Naujausios žinios

Paskutinis Tarybos posėdis buvo audringas. II d.

Praėjusiame „Širvio“ numeryje rašėme, kad paskutinį kovo ketvirtadienį vyko audringas Tarybos posėdis. Posėdyje dalyvavo 16 Tarybos narių bei Vyriausybės atstovė Vilda Vaičiūnienė.

Įmonių ir įstaigų vadovai apipilti klausimais

Svarstant sprendimo projektą dėl pritarimo UAB „Širvintų šiluma“ 2018 metų vadovo veiklos ataskaitai, Tarybos narys Vidmantas Mateika UAB „Širvintų šiluma“ direktoriui Raimondui Ragauskui uždavė klausimą, ar tiesa, kad „Širvintų šiluma“ skolinga 100 tūkstančių įmonei „Širvintų vandenys“ bei koks skolos dydis. R. Ragauskas patvirtino, kad skola įmonei yra, bet jos dydžio negalėjo įvardinti, tačiau patikino, kad ne tokia, kurią minėjo Tarybos narys. Tuo tarpu, dar nebaigus kalbėti R. Ragauskui, įsiterpė merė Ž. Pinskuvienė ir komentavo, kad kiekvienais metais būna skola.

Prieš balsavimą dėl UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ vadovo 2018 metų veiklos ataskaitos, šiuo klausimu pasisakė Vytas Šimonėlis. „Tarybos nariai turėtų žinoti, kokia šiandieną yra situacija ir ji turėtų būti sprendžiama. Praėjusiais metais turėjome 21 tūkstančio eurų nuostolį. Įstatinis kapitalas buvo 43 tūkstančiai eurų.

Nuosavas kapitalas liko 12 tūkstančių eurų. Šiais metais įstatinis kapitalas yra 43 tūkstančiai, nuostolis yra 28 tūkstančiai, nuosavas kapitalas 15 tūkstančių. Akcinių bendrovių įstatymo 39 str. sako: „Jeigu bendrovės nuosavas kapitalas tapo mažesnis kaip 3/4 įstatuose nurodyto įstatinio kapitalo, valdyba privalo sušaukti neeilinį visuotinį akcininkų susirinkimą. Šiame susirinkime gali būti priimtas nutarimas sumažinti bendrovės įstatinį kapitalą dydžiu, ne mažesniu nei skirtumas tarp nuosavo kapitalo ir įstatinio kapitalo, ar likviduoti bendrovę…“ Dabar matome, kad didžiausios pajamos gaunamos iš turto nuomos – 23 380 eurų. Istorija tokia, jeigu jūs, direktore [red. pastaba: direktorė Vaiva Daugėlienė], mane įleistumėte gyventi į trijų kambarių būtą ir aš jums nemokėčiau nuomos mokesčio. Išnuomočiau vieną kambarį Giedriui, kitą – Anai ir jie man mokėtų nuomos mokestį, tai panaši istorija. Turtas yra ne jūsų, o Savivaldybės, ir turtą galite nuomoti tik tam, kas reikalingas jūsų veiklai vykdyti, o gyventi iš ne savo turto nuomos negalite. Jei nebūtų nuomos, tai katastrofa visiška.“

Į V. Šimonėlio pasisakymą reagavo daugumos tarybos narys A. R. Maršalka, kuris teigė, kad jam svarbu, kad centras veiktų, o kur padėtas kablelis, jo nedomina. Jei įstatymai nepažeidžiami bei žmonėms gerai, viskas gerai.

Neringai Lubytei, Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorei, pristatant Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro direktoriaus 2018 metų veiklos ataskaitą, Tarybos narys V. Mateika paklausė, ar tiesa, kad jos vadovaujamoje įstaigoje įdarbinti Tarybos nariai, ir paprašė juos įvardinti. N. Lubytė atsakė, kad jai vadovaujant nė vienas Tarybos narys nėra įdarbintas, bet neneigė, kad įstaigoje dirba Tarybos nariai. Merė replikavo, kad vienas Tarybos narys Širvintų socialinių paslaugų centre dirba apie pusantrų metų pusę etato. Vadinasi, Tarybos narė į Savivaldybei pavaldžią įstaigą įsidarbino būdama šios kadencijos Tarybos nare.

Rytei Bareckaitei, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro direktorei pristatant 2018 metų veiklos ataskaitą, teko atsakyti į Tarybos nario Vidmanto Mateikos klausimą, kodėl tarp išvardintų ataskaitoje filialų įrašytas ir neveikiantis Motiejūnų kaimo filialas. Direktorė atsakė, kad šiuo metu vyksta patalpų vykdyti veiklą paieška. V. Mateikai kilo klausimas dėl 5 100 eurų gautos sumos iš privačių rėmėjų bei jų panaudojimo. Jis paprašė konkrečiau išvardinti jų panaudojimą. R. Bareckaitė atsakė, kad pinigai panaudoti veiklai vykdyti. Ar kam nors tapo aišku, kur konkrečiai ši suma yra panaudota, sunku atsakyti. Galiu atsakyti tik už save, kad man tapo aišku, kad visiškai nieko neaišku.

Reorganizuojama Barskūnų pagrindinė mokykla

Sprendžiant klausimą dėl sutikimo reorganizuoti Širvintų r. Barskūnų pagrindinę mokyklą prijungiant ją prie Širvintų r. Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro, į Vyriausybės atstovę bei Tarybą kreipėsi Tarybos narė Rasa Tamošiūnienė. „Gerbiami Tarybos nariai, norėčiau, kad šis klausimas būtų atidėtas. Supraskit, kad yra vienintelė Širvintų rajone pagrindinė mokykla, kurioje mokoma ir lietuvių ir lenkų kalbomis. Tie vaikai neišgelbės daugiafunkcio centro, kadangi jie pereis į kitas mokyklas: į Paberžės, Maišiagalos. Nežinau, ką jūs norite padaryti, bet dėl vienos klasės panaikinti Barskūnų mokyklą, tai čia jūsų yra tikslas?“ – teiravosi R. Tamošiūnienė.

Merė Ž. Pinskuvienė teigė, kad dėl šio sprendimo projekto sulaukė Seimo narės Ritos Tamošiūnienės nepasitenkinimo, kuri kreipėsi į Vyriausybę, Švietimo ministeriją. Ji patikino Tarybą, kad mokykla nėra uždaroma, ji liks filialu. Merė taip pat išsidavė, kad devinta klasė nebus formuojama dėl vaikų trūkumo, bei aiškino, jei bus vaikų, mokykla išliks ir dar planuojama atidaryti priešmokyklinio ugdymo skyrių. Po posėdžio Rasa Tamošiūnienė dar kartą kreipėsi į Tarybą dėkodama gyventojams, kurie balsavo už ją rinkimuose, o išrinktai naujai Tarybos sudėčiai linkėjo neužmiršti, kad Širvintose gyvena tautinių mažumų atstovai, Širvintų krašto gyventojai. „Būdama jaunųjų lenkų kultūros pirmininke, atstovausiu lenkų tautybės žmonėms, kreipsiuosi į jus, gerbiami Tarybos nariai, bei tikiuosi mūsų bendradarbiavimo ateityje, supratimo ir palaikymo….“ – atsisveikindama su Tarybos darbu, posėdį užbaigė Rasa Tamošiūnienė.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*