Naujausios žinios

Seimo narė A. Gedvilienė dėl merės dukros sėkmės Širvintų viešuosiuose pirkimuose kreipėsi į VPT

TS–LKD informacija

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Dėl galimo konkurencijos ribojimo organizuojant viešuosius pirkimus Širvintų rajono savivaldybėje, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų ir Seimo antikorupcijos komisijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT).

Seimo narė prašo VPT įvertinti, ar organizuodama viešąjį pirkimą neskelbiamų derybų būdu informacinės medžiagos, skelbimų spausdinimo vietinėje spaudoje paslaugoms pirkti, Širvintų savivaldybė nepažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo skaidrumo ir sąžiningos konkurencijos principų. Savivaldybės skelbto konkurso sąlygas atitiko vienintelė įmonė – UAB „Danielita“, kurios akcininkė yra Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės dukra. Su šia įmone 2020 m. kovo 6 d. ir buvo sudaryta sutartis. „Danielita“ leidžia laikraštį „Širvintų kraštas“, kuris išeina du kartus per savaitę.

„Ypač nuvilia politikai, siekiantys gerovės sau ar savo artimiesiems ekstremalios situacijos metu. „Širvintų kraštas“ ir taip yra itin palankus merei Živilei Pinskuvienei, o taip pat uoliai nušviečia visą savivaldybės veiklą, todėl susidaro įspūdis, kad papildomas finansavimas iš savivaldybės biudžeto merės dukros vadovaujamam laikraščiui, tėra tik papildoma galimybė pasinaudoti dėl koronaviruso susidariusia nepaprastąja padėtimi ir skirti viešųjų pinigų dukters laikraščiui“, – sakė TS-LKD narė A. Gedvilienė.

Pasak A. Gedvilienės, minėto pirkimo techninėje specifikacijoje reikalaujama užtikrinti, kad laikraščio, kuriame savivaldybė pageidauja publikuoti informaciją, periodiškumas būtų ne mažesnis nei du kartus per savaitę. Minėtas techninėje specifikacijoje nurodytas reikalavimas galimai yra nepagrįstas, neproporcingas pirkimo objektui ir dirbtinai riboja konkurenciją.

TS–LKD viešieji ryšiai

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*