Naujausios žinios

Mokėmės gaivinimo, sustojus širdžiai

Straipsnis buvo išspausdintas vasario 7 d. laikraščio „Širvis“ 5-ame šių metų numeryje

Vasario 29–31 dienomis Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje dirbo „Auksinės minutės“ komanda. „Auksinės minutės“ yra savanoriškas jaunų gydytojų ir medicinos studentų projektas, organizuojamas Jaunųjų gydytojų asociacijos ir bendraminčių, kurio metu siekiama gerai apmokyti kuo daugiau mokinių, kaip atlikti gaivinimą širdies sustojimo atveju, išpopuliarinti gaivinimo žinias Lietuvoje ir išgelbėti gyvybes. Kokybiškai atliktas gaivinimas užtikrina deguonies tiekimą į smegenis ir širdį, o krūtinės paspaudimai ir defibriliacija gali atkurti širdies plakimą. Tai yra gyvybiškai svarbu, nes leidžia palaikyti žmogaus gyvybę kritinėmis minutėmis – iki tol, kol atvyks greitoji pagalba.

Su gimnazistais, mokytojais, gimnazijos darbuotojais dirbo 6 mokymų instruktoriai. Tai LSMU studentai – Džiugas Grėbliūnas (1 kursas), Laura Saudargaitė (4 kursas), Greta Gečytė (5 kursas), Agnė Šmigelskytė (5 kursas), Rugilė Satkauskaitė (2 kursas) ir VU medicinos fakulteto II kurso studentė, buvusi gimnazistė Elija Januškevičiūtė. Jaunieji medikai dirbo taikydami naujausias Europos gaivinimo tarybos teorines gaires. Praktiniai užsiėmimai buvo įdomūs ir įtraukiantys. Energingoji, nepavargstanti Elija ir jos bendraminčiai sugebėjo visas tris dienas įtaigiai, suprantamai aiškinti gaivinimo širdžiai sustojus subtilybes.

Mūsų gimnazijos filosofija telpa į labai trumpą ir konkretų sakinį. Mokomės, kad mokėtume gyventi. Vykusių mokymų organizatoriai mano, kad įgytos žinios ir įgūdžiai šioje srityje yra neįkainojami mūsų kasdieniniame gyvenime.

Nuoširdus ačiū „Auksinės minutės“ komandai. Labai džiaugiamės, kad mūsų buvę gimnazistai prisimena mokyklą ir dalijasi savo nauja patirtimi.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*