Naujausios žinios

Partinė kultūra

Varpininkas

Nuo vaikystės močiutė man vis kartojo: „Neriesk, vaikeli, nosies, nemanyk esąs geresnis už kitus. Atmink, kuklumas žmogų puošia.“ Tikėjau močiute, bet neseniai supratau: tai netiesa, nė velnio tas kuklumas nepuošia, daug teisingesnė kita patarlė: nachališkumas – antroji laimė. Iš anksto atsiprašau filologių, bet, kaip sakoma, iš dainos žodžio neišmesi.

Nuo vaikystės mane traukė kultūra. Darželyje teko ir zuikį, ir vilką suvaidinti, mokykloje savo pirmajai meilei, bendraklasei Zosei net penkis eilėraščius, vienas už kitą tragiškesnius, parašiau. Studentaudamas vis apie intelektualų pamėgtas kavines tryniausi – viliojo mane kultūringa aplinka, viliojo. Gyvenimas į varpinę užkėlė, irgi kultūros židinys, juk varpais ir muzikuoti kai kas sugeba. Gaila, ne aš. Ką darysi, ne kiekvienam duota.

Kai liko laisva rajono Kultūros centro vadovo vieta, pamaniau sau: juk tai, Varpininke, tavo svajonių viršūnė, ne tik šlietis prie kultūros, bet jai vadovauti, būti, kaip sakoma, vedliu, kelrode žvaigžde, kultūros barų švyturiu. Kai atsiverčiau konkurso reikalavimų sąrašą, skrydžiui išskleisti sparnai nusviro: išsilavinimo trūksta (minėjau, kad studentavau, bet diplomu šis žygis nesibaigė, o ir studijų kryptis nuo kultūros tolokai buvo), darbo patirties trūksta ir dar šio bei to trūksta… Kuklumas paėmė viršų, pradėtas pildyti prašymas taip ir liko nebaigtas. Teks stebėti kultūrinį gyvenimą kaip ir anksčiau – iš mano varpinės.

Kai konkurso nugalėtojas, neilgai laimėjimu pasidžiaugęs, buvo išspirtas, mano viltys pradėjo žydėti iš naujo. Drąsos pridėjo pasklidusi informacija, kad Kultūros ministras savo patarėja pasiskyrė gyvulininkystės reikalų žinovę, veterinarijos akademijos auklėtinę. Išsitraukiau iš stalčiaus nebaigtą pildyti prašymą – pildysiu toliau. Jei zooinžinierė tinka į Kultūros ministro patarėjas, tai Varpininkas tiesiog privalo tikti į Kultūros centro vadovus.

Tokių minčių pakylėtas baigiau pildyti prašymą ir drebančiom rankom bei virpančia širdim įteikiau jį Komisijai. Išnagrinėjusi visus punktus garbioji Komisija paklausė:

– Kodėl neparašėt, kokiai partijai priklausot?

– Aš nepartinis, – išlemenau susigėdęs, – Varpininkui kaip ir netinka partijai priklausyti.

– Varpininkui gal ir netinka, o Kultūros centro vadovui tiesiog būtina, – paaiškino Komisija.

Bala nematė, pagalvojau, įsirašysiu į kokią nors partiją, baisus čia daiktas. Dėl svajonių darbo dar ne tą galima padaryti.

– O kokiai partijai geriausia būtų priklausyti? – dėl visa ko pasitikslinau.

– Jei tamsta pateikiat tokį politiškai nebrandų klausimą, galit iš karto atsiimti prašymą ir drožti atgal į savo Varpinę. Pas mus tik viena teisinga partija, ir tik jos nariai yra verti laimėti konkursus ir užimti atsakingus postus. Jūsų klausimas, gerbiamasis, parodo politinį neišprusimą ir padėties rajone neišmanymą. Iki vadovo jums kaip iki Mėnulio, keliaukit sveikas ir užleiskit vietą nuovokesniam kandidatui.

Sugėdintas išspūdinau ir tik grįžęs namo susizgribau taip ir neišsiaiškinęs, kokia gi pas mus toji vienintelė ir teisinga partija? Mielieji, jei kas nors žinote, tai apšvieskit ir mane, būsiu didžiai dėkingas! Nepraleiskit savo šanso, rinkitės teisingą variantą.

Iki kitų susitikimų!

Jūsų Varpininkas

4 Comments on Partinė kultūra

  1. Ir teisinga, ir galinga, ir skaidri, ir nekalta( nes visi kaltinimai mesti jai būna išgalvoti), ir svarbiausia kerštinga. Tokia tai ta partija. Nedrįskit apie ją kalbėti blogai, brangiai kainuos: kam darbą, kam nervus… O specialistų ten tai į visus postus ir pareigas apsčiai, juk nesvarbu gebėjimai, svarbu ištikimybė krištoliniam skaidrumui. 😃 Varpininke sėkmės rašant, labai laukiam rašinių. Rašyti ir informuoti mus geriausias variantas.

  2. Puikumėlis, ne tik šaunuolis, bet ir įžvalgus mūsų varpininkas. Gal iš tikro pas mus taip ir yra: kai vaikams mokslo pasaulis nerūpi, ,,rūpestingos“ motinėlės ir dėdės su tetomis diplomais rūpinasi, tuomet ir belieka pilnametystės sulaukusiems vaikeliams ,,teisingos“ partijos ieškoti, pažadais ir klasta valdžią imti, nesąžiningiems žmonėms pataikauti ir daryti ką nori ir kaip nori?

  3. Prezidentė šitokią „kadrų politiką“ įvardino tiesiai šviesiai – politinė korupcija aukščiausiu lygiu.
    Bet ir man mūsų parapijos Pranė sakė, kad yra tik viena partija, kuri gali viską. Ir dar man panosėj kumščiu pamosavo- matysit, visur mes sėdėsim. „sėdėt tai gal ir sėdėsit, bet kas už jus dirbs?“-Bet Pranė nudulkėjo , matyt, padėt tvarkos darut….

  4. Šaunuolis, Varpininke, // 2015 lapkričio 19 19:19 at // Atsakyti

    Smagiai, taikliai ir teisingai matai iš savo varpinės. Norisi tikėti, kad po truputį atsivers akys ir įtikėjusiems vienintele „teisinga“ partija ir „neklystančia“ jos vedle.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*