Naujausios žinios

Prezidentė ir Premjeras pareiškė užuojautą dėl teroro atakų Paryžiuje

šaltinis: lrv.lt

Šeštadienis, lapkričio 14 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Prancūzijos Prezidentui Fransua Hollande‘ui dėl teroro atakų Paryžiuje, pareikalavusių dešimčių taikių žmonių gyvybių aukų ir daugybės sužeistųjų.

„Toks žiaurumas yra niekuo nepateisinamas ir turi sulaukti pelnyto atpildo ir pasmerkimo“, – rašoma Prezidentės užuojautoje.

Šalies vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą aukų artimiesiems bei visiems Prancūzijos žmonėms ir palinkėjo susitelkimo, vienybės ir drąsos.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius griežtai pasmerkė teroro aktus. Pasak Vyriausybės vadovo, jokie politiniai tikslai negali būti pateisinami terorizmu. „Solidarizuojamės su Prancūzija šią sunkią valandą. Tai iššūkis prieš žmoniją, demokratinio pasaulio vertybes“, – sako premjeras.

Išpuoliai Paryžiuje

Išpuoliai Paryžiuje nusinešė mažiausiai 153 žmonių gyvybes, skelbia CNN.

Prancūzijos valdžia visoje šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį ir sugriežtino sienų kontrolę po to, kai Paryžiuje per kelis teroristinius išpuolius buvo nužudyti mažiausiai 153 žmonės, praneša BBC.

Teroristai, kai kurie iš jų ginkluoti automatais AK-47, kai kurie prie savo kūno prisitvirtinę sprogmenis, įvykdė išpuolius keliose sostinės vietose. Taikiniu tapo ir „Stade de France“ stadionas, kuriame vyko futbolo rungtynės tarp Prancūzijos ir Vokietijos.

Paryžiaus prokuratūros atstovė Agnes Thibault-Lecuivre pranešė, kad per išpuolius žuvo aštuoni ekstremistai – septyni jų žuvo per savižudiškus sprogdinimus.

JAV prezidentas Barackas Obama kalbėjosi su savo kolega Prancūzijos lyderiu Francois Hollande’u ir išreikšė jam savo užuojautą bei pažadėjo pagalbą vykdant tyrimą. „Tai yra išpuolis ne tik prieš Paryžių, ne tik prieš Prancūziją, tačiau prieš visą žmoniją ir mums bendras visuotines vertybes“, – teigė B. Obama.

Paryžiaus prokuroras Francois Molinsas šeštadienį pranešė, kad išpuoliai iš viso buvo įvykdyti šešiose vietose Paryžiuje ir visiškai netoli jo. Anot jo, penki įtariami užpuolikai buvo „neutralizuoti“. Tiesa, neaišku, ar vartodamas šį terminą prokuroras turėjo mintyje fizinį žudikų likvidavimą.

Liudininkai pasakojo, kad išpuolį Bataklano koncertų salėje įvykdę asmenys šaudė į žmones ir šaukė „Allah akbar“. Bataklene žuvo mažiausiai 112 žmonių. „Mes gulėjome ant žemės, kad nebūtume sužeisti. Kilo didžiulė panika. Teroristai šaudė į mus 10-15 minučių. Kraujas liejosi upeliais“, – pasakojo roko koncerte Bataklane buvęs žurnalistas, kuriam pavyko pabėgti.

Remiantis naujausiais duomenimis, Bataklano koncertų salėje buvo nužudyti 112 žmonių. Dar 14 buvo nužudyti „Le Petit Cambodge“ restorane, esančiame 10 Paryžiaus rajone. 19 žmonių žuvo prie baro „La Belle Equipe“, esančio 11 rajone. Dar apie keturis žuvusius pranešta Respublikos gatvėje, esančioje 10 rajone. Galiausiai paskutinės keturios aukos užfiksuotas šalia „Stade de France“ stadiono, esančio šiauriniame Sen Deni priemiestyje.

Islamo valstybė patvirtina savo atsakomybę dėl atakų

Vadinamoji Islamo valstybės grupė patvirtino savo atsakomybę dėl atakų Paryžiuje.
Internete išplatintame pranešime, džihadistų grupė sako, kad atakos buvo sukurtos, norint parodyti Prancūzijai, kad ji išliko pagrindiniu taikiniu, rašo BBC.

Grupė taip pat patvirtina, kad jie tyrinėjo taikinių vietas ir vykdė ataką aštuonių brolių su sprogiais diržais ir šaunamaisiais ginklais pajėgomis.

Šaltiniai: lrv.lt ir bernardinai.lt

 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*