Naujausios žinios

Močiutė, višta, ar?..

Varpininkas

Nomedos Drazdienės koliažas

Feljetonas taip pat paskelbtas laikraštyje „Širvis“ 2021-04-01

Na ką, mielieji mano, jau pasiskiepijote? Dar ne?! Neklausote valdovės skaidriausiosios ar kitos priežastys nulėmė tokį jūsų apsisprendimą? Ašai vienas iš pirmųjų pasiskiepijau. Galvojau ir labai tikėjausi gauti kokį medalį ar mažu mažiausiai valdovės skaidriausiosios pasirašytą raštelį su dovanėle, juk jau esame prie to pripratinti, vos kas ir prašom: arbatėlė su valdove skaidriausiąja, vėliavėlė su valdove skaidriausiąja, tušinukus – kaipgi be josios skaidriausiosios, o ir maišelis būtinai su ja. Kartais net atrodydavo, kad ir ant apatinių bus josios titulas. Bet labai gaila, šį kartą ne kažką, kaip sako: užtenka to gėrio, užtenka kiaulėms perlus barstyti. Nevertinate, tai ir nereikia. Panašu, kad užsitraukėme ir mes, eiliniai varguoliai, josios skaidriausiosios nemalonę. O kaltas, savaime suprantama, tasai aplinkinis (na, aplinka kalta) virusas. Jisai čia kortas maišo ir gyventi, kaip valdovė skaidriausioji suplanavusi buvo, nesigauna.

Na, kad ir tasai nelemtas baseinėlis, liaudies varlinuku vadinamas, mat, vandens ten iki vienos apvalios vietos tėra, lyg ir šiaip ne taip atidarė, sutvarkius kiaurą dugną, bet ir vėl greituoju būdu užvėrė. Karantinas. Ir stovi tuščias, žiū, ir vėl dugnas prakiurs, na, visko pasitaiko. Taigi, ne veltui liaudies išmintis byloja, kad žmogus planuoja, o Dievulis juokiasi. Savaime suprantama, kad ne iki juokų dabar mūsų valdovytei skaidriausiajai, tiek rūpesčių, tiek visokių reikalų, nuo jos nepriklausančių, o dar taip neseniai rodėsi, kad viskas josios rankose, tereikia spragtelėti ir bum, reikaliukas sutvarkomas.

Taigi, paskutinis jai nepavaldus reikaliukas – skiepijimas, nors skaičiau, kad plakate buvo vakcinacija parašyta. Man kažkaip skamba, kaip kokiems gyvuliukas, suvakcinuos nuo pasiutligės ir būsim visi vakcinuoti ir ramūs. Bet nesikabinėsiu prie žodžių, kam reikia, tegu vakcinuoja, kam reikia teskiepija, bet bėda ta, kad dabar nebeaišku, ką skiepys ar vakcinuos. Sugriovė valdovės skaidriausiosios ir komandos planus paskiepyti prekybininkus ir laiškininkus, dabar reikia gautą vakciną šaldytuve laikyti ir kažko laukti. Lyg ir aukštesnės valdžios leidimo.

Palaukite, juk mūsų valdovė skaidriausioji aukščiau visko ir visų, ar ne taip. Žinoma, Aukščiausias yra Aukščiausias, į jo vietą turbūt valdovė skaidriausioji nepretenduoja, bet ir viskas, koks dar čia kieno leidimas? Pasakė valdovė skaidriausioji, kad prekybininkams eilė, ir prašom skiepyti. Argi ne auksinės širdies mūsų valdovė, dar atsiklausia, dar leidžia valdžiai valdžia pasijausti, na tokios reikia paieškoti, bet, panašu, kiek ieškojo, nesurado, o kiek surado, tai ne tokios buvo.

Mielieji mano, ašai noriu išreikšti didžiulį susirūpinimą ir paprašyti jūsų pagalbos ar kokios nors auksinės minties. Suprantama, kad dažniausiai man ne prastos mintys galvoje apsireiškia, bet šiuo kartu, jau sunkiai ką ir besugalvosi. Taigi tik paklausykite, jei negirdėjote ir neskaitėte, pasirodo, interneto platybėse mūsų reikalai labai drąsiai ir viešai aptarinėjami, na, turiu galvoje skiepijimo klausimą, valdovės skaidriausiosios poziciją. Ašai sakau jums, mielieji, koks čia gali būti mūsų reikalų viešas aptarinėjimas, gali ar negali valdovė skaidriausioji skelbti skiepijimų eiles ir panašiai. Žinoma, kad gali, kokie dar čia neaiškumai. Mūsų valdovė skaidriausioji viską gali. Bet čia dar nebaisiausia. Mūsų valdovę skaidriausiąją kokis ten zuikis drąsuolis, teatleidžia man aukščiausioji valdovė skaidriausioji, pavadino, net ir nežinau, ar galiu taip viešai sakyti, bet tesprendžia Aukščiausiasis, nenoriu nieko įžeisti ar sukelti visuotinės nepasitenkinimo bangos… višta ir močiute pavadino. Uch! Tik pamanykite, oi ką jau ten pamanykite, kai perskaičiau, tai nei valgyti, nei miegoti negalėjau. Ir taip, ir kitaip skaičiau, ir vis tiek višta ir močiutė. Kas? Valdovė skaidriausioji. Suprantama, daug rūpesčių, ypač per karantiną, sunkus metas. Galbūt kokia viena raukšlelytė ir įsirėžė, jokia čia nuostaba, bet ašai nieko nematau, tik grožį amžiną (žinom, senokai pas akių gydytoją buvau, gal kiek regėjimas ir pasilpo). Bet taip tėkšti – močiutė! O jau ką kalbėti apie antrąjį asmenvardį. Čia jau jokio panašumo nė su žiburiu nerasi, kiaušinių nededa, plunksnų neturi, o ir skiauterės vietoje – karūna.

Jau sakiau, mielieji mano, kad apėmė baisios tamsybės mūsų karalystę, ne veltui esame juodajai zonai priskiriami. Siūlykite, kaip galima būtų susitvarkyti su tokai padėtimi, juk valdovė mūsų skaidriausioji įžeista labai žiauriai, o tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų esame taip pat pažemintas ir įžeistas. Juk savigarbos mes turim. Močiutė, dar kaip bebūtų, ne senė kokia, ne boba, o pagaliau, gal valdovės skaidriausioji iš tikrųjų kada nors pataps močiute, bet va ta plunksnuotoji būtybė, čia jau kaip mažu mažiausiai reiktų patį komentatorių dervon ir plunksnuosna išvolioti, kad ir kitiems noras nekiltų kada taip pavadinti mūsų karalystės pirmąją damą. Taigi, man galva neišneša, ką reiktų suorganizuoti ir kaip pasielgi teisingai. Gal kokį žygį, ar mišeles užpirkti, kad nupūstų vėjelis tuos niūrius debesėlius nuo mūsų galvų.

Susirūpinęs ir mintyse paskendęs
Jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*