Naujausios žinios

Širvintų rajono gyventojai verslo liudijimus įsigyja išmaniai

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, jog praėjusiais metais beveik 250 verslo liudijimų Širvintų rajono gyventojai įsigijo elektroniniu būdu. Taupydami laiką, veiklą vykdantys gyventojai verslo liudijimus įsigijo pasinaudodami asmeninės mokesčių mokėtojų erdvės MANO VMI teikiamų galimybių privalumais.

„Pastebime, kad gyventojai vis aktyviau naudojasi VMI elektroninėmis paslaugomis, leidžiančiomis savo mokestines pareigas įvykdyti jiems patogiu metu. Prisijungus prie asmeninės mokesčių mokėtojų erdvės MANO VMI galima ne tik įsigyti verslo liudijimą, bet jį pratęsti, o prireikus ir nutraukti. Gyventojams nebereikia vykti į VMI“, – akcentuoja Vilniaus AVMI viršininkė Edita Glumbakienė, pažymėdama, jog VMI nuolat tobulina savo el. paslaugas, kad gyventojai savo mokestines pareigas atliktų kuo paprasčiau.

Vilniaus AVMI duomenimis, vien šių metų sausio mėnesį Širvintų rajono gyventojai jau įsigijo 128 verslo liudijimų. Iš viso 2015 m. Širvintų rajone verslo liudijimus įsigijo daugiau kaip 500 gyventojų, kurie sumokėjo virš 15 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio.

Pernai tarp širvintiškių paklausiausios veiklos rūšys, kuriomis galima verstis įsigijus verslo liudijimą, buvo specialieji statybos darbai, taip pat statybos baigimo apdailos ir valymo darbai bei kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla.

Pažymėtina, kad tapę MANO VMI vartotojais, mokesčių mokėtojai gali elektroninėje apskaitos kortelėje pasitikrinti savo mokestinį balansą, elektroniniu būdu gauti priminimus iš VMI apie mokėtinus mokesčius ir permokas, įsiregistruoti, išsiregistruoti ar keisti duomenis mokesčių mokėtojų registre, el. būdu mokesčių administratoriui teikti dokumentus ar juos gauti.

Vilniaus AVMI primena, kad priklausančius mokesčius už įsigyjamą verslo liudijimą sumokėti galima pasinaudojant interneto bankininkyste, „Perlo“ terminaluose, Lietuvos pašto skyriuose, bankuose.

Daugiau naudingos informacijos gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje arba pasinaudojus konsultacinėje mokesčių informacijos duomenų bazėje sukaupta medžiaga http://mic.vmi.lt. Išsamias konsultacijas telefonu 1882 teikia Mokesčių informacijos centro konsultantai. Telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

Julija Balsė, Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*