Naujausios žinios

Širvintos šventė lietuje

Šventės akimirkos

Šeštadienio popietę visą Širvintų rajoną prausė lietus. Tik patys drąsiausi, kurie per vasaros karščius bei sausą rudens pradžią suskubo įsigyti skėčius, atvyko pabūti kartu derliaus šventėje „Ruduo ratais rieda“. Šiemet, matyt, dėl pavasarį bei vasarą ilgokai ūkininkų melsto lietaus, šventė buvo žymiai kuklesnė ir trumpesnė. Nebuvo vaikų žaidimų zonos, o ir tie verslininkai, kurie nepabūgo sinoptikų prognozių bei atsivežė minkštuosius gyvūnėlius ant ratukų, kantriai laukė palapinėje, kol prieis jais susidomėję mažieji raiteliai. Iš tiesų šventėje sutikau vos vieną kitą vaiką, matyt, tėveliai pabūgo visą dieną verkiančio dangaus. Igno Šeiniaus alėjoje, kaip ir praėjusiais metais, šurmuliavo mugė. Paklaustas, kaip sekasi, amatininkas, prekiaujantis rankų darbo megztais gaminiais, atsakė, kad labai prastai, va kad vakar šventė būtų vykusi, būtų kitas reikalas. Kaip bebūtų taip, gero oro užsakyti kol kas galimybių nėra, bet švęsti lietuje atvyko tikrai nemažas būrys širvintiškių ir svečių iš kitų rajonų.

Suskambus skrabalininko Regimanto Šilinsko pirmiesiems akordams, šventės dalyviai susibūrė šalia scenos ir, klausydamiesi neįprastų ausiai skrabalų garsų, laukė šventinės eisenos. Neilgai trukus tautiškai apsirėdžiusi renginio vedėja Violeta Mičiulienė pakvietė visus sužiurti į I. Šeiniaus aikštės pusę. Mat aikšte rudens ratais riedėjo seniūnijų kiemelių šeimininkai. Kas žemaitukų traukiama karieta, kas – arkliuko vežimaičiu, o kas dviračiu atriedėjo, atidundėjo rudens gėrybes ant ratų nešini Širvintų rajono seniūnijų atstovai. Kiek pademonstravę savo aprėdų išmonę, sugužėjo šventės dalyviai į papuoštus ir rudens vaišėmis apkrautus seniūnijų kiemelius svetelių laukti. O kol sveteliai lankė dosnius ir vaišingus seniūnijų kiemelius, scenoje mylimiausius romansus atliko folkloro ansamblis „Nalšia“. Pagal jų melodijas, nepabūgę lietaus, šalia scenos ėmė suktis poros. Žavu buvo stebėti jų šokį lietuje.

Nutilus romansams, Violeta sparčiu žingsneliu prašė atskubėti į sceną gražiausių sodybų bei tvarkingiausių organizacijų teritorijų savininkus atsiimti prizų iš merės ir vicemerės rankų. Violetos teigimu, trys šventėje dalyvaujančios gražiausios moterys apdovanojo visą pulką Širvintų rajono gyventojų, kurie iškeliavo iš šventės nešini ne tik atminimo lentele, bet ir originaliu suoleliu.

Kaip ir kiekvienais metais, atvykę į šventę galėjo laimę išbandyti loterijoje, o loterijos prizai puikavosi šalia scenos, prie kurios pradėjo būriuotis Romo Dambrausko gerbėjai. Ir tikrai, suskambus pirmiems dainininko dainų akordams, nauja aikštė sumirgėjo, sujudėjo. Iš šono rodės, kad Širvintose suorganizuota skėčių sueiga. Vietoje plojimų muzikantas paprašė sukioti skėčius ir nenusivylė. Po kiekvienos dainos aikštė bangavo kaip šalia tyvuliuojančios Širvintų marios.

Patys ištvermingiausi ir labiausiai atsparūs drėgmei sulaukė nuolatos besišypsančios Katažinos Zvonkuvienės koncerto ir galiausiai po jo prizų dalybų visiems loterijos laimėtojams.

Šiemet šventė buvo kitokia ne tik dėl programos turinio ar rėmėjų gausos. Šiemet, neprasčiau nei praėjusiais metais, Širvintos šventė lietuje.
Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*