Naujausios žinios

Musninkų krašto sportininkų sambūris „Susitinka kartos – išlieka tradicijos“

Tradiciškai, vasaros ir rudens sandūroje, švenčiant Žolines, susibėgome čia – „kur gimėm, kur augom…“, čia Musninkuose „Pasakų take“, kur vyko kraštiečių sporto sambūris „Kartos susitinka – išlieka tradicijos“.

Turtinga ir prasminga Musninkų krašto sporto istorija. Tai tarsi kartų estafetė, kurios pradžia – 1954 tieji metai, – siejama su iškilaus mokytojo Vytauto Gaigalo darbais.

Neseniai džiaugėmės ir plojom Lietuvos irkluotojams, pelniusiems Lietuvai sidabro ir bronzos medalius, o štai sambūryje susitikome su kraštiečiu, irkluotoju, 1967 m.  Lietuvos irklavimo čempionu, kandidatu į Meksiko olimpines žaidynes, tarptautinės klasės sporto meistru – Algimantu Kvietkausku.

Nuoširdžiausius aplodismentus dalyviai skyrė alpinistui Algirdui Subatai. Kalnais Algirdas susidomėjo dar mokyklos suole. Algirdas įveikė per 120 kalnų viršūnių. Jam pakluso trys viršukalnės, kurių aukštis daugiau negu 7 000 m.

Šventėje dalyvavo 1970–1980 m. sporto lyderiai: Lietuvos regbio čempionas Henrikas Stankevičius, slidininkė – Janina Jankūnaitė -Balšienė, žolės riedulio 3 kart Lietuvos čempionė – Irena Brazulevičiūtė–Žarnauskienė. Gaila, dėl asmeninių priežasčių į šventę negalėjo atvykti taikomosios daugiakovės Lietuvos čempionas Saulius Biselis ir Teodoras Tamošiūnas – daugkartinis tarptautinio pagarbos bėgimo Vilnius–Ryga–Talinas dalyvis.

Musninkų sporto istoriją puošia ne tik sportiniai laimėjimai. Didžiuojamės kūno kultūros mokytojais (šios mokyklos 11 auklėtinių pasirinko mokytojo profesiją). Daugelis sulaukė tarptautinio pripažinimo, apdovanoti vyriausybės apdovanojimais, pelnė geriausio Lietuvos kūno kultūros mokytojo titulą, o svarbiausia – paruošė šimtus mokinių, kurie tapo Lietuvos čempionais. Tai Danutė Kanclerytė, Pranas Čiburys, Stasys Naraškevičius, Leonas Vaicekauskas, Helena Vaicekauskienė, Algis Ciesiūnas, Janina Jankūnaitė-Balšienė, Ieva Kasnikauskaitė-Vaicekauskienė, Irena Brazulevičiūtė-Žarnauskienė. Sporto treneriais dirbo – Algimantas Kvietkauskas, Saulius Biselis, Molėtų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius – Kęstutis Vaicekauskas.

Šventėje dalyvavo ir Musninkų vidurinėje mokykloje dirbę kūno kultūros mokytojai. Įvairių kartų sportininkai pristatė savo sportinius trofėjus, iškovotus nuo 1962 iki 2016 metų. Malonu, kad ir dabartiniai jaunieji sportininkai – Rytis Liutkus, Domantas Rolis ir kiti  turi kuo sudominti savo bendraamžius.

Didžiulių ovacijų sulaukė 2015 m. pasaulio, 2014 m. – Europos ir 2012–2014 triskart Lietuvos čempionas Raimondas Avlasevičius. Šis vaikinas gyvena ir treniruojasi Vilniuje, tačiau „šaknys“ iš Musninkų.

Musninkų kultūros puoselėtojų „Spindulys“ pirmininkas Alvydas Rolis pasveikino visus svečius ir sportinių varžybų dalyvius. Sporto veteranams įteikė simbolinius „Spindulio“ medalius ir lankstinukus, kuriuose pateikta Musninkų sporto istorija. Šventėje dalyvavo Širvintų savivaldybės merės padėjėja Janina Greiciūnaitė.

Prasidėjus varžyboms, pirmieji į startą stojo krepšininkai, šaškių ir smiginio mėgėjai. Daugiausiai žiūrovų sulaukė krepšininkai, kur 3X3 jėgas išbandė net 7 komandos. Nugalėjo FATAL komanda, kurią sudarė Rokas Rolis, Domantas Rolis, Lukas Motiejūnas ir Martynas Rakauskas.

Net 55 dalyviai rungtyniavo smiginio rungtyje, kur susirungė įvairaus amžiaus musninkiečiai ir svečiai. Vyrų grupėje pirmoji vieta atiteko Aurimui Žemaičiui – 200 tšk., antroji – Daivorui Marcinkevičiui – 197 tšk., ir trečioji – Regimantui Mažrimui – 189 tšk.. Moterų grupėje – I vietą iškovojo Greta Paulauskaitė – 182 tšk., II vietą – Adrija Redeckaitė – 156tšk. Ir III vietą – Jurgita Gurskaitė – 148 tšk.

Šaškės. Čia susirungė patirtis ir jaunystė. Atkakliausiai – vyrų grupėje varžėsi šaškių veteranai nepalikę vietos jauniesiems sportininkams. Pirmąją vietą iškovojo Jonas Vasiliauskas, kuris ypač džiaugėsi atsikovojęs čempiono vardą, antrą vietą – vyriausias dalyvis Kazimieras Autukevičius, trečiąją – Zenonas Vilkevičius. Moterų grupėje 3:0 Adrija Redeckaitė įveikė gerokai vyresnę savo varžovę Jurginą Černiak ir tapo šaškių rungties nugalėtoja.

Sportinei programai įpusėjus – tradicinė Musninkų „Spindulio“ medžiotojų sriuba! Nuostabusis virėjas Vaclovas Spakauskas pavaišino ne tik sportininkus, bet ir žiūrovus.

Antroji sporto dienos dalis susilaukė daugiau emocijų. Prie aikštelėje pastatyto „krepšio“ rinkosi šeimų baudų ir tritaškių metimo konkurso dalyviai. Komandas sudarė 3 šeimos nariai. Startavo 6 komandos. Nugalėtoja tapo Kavaliūnų šeima, surinkusi 31 tašką, antroji vieta atiteko Kazlauskų šeimai, pelniusiai 30 taškų, o trečioji vieta – Vaicekauskų šeimai, surinkusiai 26 taškus. Asmeninėje įskaitoje taikliausias buvo Karolis Vaicekauskas, antras Rokas Gatelis (jauniausias krepšininkas), o trečioje vietoje Greta Paulauskaitė. Kavaliūnų šeima apdovanota taure „Krepšininkas“, o nugalėtojai diplomais.

Savo jėgas konkurse „Musninkų stipruolis“ išbandė 7 sportininkai. Nugalėtoju tapo Žygimantas Čižius, antroji vieta atiteko Tomui Repečkai ir trečioji – Andriui Dzedzickui.

Virvės traukimas – mėgiama musninkiečių sporto šaka. Komandos sudėtis 6 dalyviai (be svorio apribojimo). Nugalėjo KAZAND komanda. Tai: Paulius Leparskis, Tomas Repečka, Ąžuolas Kazlauskas, Domantas Rolis ir Žygimantas Čižius.

Lauko tinklinio aikštelėje varžėsi 6 komandos, sužaista 15 susitikimų. Nugalėjo FATAL komanda, kurią sudarė Rytis Liutkus, Domantas Rolis, Simona Rimkutė ir Tautvydas Milašas.

Kraštiečių sambūrio šventėje dalyvavo ir dėl apdovanojimų varžėsi 164 sportininkai. Nugalėtojai apdovanoti medaliais ir diplomais. I vietos laimėtojai – rėmėjų prizais. Šventės rėmėjai – krepšinio klubai „Lietuvos Rytas“, UAB KAZAND, Musninkų medžiotojų klubas, Jonas Ignatavičius, UAB „Pektas servisas“, Saulius Prielgauskas, UAB „Autostarteris“, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija.

Sportinės varžybos baigėsi, išdalinti apdovanojimai, tačiau įspūdžiai, pokalbiai, emocijos dar ilgai nenurimo.

Džiugu, jog Musninkų kultūros puoselėtojų bendruomenė „Spindulys“ saugo, puoselėja ir tęsia šias gražias sporto istorijos tradicijas.