Naujausios žinios

Pagaliau…

Varpininkas

N. Drazdienės koliažas

Sveiki sveiki, taip nekantriai laukiau šio mūsų susitikimo, kaip niekad, gal ne prieš gerą. Bet tikėkimės nieko tokio, būsim sveiki, liksim draugais ir niekas nesikeis. O ašai skubu džiugia širdimi su jumis tuo džiaugsmu dalintis. Sakysite, kas jau čia tokio įvyko, kad toks nekantrumas, toks veržimasis susitikti. Oi tas varpininkėlis eilinį kartą ką nors susapnavo. O ašai jums, mielieji mano, drįsiu paprieštarauti ir šįkart nesutikti su tokia jūsų nuomone.

Pagaliau, pagaliau sulaukėme, kai mūsų valdovės skaidriausiosios rūmai, tie patys, kuriuose valdovė skaidriausioji mumis rūpindamasi darbuojasi, auksu sutvisko. It kokia pelenė ar kokia pabaisa gražuole pavirto. Na jūs tik pasižiūrėkite, tviska, žėri, spindi visi rūmai, net akis graužti ima, ilgiau pasižiūrėjus. Ar iš kairės, ar iš dešinės eisi, akis draskyte drasko toks vaizdinys. Pagaliau galime pasidžiaugti, kad mūsų valdovės skaidriausiosios rūmai, na gal ir Kremlių pralenkė. Ten tik žvaigždė tviskėte tviska, o mūsų valdovės skaidriausiosios rūmai auksu žėri ir dar taip įmantriai kol kas viena visa siena, kitais metais gal kita, nes dabar toks savotiškas akibrokštas, viena pusė ideali, o kita, atsiprašau, kaip kokis ažupakalis atsuktas (tamsioji pusė). Žinoma, valdovė skaidriausioji iš visų pusių lieka valdove, tai gal ir tų rūmų iš visų pusių reikia grožį įžvelgti. Čia reikės dar pagalvoti. Bet iš tikrųjų, mielieji mano, nei ta eglutė žaliaskarė kaspinuota, nei tasai pasmerktasis ąžuolas, lemputėmis apkabinėtas, nublanksta prieš rūmus. Ot užslėpta mintis, mielieji mano, toks opijus liaudžiai, atseit eglutė skarota, eglutė kaspinuota, o už viso to slypi valdovės didybė ir nepažintoji pusė. Bet pagaliau ir tai po truputį aiškėja.

Ašai džiaugiuosi dar vienu savo atradimu, kuriuo su jumis, mielieji mano, mielai pasidalinsiu, pagaliau ir mūsų ligoninę išgelbės, tiesiog už ausų ištrauks toks trijų jaunų muškietininkų iš Vilniaus derinukas. Kiek traukė ankstesnioji valdžia, kiek dabartinė, o ir valdovė skaidriausioji daugybę savo jėgų ir rūpesčio sunaudojo, bet niekaip nesisekė įtikinti ministerio iš Sveikatos ministerijos ir pagaliau, kai jau, atrodo, mūsų ligoninė ėmėsi priiminėti kaimynų ligonius, pagaliau ji tapo koroninio viruso židiniu. Tiesiog, šiaip, nuo per didelio rūpesčio jąja. Pasirodo, sugebėjo kažkuri darbuotoja pabėdavoti vienam laikraščiui, kokia tikroji sudėtinga ir nepavydėtina padėtis ligoninėje, kaip buvo greitai išaiškinta josios tapatybė (nors vardas straipsnyje ir pakeistas buvo), bet žinom, kur gyvenam, karalystėje, valdovės skaidriausiosios, taigi jajai vargšei tikriausiai ne pyragai bus sugrįžus, oi nepaglostys josios, oi nepaglostys. Bet grįžkime prie tų muškietininkų, ką jau čia tą varguolę minėsime, ne vienas krito nuo vadovės skaidriausiosios ar josios komandos šauniosios rankos.

Taigi muškietininkai tie trys studenčiokai rezidentai, daktarėliai būsimieji, ėmėsi iššūkio, pagaliau ligoninę sutvarkyti, nuo visokių nelaimių ir finansinių nesąmonių išgelbėti. Tikiu, kad jie ir patys nežino, koks jų vaidmuo čia, jie, manykime, kupini jaunatviško entuziazmo ir idealizmo, atvyko padėti ligoninės personalui, bet manoji kaimynė Pranciška, kad ją kur bala, prisiskaičiusi vietinės teisingiausios spaudos, gal dar kokios draugės paaiškinimų prisiklausė ir suplakė tokį kokteilį, kad nors romaną rašyk, kaip pagaliau buvo išgelbėta ligoninė mūsų karalystėje. Na pagyvensim, patys pamatysim, kokie gelbėtojai čia mūsuose.

Ašai mintiju, kad pagaliau skaidriausiosios valdovės karalystė atsigavo, atgijo. Pagaliau ir eglę įžiebėm per penkiolika minučių, o tiksliau, per keturiolika minučių ir tikriausiai penkiasdešimt šešias sekundes, įžiebėm ir prie bendros sergamumo nuo karūnėlės statistikos gerinimo vargiai ar prisidėjom. Juk valdovė su Kalėdų seneliu per atstumą bendravo, o ir žmonių beveik nebuvo, nors ašai buvau. O jūs buvote? Mačiau ne vieną tokį panašų į jus ir mane, bet baikis, tie, kurie buvot, magiškai susapnavot ir nebuvot, na čia taip reikia, jei ką, kad problemų papildomų nebūtų. O pagaliau ir dabar kasvakar tiek mašinėlių privažiuoja, kad tikrai ne jokis čia karantinas ar dar kažkas, tiesiog žinokite ir kitiems pasakykite, kad niekas mūsų eglės kaspinuotos nelanko, kad visi laikomės ypatingos saugos, atstumo, kad rankas ne tik dezinfekuojam, bet dar ir verdančiu vandeniu nusiplikom, kad esame sveiki ir nebaisi mums jokia koronėlė, nesvarbu, kad jūs galvojate ar žinote, jog yra kitaip. Pagaliau, juk šiais laikais jūs galite turėti ir kitokią nuomonę, kuri, tiesą sakant, nelabai domina valdovės skaidriausiosios ar josios svitos narių. Bus tik vienas variantas ir jūs puikiai žinote – kuris. Pagaliau jau šventės ne už kalnų ir kiekvienas galėsime spręsti kaip švęsti – su, be, tarp ar atskirai. Nepamirškime, kad pagaliau viskam yra pradžia ir yra galas

Pagaliau. Perskaitėte iki pabaigos.
Jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*