Naujausios žinios

Pagaliau opozicija vieninga

Asociatyvi nuotrauka

Jonė LIEPONĖ

Atsiimu savo žodžius, pasakytus praėjusią savaitę, kad Tarybos posėdžių serialas tapo nuobodus ir nusikalstamai užsitęsęs. Liepos mėnesio tarybos posėdis kardinaliai pakeitė mano nuomonę. Ir tuoj pasidalinsiu su jumis savo įžvalgomis.
Kaip ir visuomet susirinko ta pati kompanija su tokiu pat skaičiumi narių, bet posėdis vyko taip, lyg kompanijoje atsirado visai kiti dalyviai. Tokios aistros, įsijautimo ir aktyvumo iš opozicijos neteko matyti nuo tų laikų, kai opozicijoje buvo pati mūsų teisingiausioji, etiškiausioji ir skaidriausioji. Kaip įdomu buvo stebėti, kai tokie „itin etiški“ valdančiosios daugumos tarybos nariai nesivaldė, kėlė balsą, svaidėsi įžeidžiančiomis replikomis bei, kaip mano vaikas sakytų, „visiškai ne į temą“ komentarais. Imkime, kad ir Alfredo Astiko pasisakymą apie siūlomus kandidatus į bendruomenių tarybą. Opozicijos tarybos narys išvardino pavardes bei jų priklausomybę ar lojalumą partijai ar komitetui. „Valerija Rudokienė, kuri buvo stebėtoja nuo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos ir po rinkimų tapo valytoja PSPC; Jadvyga Kielienė, buvo stebėtoja nuo Visuomeninio judėjimo „Drauge kurkime Širvintų krašto ateitį“; Virginija Lisevičienė kandidatavo į savivaldą nuo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos; Joalita Mackonienė, komisijos narė nuo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos; Rita Makauskienė kandidatavo į savivaldą nuo Visuomeninio judėjimo „Drauge kurkime Širvintų krašto ateitį“; Eglė Piškinaitė, komisijos narė nuo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos; Vaiva Redeckienė kandidatavo į savivaldą nuo Visuomeninio judėjimo „Drauge kurkime Širvintų krašto ateitį“; Dalia Taparauskienė kandidatavo į savivaldą nuo Visuomeninio judėjimo „Drauge kurkime Širvintų krašto ateitį“ – štai tokie žmonės sudarys mūsų rajono Nevyrausybinių organizacijų tarybą“, – vardino Tarybos narys Alfredas Astikas.
Tarybos narys Vidmantas Mateika su humoro gaidele replikavo A. Astiko pasisakymą teigdamas, kad šie žmonės jau patikrinti. Dažnai iš jaunimo girdimą frazę: „Jei tavęs nėra feisbuke, vadinasi, tavęs niekur nėra“, galima perfrazuoti taip: jei tu nesi LSDDP ar ŽP komitete, vadinasi, tu negyveni Širvintų rajone.
Štai jums dar viena situacija, kelianti nerimą dėl mūsų skaidriausiosios psichinės sveikatos būklės. Tarybos narė Alytė Skeberienė paklausė pranešėjos, kiek rajone yra budinčių globotojų bei ar nesusiduriama su jų stokos problema. Pranešėja nedvejodama atsako, kad yra tik viena budinti globotoja ir problema tikrai aktuali. O štai skaidriausiajai atrodo atvirkščiai. „Nežinau, kur čia problema, mes su problemomis nesusiduriame, kai mums reikės papildomų sutarčių, mes be problemų jas pasirašysime…“ – iškošė per dantis Tarybos posėdžio pirmininkė ir kone atviru tekstu davė suprasti, kad Savivaldybės, mokančios didesnes algas budintiems globotojams, vertina vaikus pagal pinigus, jais spekuliuoja ir prekiauja. Siaubas! Dabar tikrai suprantu, kodėl mūsų rajonas turi tik vieną globotoją ir tą iki kaulų smegenų lojalią skaidriausiajai. Negi kas norėtų užsiimti tokiu nusikalstamu bizneliu – vaikų spekuliacija. Ne, brangieji, nė už ką. Už jokius pinigus! Taigi, geriau jau testato Širvintose vaikų globos namus ir augina juos ten be spekuliacijos ir prekybos. O tą pertvarką mat ją skradžiai.
Smagiausia buvo klausyti krištolinės ledi ditirambų svarstant sprendimą, ar suteikti Širvintų rajono garbės ambasadorės vardą Daivai Zuehlke, gyvenančiai Petershagen Eggersdorfo mieste, Vokietijoje. Na tuomet pasireiškė visi aktoriniai mūsų vadovės sugebėjimai. Klausydama galvojau, ot vargsta ji toje mūsų Taryboje, mero kėdėje ir neišnaudoja Dievo dovanos pagal paskirtį. Kas gi tą Tarybą stebi, na dešimtys interesantų, o va būtų teatro aktorė, tikrai turėtų minias gerbėjų. Bet ką čia man svarstyti, grįžkime prie klausimo. Užvirė tikra kova tarp Tarybos galvos ir mažumos. Bandė mažumos nariai įsiterpti, pateikti klausimą. Visi bandymai per petį buvo permesti ir sutrypti bei pareikalauta atsiprašyti kandidatės už tai, kad apskritai rajone yra kita ne merei lojali žiniasklaida ir ta niekingoji opozicija.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*