Naujausios žinios

Tai koks tas subalansuotas pirminis Širvintų rajono savivaldybės biudžetas 2022 metams?

Alytė Skeberienė, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė

Asociatyvi nuotrauka

Vasario 2 d. įvyko Širvintų savivaldybės tarybos komitetų posėdis, kuriame buvo svarstytas parengtas subalansuotas pirminis Savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai opozicijoje kreipiamės į rajono gyventojus ir laukiame Jūsų siūlymų bei pastabų, kadangi tik iki 2022 m. vasario 7 d. galim pateikti pasiūlymus raštu. Pasidomėjus kitų rajonų praktika šiuo klausimu tenka tik pavydėti kaimynams, nes jiems susipažinti su biudžetu skiriama daugiau laiko. Štai panevėžiečiai biudžetą gali svarstyti net 12 d., molėtiškiai 9 d. Pas mus – kuo mažiau svarstysi, tuo mažiau klausi. Bet klausimų, tiesa tik opozicijai, šiandien kilo tikrai daug ir dėkojame Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus vedėjai Vilijai Ramaškevičienei už kantrybę į juos atsakant.

Pabandysime pristatyti klausimus, kuriuos akcentavome šiame posėdyje.

Prieš kelis metus, man tik tapus tarybos nare, mačiau su kokiomis kliūtimis susidūrė dabar jau buvęs tarybos narys Vytas Šimonėlis, kai ketino išsiaiškinti reprezentacinių lėšų panaudojimo klausimus. Ne kartą į jo bandymus gauti šią informaciją buvo net nereaguojama. Kaip sekėsi mums, jau netrukus atskirame straipsnyje, o kol kas apie kitas eilutes.

Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimui – 500 eurų.

Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad tuo metu, kai visa Lietuva kalba, kad šių dienų prioritetai – gerinti sąlygas verslui, įgyvendinant verslumą skatinančias priemones, mūsų rajono savivaldybė smulkaus ir vidutinio verslo skatinimui planuoja iš savivaldybės biudžeto skirti net….. 500 eurų. Taip taip, Jūs gerai matote ir aš tikrai nepraleidau jokio skaičiuko. Net ir Facebook‘e mūsų sukurtoje grupėje „Širvintų opozicija“ vieno iš grupės narių paskelbta apklausa apie tai, kokią sritį labiausiai norėtumėt pagerinti Širvintose (rajone), daugiausia balsų surinko „Darbo vietos, atlyginimas, verslas“. Bet gyventojų nuomonės niekas nepaiso. 500 eurų ir taškas. Ką šioje srityje galima pagerinti už 500 eurų?

Ūkininkai, atverkite kišenes!

O ūkininkų rėmimas? Jam planuojama skirti net….1500 eurų.

Verslininkus ir ūkininkus prisimenam tik tada, kai reikia ranką ištiesus prašyti paramos renginiams ar dar rajono kelius pravalyti. Nors po šitos replikos buvo atsakyta, kad ūkininkams už kelių valymą yra mokama atskirai. Bet juk jie galėtų ir neateiti į pagalbą rajonui, jei rajono vadovių toks požiūris?

Ar neprašovėme su koncesijos sutarties nutraukimu?

Daug diskusijų sukėlė planuojamos lėšos keleivių vežimo paslaugoms – 210 tūks. eurų iš savivaldybės biudžeto. O kiek rajono ponių buvo „tarkuojama“ buvusi valdžia dėl koncesijos sutarties. O kas dabar paaiškėja? Štai kiek lėšų pareikalaus koncesijos sutarties nutraukimas ir šių paslaugų perėmimas. Pasirodo, kad kiekvienais metais iš biudžeto buvo sutaupyti tie 210 tūkstančių.

Šviečia naktį, šviečia dieną tik ne Elektrėnų žiburiai

Labai stipriai (nuo 122,7 tūkst. eurų 2021 m. iki 350 tūkst. eurų 2022 m) planuojama padidinti lėšas, skirtas gatvių apšvietimui ir rekonstrukcijai. Tik į šią sumą dar neįskaičiuoti gatvių apšvietimo modernizacijos projektai. Žinoma, stipriai išaugus elektros energijos kainoms,  gal jau galima bus tikėtis, kad vidury dienos tie gatvių apšvietimo stulpai nešvies, kaip iki šiol (turime gavę iš gyventojų tai liudijančias nuotraukas).

Nevyriausybinės organizacijos ir vėl dalinsis trupiniais

Nevyriausybinių organizacijų (NVO) projektų rėmimui planuojama skirti 2 tūkst. eurų. Man pačiai ne kartą dalyvaujant NVO konferencijose, susitikimuose, pasitarimuose, dalijantis patirtimi su kitų rajono NVO, kolegos net patikėti negalėjo, kad gali būti skiriama tik tiek. Kokį projektą galima įgyvendinti, disponuojant tokiomis lėšomis. Ir dar prisiminkit, kad rajone registruotos šiai dienai 29 bendruomenės. Net po 100 eurų projektui negalėtų jos skirti.

Didėja lėšos paminklotvarkai

Paminklotvarkos darbų programai 2021 m. buvo skirta 4,1 tūkst. eurų, o šiems metams numatoma jau 10 tūkst. eurų. Lėšų numatyta daugiau nei dvigubai. Gal tokių objektų skaičius išaugo? Abejoju. Kiek žinau, net atminimo lentų pastatymui savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams ne iš savivaldybės lėšų daromos įvairios kliūtys.

Valstybės biudžeto lėšos

Iš valstybės biudžeto skiriamos lėšos asmeninės pagalbos teikimui – 69,7 tūkst. eurų. Tai nauja. Nuo liepos 1 dienos žmonėms su negalia užtikrinamos didesnės galimybės mokytis, dirbti ir savarankiškai gyventi bendruomenėje.

Iš valstybės biudžeto taip pat skiriamos lėšos (67,3 tūkst. eurų) kompensacijoms padidėjusioms būsto šildymo išlaidoms padengti.

Reklamuojamės ir reprezentuojamės

Na ir pabaigai.

Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervui pernai metais planavom 20 tūkst. eurų. Šiais metais – jau 40 tūkst. eurų.

Reprezentacinėms lėšoms – 8 tūkst. eurų, Kitos veiklos išlaidoms (pagal tą patį funkcinės klasifikacijos kodą) – 120 tūkst. eurų. Nors, beje, net ir tokių pinigų pernai metais neužteko. Buvo išleista 133,3 tūkst. eurų. Kur jie išleisti aiškinsimės jau netrukus.

O kur dar 10 tūkst. eurų leidybai ir informacijos teikimui.

Tai štai kiek lėšų atrandam pasireklamavimui, kai tuo tarpu svarbioms sritims tik trupiniai. Tokie jau tie prioritetai mūsų rajone.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*