Naujausios žinios

Santykių aiškinimasis internetinėje erdvėje

Andželika BAGOČIŪNIENĖ

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.demotyvacija.lt

Po to, kai šalies žiniasklaidoje garsiai nuskambėjo mūsų rajono valdančiųjų užmačios priversti UAB „Širvintų šiluma“ kūrikus dirbti ir gyventi katilinėje bei situaciją drąsiai per žinias pasakojęs opozicijos narys konservatorių partijos atstovas Virginijus Sarpauskas, susilaukė viešai išsakomų patyčių bei galimai net grasinimų iš pačios merės Ž. Pinskuvienės.

„Šiandien sulaukiau išskirtinio labai brangios Širvintų merės ŽIVILĖS PINSKUVIENĖS dėmesio. Mainais į tai pasirūpinsiu, kad jai netrūktų valstybinės darbo inspekcijos dėmesio. Jūsų malonumui merės lygio tekstukas:

„Šįryt organizavome pasitarimą su UAB „Širvintų šiluma“ direktoriumi. Pagrindinis klausimas – katilinės veiklos organizavimas karantino metu.

Mano siūlymas direktoriui – trumpas ir aiškus.

Atšaukti įsakymą dėl katilinės darbuotojų saviizoliacijos ir dirbti įprastine tvarka. Nepaisant to, kad katilinėje sąlygos darbuotojams 7 dienoms laikinai izoliuotis jau buvo paruoštos (žiūrėkite foto).

Šis UAB „Širvintų šiluma“ direktoriaus įsakymas buvo reikalingas tam, kad Širvintų rajono žmonėms, ligoninės pacientams, Socialinio paslaugų centro gyventojams, darželiui būtų užtikrintas šilumos ir karšto vandens tiekimas, kai situacija dėl COVID-19 yra įtempta. Nes iš darbuotojų bent vienam susirgus ar paaiškėjus apie turėtą sąlyti su sergančiuoju, saviizoliuotis privalėtų visa komanda.

Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad bent vienam darbuotojui iškritus iš komandos reiktų išjungti katilus ir stabdyti katilinės darbą. Katilinės darbuotojai turi sugebėti ne tik valdyti visą kompiuterizuotą šilumos punkto sistemą, bet ir turėti specialias licencijas – bet kurio virgučio ten nepastatysi.

Kaip vakar LNK žiniose matėt, šilumos klausimas yra labai aktualus Tarybos nariui „konservatoriui“ V. Sarpauskui. Dėl jo net ir su žurnalistais atsirado galimybė pabendrauti.

TIESIOGIAI. Nors tuo tarpu į Tarybos posėdį atlikti savo tiesiogines Tarybos nario pareigas jam ateiti buvo „nesaugu“.

Tad mieli širvintiškiai, jeigu neduok Dieve, atsitiktų taip, kad kurį laiką neturėsite šilumos ir karšto vandens, pasimaudyti ir pasišildyti siūlau eiti tiesiai pas „konservatorių“ Virginijų Sarpauską. Adreso nerašau, tikriausiai, žinot“, – balandžio 6 d. buvo rašoma opozicionieriaus V. Sarpausko feisbuko paskyroje.

Į šį skelbimą balandžio 7 d. savo feisbuko paskyroje Živilė Pinskuvienė netruko atsakyti tekstu, kuriame galima įžvelgti ne tik viešus pasišaipymus, bet ir grasinimus.

„Kas galvoja žingsnius į priekį, o kas kaip vėžys eina atbulom… Tai kaip ten su „konservatoriaus“ Virginijaus Sarpausko pranešimais? Eilinį kartą su savo skundais ir gąsdinimais pasirodė trumparegiu.

https://www.lrytas.lt/…/neisgalvotas-scenarijus-lietuvos-s…/

Net didžiosios Lietuvos įmones, turėdamos pasirinkimą – kelis šimtus darbuotojų – mąsto apie tą patį scenarijų, kokį UAB „Širvintų šiluma“ patvirtino dar praeitą savaitę. Skirtumas tik tas, kad mūsų įmonė turi 6 darbuotojus, galinčius dirbti būtent šį darbą – ačiū jiems už viską. Šilumos ūkio vyrams buvo suteiktos ne tik visos sąlygos izoliuotis katilinėje, patogumai, užtikrintas maisto tiekimas, bet ir būtų mokama didesnė alga. Na bet mūsų opozicijai tai nesvarbu – gal pavydas užgraužė?

Mieli širvintiškiai, galite būti ramūs. Šilumos ir karšto vandens tiekimas bet kokiu atveju nenutrūks. Jei neturėtume plano B, sprendimo atšaukti šį įsakymą nebūtų.

Išeitis yra. Žinoma, tai kainuotų 3–4 kartus brangiau. Bet jei taip nutiks, padarysiu viską, kad ta suma negultų ant žmonių pečių, o būtų išieškota iš paties „konservatoriaus“ Virginijaus Sarpausko. Į skundus Darbo inspekcijai atsišaudysime – ne pirmas kartas. Šiuo klausimu diskusija baigta. Dedu tašką.

#Sarpauskai #NeslampinėkPaleiKatilinėsTvorą #KamerosFilmuoja #VyraiLeipstaJuokais #LankykTarybosPosėdžius“, – rašė aukščiausią mūsų Savivaldybės postą užimantis asmuo.

Tuo tarpu Darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Širviui“ komentavo, kad pagal Darbo kodeksą per septynių paeiliui einančių dienų laikotarpį darbuotojui turi būti suteiktas bent trisdešimt penkių valandų nepertraukiamojo poilsio laikas. Skirti dirbti poilsio dieną galima tik su darbuotojo sutikimu, išskyrus atvejus, kai dirbama pagal suminę darbo laiko apskaitą ar kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais. Darbo kodeksas draudžia dirbti septynias dienas iš eilės.

„Jei darbdavys nesilaiko Darbo kodekso nuostatų, darbuotojai turi teisę su rašytiniu skundu kreiptis į VDI teritorinį skyrių dėl konkrečios situacijos identifikavimo ir poveikio priemonių darbdavio atžvilgiu pritaikymo. Į VDI besikreipiančių asmenų konfidencialumas saugomas įstatymu, o inspektavimas dėl galimų darbo įstatymų pažeidimų fakto vykdomas tik pagal rašytinus skundus“, – rašoma Darbo inspekcijos atsakyme į paklausimą raštu.

Karantino laikotarpiu vis garsiau kalbama apie patyčias elektroninėje erdvėje. Patyčias patiria ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Dabar, kai daugumos darbai, mokslai ir bendravimas persikėlė į elektroninę erdvę, kaip niekad svarbu kontroliuoti savo pasisakymus, o tiksliau parašymus viešai. O merui, kurį seka daugelis rajono gyventojų, derėtų rodyti sektiną pavyzdį visiems rajono gyventojas, ko iš šių viešų pasisakymų nesimato. Metodas „jei tu ne su manim, vadinasi – prieš mane“ mūsų rajone įgauna vis didesnį pagreitį ir vis drąsiau demonstruojamas elektroninėje erdvėje net tokiu visai šaliai ir pasauliui sunkiu laikotarpiu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*