Naujausios žinios

Širvintų krašto vietos bendruomenių sueiga „Linksmasis karnavalas 2020“

Andželika BAGOČIŪNIENĖ

Adventas – ramybės ir susikaupimo laikotarpis. Tai laikas, kai aptariame nuveiktus metų darbus, leidžiame vakarus su artimaisiais ir draugais. Prieš pat Kalėdas tamsųjį žiemos vakarą kartu nusprendė praleisti Širvintų rajono kaimų bei miesto bendruomenės. Į Širvintų krašto vietos bendruomenių sueigą „Linksmasis karnavalas 2020“ jau trečius metus visas aktyviai Širvintų rajone veikiančias bendruomenes kvietė šios sueigos iniciatorės ir vedėjos – Širvintų miesto bendruomenės pirmininkė Alytė Skeberienė ir Kiauklių kaimo bendruomenės pirmininkė Asta Amankavičienė.

Į trečiąją bendruomenių sueigą atvyko šešios Širvintų rajone veikiančios bendruomenės: Avižonių krašto bendruomenė, kurios pirmininkė Danguolė Lapinskienė, Visuomeninė organizacija bendruomenė „Vienkiemis“, kurios pirmininkė Ingrida Didžiokienė, Visuomeninė organizacija Anciūnų bendruomenė, kurios pirmininkas Gediminas Makauskas, Zibalų kaimo bendruomenė, kurios pirmininkė Dalia Bulonienė, ir iniciatorių vadovaujamos Širvintų miesto bei Kiauklių kaimo bendruomenės. Iš oficialiai Širvintų rajone registruotų 29 bendruomenių, prie gausiai nukrautų stalų „Lelijos“ kavinėje susėdo šešių bendruomenių nariai. Nespėliosime, ar renginių gausa, ar išblėsęs aktyvumas sutrikdė atvykti ir pasibūti sueigoje kartu, bet galiu drąsiai teigti, kad tie, kas atvyko, buvo aktyvūs, iniciatyvūs, kūrybiški bei puikiai praleido laiką drauge.

Vedėja Asta kvietė susirinkusius pažvelgti vienas kitam į akis, apsikabinti, pamiršti nuoskaudas ir tiesiog pabūti šalia ir pajausti vienas kitą širdimi. O Alinutė tikino, kad visi iš renginio išeis laimingi vien todėl, kad galės praleisti kartu vakarą, svarbiausia džiaugtis kiekviena smulkmena, kurią mums paruošė gyvenimas. Vadovaudamiesi šiltais linkėjimais, bendruomenių nariai vienas kitam dovanojo gerą reginį. Kiekviena bendruomenė parengė po pasirodymą. „Vienkiemio“ bendruomenė pradėjo renginį žiemiškomis bei šventiškomis dainomis, vėliau jas ant scenos prie puošnios kalėdinės eglutės keitė Širvintų miesto bendruomenės mėgėjų teatras, kuris sekė pasaką „Raudonkepuraitė kitaip“ – pagal Alinos Skeberienės interpretaciją. Kiekvienam buvo peno ir akims, ir ausims. Ypač gerą įspūdį paliko pasakiškoji Raudonkepuraitės senelė, kuri neatsilikdama nuo mados puoselėjo savo kūno grožį.

Nykštukai, atvykę iš Anciūnų kaimo, iš aukso lakšto perskaitė stebuklinguosius palinkėjimus. Tretieji buvo smagiausi, nes per jų pasirodymą ėmė trypti visi salėje esantys šventės dalyviai. Tikrai lengva atspėti kas jie. Žinoma, tai Avižonių krašto bendruomenė ir jų puikioji kapela. Po smagios polkos bei naujai nuskambėjusio Avižonių krašto himno bendruomenės geriausias ir išskirtines savybes eilėmis apdainavo Zibalų kaimo bendruomenė, o po jų su meile pagamintas dovanas susirinkusiems teikė Kiauklių kaimo bendruomenė.

Pirmosios Širvintų rajono bendruomenių sueituvės vyko 2016 metų gruodžio mėnesį Šešuolėlių dvaro pobūvių salėje. Tuomet renginyje dalyvavo vienuolika aktyvių mūsų krašto bendruomenių, atvyko nemažas būrys vietinių politikų. Antrosios sueituvės „Lietuva bendruomenėms – bendruomenės Lietuvai“ vyko 2018 metais rugpjūčio pabaigoje. Ji buvo surengta Čiobiškio šile, kuriame šventė taip pat vienuolika bendruomenių.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*