Naujausios žinios

Prie suskilusios lėkštės…

Nomedos Drazdienės piešinys

Straipsnis buvo išspausdintas kovo 21 d. laikraščio „Širvis“ 11-ame šių metų numeryje.

Ar gali taip nutikti, mielieji mano, kad krūva suskilusių lėkščių sugriautų miestelio medicinos ūkį? Gali, nes būtent taip ir nutiko. Vos aukštoji komisija pamatė ir visiems pasakė, kad miestelio ligoninėje maitinama iš senų, nudėvėtų lėkščių, taip kamuolys nuo kalno ir pradėjo riedėti. Kitą dieną vėl naujiena: pats aukščiausias ir galingiausias teismas pripažino, kad buvusiai ligoninės vadovei visgi reikia sumokėti už visas patirtas skriaudas ir nuostolius. Nei daug, nei mažai – lygiai tiek, kiek per metus ligonių maitinimui išleidžiama. Tiesa, tai tik nedidelė dalis valdovės reprezentacinių išlaidų, bet tik jau nesitikėkit, kad valdovė sumažins savo norą „prezentuotis“ viešai ir dalį tų pinigėlių atiduos buvusiai direktorei. Duok ligoninės direktorei, duok poliklinikos direktorei – tik spėk biudžeto pinigėlius dalinti. O dar reikia ir tvirčiausius savo kadrus pamaloninti. Štai, kad ir dabartinė poliklinikos vadovė. Ar jai ne pikta? Juk turi kasdieną triūsti, rezultatų siekti, kruvinu prakaitu algą užsidirbti. O štai josios pirmtakė ateina ir ramiai pinigus pasiima. Už nieką, už sėdėjimą namuose, už patirtą, atseit, neteisybę. Tai, kad toji vadovė labai neliūdėtų ir nesijaustų nuskriausta, valdovė jai solidų algos priedą parūpino. Juk yra už ką: polikliniką stabiliai vis palieka pacientai, netruks koks dešimtmetis prabėgti ir šią įstaigą galima bus uždaryti. Baigsis visos bėdos, išnyks problemos ir visi gyvensim laimingai. Už tokį perspektyvų vadybinį triūsą tikrai jokių priedų negaila.

Ligoninės vadas, tiesa, buvo siūlomo priedo atsisakęs, bet apie jį nėra ką ir kalbėti, nes ir jo staiga atsisakyta. O kas laukia prie naujos valdžios, pažiūrėsim, kai dugną dėsim. Kad ir nemenką numatymo galią turėdamas, ašai nepulsiu dabar ateities prognozuoti – pagyvensim, pamatysim, kaip jai seksis suskilusias lėkštes lipdyti.

Grįžkime geriau prie skandalo ištakų, prie tų suskilusių lėkščių. Sakote, išmokėjus teismų paskirtas sumas, lėkštėms tikrai neliks pinigėlių? Tas tiesa, svarbiausia, kad liktų tų apdužusių lėkščių turinys, apie tai nauja valdžia turėtų pirmiausia galvoti. O lėkštėmis, mielieji, lai pasirūpina patys ligoniai ir jų artimieji. Galima juk su sava lėkšte į ligoninę ateiti, negi namie jų trūksta? Nešamės šlepetes, pižamą, tualetinį popierių, muilą, kai kas net ir rankšluostį savąjį prigriebia, negi sunku dar ir lėkštę su šaukštu įsimesti? Kaip jau pirma sakiau, kad tik būtų ką į ją įsidėti, kad tik srėbalo kokio šliūkštelėtų bent samtelį menką.

Taigi, galima su nuosava lėkšte ateiti, o galima ir akciją kokią sugalvoti. Pavyzdžiui: „Padovanokim ligoninei lėkštę“. Kiekvienas guldomas ligonis dovanoja lėkštę. Ir dar paprašo visų, jį aplankančių, vietoj jogurto ir bananų atnešti lėkštę ir šaukštą. Jei tų lankančiųjų nemažas būrys susidarytų, tai ir visą servizą galėtų „užfundyti“, tai bent parama gydymo įstaigai būtų. Tokią paramą ir įamžinti reiktų. Pakabinai ant lovos užrašą: „Čia gulėjo Petras, kurio plati giminė dovanojo ligoninei pietų servizą“. Kiekvienas prie tos lovos prisiartinęs, suprastų: iš jo tikimasi ne mažiau. Neilgai trukus ligoninė bus užversta lėkštėmis ir servizais, pamažu ir prekiauti jais bus galima. Manau, išradingoji naujoji direktorė, valdovės komandoje sėkmingai pritapusi, sugalvos ne vieną tokią akciją ir jokia komisija nebegalės aiškinti, kad miestelio ligoninėje lėkštės yra su „ryškiais dėvėjimo pėdsakais“. Nuo šiol srėbsim liesus barščius iš spindinčių naujumu lėkščių ir net neprisiminsim, kas ir kada paliko ligoninę prie suskilusios geldos, t. y. lėkštės. Pirmyn, miestelio patriotai, į parduotuves, kol dailiausios lėkštės dar neišgraibstytos. Juk „ne fasonas“ bus nešti prastą lėkštę, turime būti aukštumoj. Kuo liesesni barščiai, tuo gražesnė lėkštė – štai koksai šūkis nuo šiol lydės keliaujančius ligoninėn miestelėnus. Laimės jiems ir sveikatos, susitiksime indų parduotuvėje.

Jūsų Varpininkas – stalo etiketo žinovas ir barščių virimo ekspertas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*