Naujausios žinios

Paskutinio skambučio šventė lauke, su apsaugine kauke

„Širvio“ informacija

Jau šį penktadienį Lietuvos abiturientams baigėsi mokslo metai ir jiems nuskambėjo simbolinis paskutinis skambutis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas, kaip reikėtų užtikrinti sveikatai saugią aplinką, todėl paskutinio skambučio šventė turėtų būti rengiama lauke, kiekvienai abiturientų klasei atskirai, laikantis saugaus atstumo ir dėvint apsaugines kaukes.

“Turime išmokti visavertiškai gyventi, laikydamiesi sveikatą apsaugančių higienos ir elgesio taisyklių, kurias nustato sveikatos specialistai. Žinoma, norime, kad abiturientai džiugiai, tačiau kartu ir saugiai paminėtų mokyklos užbaigimą. Jie to nusipelnė. Jeigu to nepavyks padaryti paskutinio skambučio metu, tikimės, kad rugpjūtį situacija pagerės, ir mokyklos bendruomenė galės organizuoti abiturientų išleistuves”, — sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Šiuo metu, tęsiantis karantinui, renginiai, į kuriuos gali susiburti iki 30 asmenų, gali vykti tik lauke. Tad mokykla šventę galėtų surengti stadione, lauko klasėje, mokyklos kieme.

Pažymėta, kad paskutinio skambučio šventė turėtų vykti kiekvienai abiturientų klasei skirtingu laiku, o jos dalyviai turėtų laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Visiems šventės dalyviams rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, prie įėjimo dezinfekuotis rankas bei vengti fizinio kontakto.

„Šventėje negalės dalyvauti sergantys žmonės, kuriems privaloma saviizoliacija, nerekomenduojama atvykti 60 metų ir vyresniems asmenims“, — akcentavo ministerija.

Šventės metu buvo raginama vengti fizinio kontakto (pvz., apsikabinimo ir pan.), o padėkas mokytojams ir kitiems asmenims rekomenduojama išreikšti laikantis saugaus atstumo.

Mokykla, užtikrindama tokias sąlygas, turėjo nuspręsti, kaip surengti šią gražią šventę mokyklos suolą paliekantiems dvyliktokams. Tradicinė Paskutinio skambučio šventė kontaktiniu būdu labiausiai buvo tinkama nedidelėse gimnazijose, kuriose nėra sunku užtikrinti nustatytų sąlygų laikymąsi.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, kai kurios mokyklos, išlydinčios abiturientus, šiemet pasirinko minėti ne paskutinio skambučio šventę, bet auklėtojo paskutinę pamoką, kuri vyksta nuotoliniu būdu.

Kitos mokyklos paskutinio skambučio šventę yra nukėlusios į birželio antrą pusę, prieš brandos egzaminų sesiją. Dar kitose mokyklose šventė organizuojama nuotoliniu būdu.

Šiemet abiturientų išleistuvės dėl vėliau prasidėsiančių egzaminų nukeliamos į rugpjūčio mėnesį. Atsižvelgusios į situaciją Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija parengs rekomendacijas, kaip būtų galima saugiai organizuoti šią šventę, taip pat atestatų ir diplomų įteikimo renginius.

O štai kaip ši šventė vyko Širvintų miesto ir rajono gimnazijose galime pasižiūrėti fotoreportaže.

„Gimnazijoje nuskambėjo paskutinis skambutis. Išlydėjome jubiliejinę 70-ąją abiturientų laidą. Tai tikrai nepaprasta šventė: be apsikabinimų, rankų paspaudimų, didelių susibūrimų, tačiau su jausmingais šokiais, nuoširdžiais palinkėjimais, padėkomis. Visi buvo pasidabinę gražiai išpuoštomis kaukėmis. Griežti karantino reikalavimai nesugadino puikios nuotaikos.

Gražaus ir saugaus skrydžio, mieli abiturientai!“

Gelvonų gimnazijos feisbuko paskyra

Nuotraukos iš L. Stuokos-Gucevičiaus ir Gelvonų gimnazijų feisbuko paskyrų

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*