stiprinimo priemonė ir ne kitaip.

Va pasigyriau ir prigyriau, tai pradėsit virtinėmis plūsti į mūsų gražuolę aikštę, o aš susibūrimų bijau. Už tatai ir sakau, kas su tuo mano liežuviu, net po kauke niekaip negali laikytis judėjimo ribojimų ir ką tu jam padarysi. Teks man per jįjį nukentėt ir pro langelį džiaugtis milijono vertomis švieselėmis. Tik va ir vėl mintis nevidonė, jei judėjimą ribos, tai tik liežuviu judėt ir tegalėsime, negi vyrui palei akis šmirinėsi iš kambario į nykštukų kambarėlį ir atgal. Supykdyti dabar bet kurį lengviau nei bet kada, o jau kai taip atsitiks, tai užsisuks trečias užburtas ratas…

Gana jau tų užburtų ratų man, einu žinių klausyt ir jums linkiu apie sergančius tik žiniose išgirst, o ne iš artimųjų rato. Ot užsisuko tie ratai kaip užburti…

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*