Naujausios žinios

Šimtmečio projektas

Straipsnis buvo išspausdintas  gruodžio 29 d. laikraščio „Širvis“ 50-ame šių metų numeryje

Metams baigiantis, visi skaičiuoja viščiukus, t. y. gerus darbus ir reikšmingus pokyčius. Nenorėdamas supanašėti su kitais, ašai neskaičiuosiu tų viščiukų, jie seniausiai suskaičiuoti ir laktose sutupdyti. Atgal nesidairydamas, ašai žvelgiu į priekį ir savo įžvalgomis dalinuosi su jumis, mielieji, (ir dar kartais su valdovės „langeliu“, suprantama).

Galiu atsakingai pareikšti, kad ateinantys metai mūsų valdovei bus kupini darbų ir iššūkių. O kaipgi, vardinė miestelio partija neleis užmigti ant laurų, reikės naujų, didingų planų ir darbų, kad partija su savo vedle priešakyje, spindėtų ir šviestų. Anądien, išėjęs pasivaikščioti, numačiau valdovei skaidriausiajai tobulą veiklos barą ateinantiems, šimtmečio metams. Jei valdovė įsiklausys į mano siūlymus, tai miestelio garsas nuvilnys gal net iki paties Briuselio (gal kiek ir padauginau to patoso, bet nepakenks).

Taigi, siūlau miestelyje įrengti naują reprezentacinę gatvę. Bevaikščiodamas atkreipiau dėmesį, kokia graži tampa toji gatvė, kurią labai norima nauju vardu pavadinti. Imkimės ją keisti ir tai bus puikiausia proga ir naujam vardui, ir naujam vaizdui. Ar pastebėjote, mielieji, kaip tą gatvelę papuošė socialinės paskirties pastatai? Jau senelių globos namai buvo dailūs, bet naujasis socialinių būsto pastatas pranoko viską. Net gaila pasidarė jį socialiai remtiniems asmenims atiduoti – pernelyg gražus. Neprastai atrodo ir kitas socialiai remtiniems skirtas pastatas. Kad ir buvusiųjų pastangomis renovuotas, bet vis tiek dailiai atrodo. Belieka kitąmet sveikatos tvirtovės – mūsų poliklinikos – pastatą pagražinti ir viena gatvės pusė iš tolo žibės. Tiesa, kita pusė jau tikrai nekaip atrodo, iki išskirtinės išvaizdos jai toloka. Štai čia ir prasideda visas įdomumas. Esančius namus būtina skubiai renovuoti, geriausia valdiškomis lėšomis, kad gyventojai nesispyriotų ir darbų nestabdytų. (O jei taip panaudotume tuos sutaupytus pinigus, kurių nereikės prie europinių projektų pridėti, ką?). Belieka suprojektuoti pastatą vietoj automobilių stovėjimo aikštelės ir reikalas beveik baigtas. Na, lieka smulkmenos – medeliai, gėlynai, arkos, trinkelės, paminklai (jau žinau kam paminklą statysim, bet kol kas patylėsiu – dar ne laikas) ir reprezentacinė gatvė skelbiama atidaryta. Miestelis su valdove ir jos vardine partija priešakyje – džiūgauja ir švenčia, miestelėnai tam pritaria.

Spręstinų klausimų, aišku, dar yra. Pavyzdžiui, kokį pastatą statyti vietoj stovėjimo aikštelės? Iš karto pareiškiu: socialiniai būstai visiškai netinka. Ir išvis, manau, kad reprezentacinėje gatvėje socialiai remtinų asmenų neturėtų būti iš viso. Geriausia būtų juos iškelti, o butus skirti, pavyzdžiui, kad ir vardinės partijos organizatoriams ir aktyvistams. Būtų jiems puikus atlygis už sąžiningą tarnystę (atsiprašau, tarnybą). O automobilių aikštelės vietoje gal geriau viešbutį pastatyti, kaip jūs manot? Reprezentacinei gatvei – reprezentacinis pastatas, ne kokie socialiniai būstai.

Dabar, dėmesio, labai atsakingas momentas, gatvės vardo parinkimas. Pagal dabartinę gyventojų sudėtį, derėtų ją vadinti Bedalių gatve. Dveji globos namai, dveji socialiniai daugiabučiai, dar poliklinika – tikra bedalių sankaupa. Bet mūsų didingi planai kiti, todėl šis pavadinimas netinka, ieškokim kito. Mano manymu, reiktų kažkaip valdovės vardą įamžinti, o ir vardinę partiją paminėti. Gal, sakau, pavadinkim „Miestelio gerovės alėja“? O gal – „Šviesios miestelio ateities prospektas“? O gal tiesiog kukliai, bet išdidžiai: Valdovės bulvaras? Taip, variantai ryškėja, teks, matyt, apklausos būdu reikalą spręsti, kitaip sprendimo nepriimsim, mielieji.

Na, štai, mielieji, patys matote, kad reikalas visiškai nesunkiai išsprendžiamas, reprezentacinė, Lietuvos šimtmečiui (ir miesteliui bei jo vardinei partijai) skirta gatvė jau kitąmet gali tapti faktu, tereikia nesnausti ir imtis darbo. O ašai savo patarimais ir įžvalgomis mielai padėsiu, tik pakvieskite. Tegyvuoja miestelis ir jo vardinė partija bei nenuilstanti valdovė. Kitąmet, mielieji, aptarsim projektą detaliau ir kartu paieškosim rezervų. Kūrybingų jums Naujųjų metų.

Jūsų Varpininkas – projektų ekspertas ir kūrėjas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*