Naujausios žinios

Savanorystė kaip savęs atradimas

Justina Vaitiekūnaitė

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vyko Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos inicijuotas įdomus susitikimas su mūsų kraštiete, keliautoja, kelionių agentūros „Magiškas Kaukazas“ įkūrėja Justina Vaitiekūnaite. Susitikime dalyvavo progimnazijos mokinių tarybos nariai, klasių seniūnai ir jų pavaduotojai bei kiti, besidomintys savanoryste ir kelionėmis.

Nuo ko viskas prasidėjo? Kaip lietuvaitė širvintiškė atsidūrė saulėtoje Kaukazo šalyje – Sakartvele ir jau daugiau nei aštuonerius metus ten gyvena, su bendraminte įkūrė turizmo agentūrą, dirba mylimą darbą, keliauja? Šiandien Justina jau yra aplankiusi 57 šalis. Ji yra keliavusi Europoje, Kaukaze, Šiaurės Amerikoje, Maroke, Meksikoje. Bet šalį, kurioje šiandien yra įsikūrusi, ji tiesiog labai pamilo ir ten atrado save.

„Kiekvienas daiktas, žmogus, vieta skleidžia tam tikras bangas, tai mano ir Sakartvelo – labai sutampa!“, – sako Justina Vaitiekūnaitė.

Keliauti Justina pradėjo dar mokydamasi 12 klasėje. Pirmą kartą į Sakartvelą ji nukeliavo pas ten anuomet gyvenusią seserį, o vėliau į tą šalį sugrįžo, kai pradėjo studijuoti Vilniaus universitete ir pasinaudojo mainų programa „Erasmus+“, todėl susitikimo metu ji papasakojo ne tik apie savo gyvenimo planą ir punktus, kuriais vadovaujasi, bet ir apie savanorystę. Justina sako, kad lūkesčiai išsipildo tik tada, kai tikslai būna aiškūs, norai – užtikrinti ir sprendimai sudėliojami teisingai. Pabrėžė, kad jaunam žmogui svarbi yra patirtis, kad nereikia nuleisti rankų, jei patiri nesėkmę ar padarai klaidų. Savanorystė būna vietinė arba tarptautinė, ilgalaikė ir trumpalaikė. Savanoriavimas suteikia galimybę ne tik pakeliauti, bet ir suteikia žinių, įgūdžių, keičia pasaulėžiūrą. Justina kvietė mokinius savanoriauti čia – gimtajame mieste, o atėjus laikui nebijoti to daryti ir užsienyje, nes vienas iš dalykų, kuris jai padėjo pasirinkti savo gyvenimo kelią ir buvo savanorystė.

Justina Vaitiekūnaitė skatino vaikus nešvaistyti laiko, lankyti kalbų ir kitus būrelius mokykloje, ieškoti to, kas įkvepia ir taip įgyti ne tik daugiau žinių, kurias galima panaudoti ateityje, bet ir tokiu būdu atverti duris į savęs pažinimą. Nes kelias į savęs pažinimą prasideda dar mokykloje, todėl Justina skatino ir kvietė mokinius išnaudoti savo laiką prasmingai. „Naršymas įvairiuose socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip instagramas gali būti taip pat naudingas, tik, aišku, tai reikia daryti protingai, nes internete gali rasti daug įdomios informacijos apie įdomius žmones, apie keliautojus, kurie savo patirtimis dalijasi būtent socialiniuose tinkluose. O kai atėjus metui nutartumėte savanoriauti, tai labai daug reikalingos informacijos taip pat surasite naršydami internete. Reikia daug skaityti, domėtis, gilintis. Visuomet galima surasti sau labiausiai tinkamą, sudominusią kryptį savanoriavimui. Taip pat daug naudingos informacijos galite rasti šiuose tinklapiuose: buksavanoriu.lt, zinauviska.lt, jaunimogarantijos.lt“, – pasakojo kraštietė, keliautoja Justina Vaitiekūnaitė.

Mokiniai įdėmiai klausėsi, konspektavosi, o susitikimui baigiantis uždavė Justinai Vaitiekūnaitei klausimų. Per visą renginį nuo viešnios veido nedingo plati šypsena, kuria ji tiesiog spinduliavo visą laiką, o ir pašmaikštauti apie įvairius ją lydėjusius nutikimus taip pat nevengė. „Jeigu bent vienam mokiniui išliks atmintyje tai, ką pasakojau, kuo dalijausi – mane tai labai džiugins“, – atsisveikindama sakė Justina Vaitiekūnaitė.

Renginys buvo labai įdomus, prasmingas ir naudingas. Labai malonu buvo susitikti su mūsų kraštiete, keliautoja, kuri mus visus užkrėtė savo optimizmu ir labai dideliu entuziazmu siekti savo tikslų, svajonių ir niekada nepasiduoti.

Šaltinis: www.sirvintuvb.lt

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*