Naujausios žinios

Ten, kur visada šviečia saulė

Živilė Jankauskaitė

Lietuvoje už lango ruduo, vėsta oras, o taip dar norisi saulės spindulių ir šilumos. Tad spalio mėnesio pradžia – puikus laikas išvykti į šiltuosius kraštus. Šį kartą  pasirinkau Egiptą.

Kur yra Egiptas ir kuo jis žymus, manau, kiekvienas iš mūsų galėtų pasakyti. Šiame straipsnyje norėčiau su jumis pasidalinti savo atostogų įspūdžiais Egipte.

Spalio pirmajį savaitgalį iš Vilniaus oro uosto pakilome ir skridome link kurortinio miesto Hurgada. Skrydis užtruko apie 4 val. Išlipus iš lėktuvo mus užplūdo labai maloni šilumos banga. Oro uoste turistus pasitiko ir mus  maloniai pasveikino  kelionių organizatorių atstovai.

Lauke  labai greitai temo. Per 20 minučių, kol išlipome iš lėktuvo ir išėjome iš oro uosto, jau buvo tamsu.

Pirmasis rytas buvo dar keistesnis, vienoje kambario pusėje pro viešbučio langą matėsi žydra jūra, o kitoje – smėlis ir nieko daugiau. Egipte 90 procentų teritorijos sudaro dykumos ir tik 10 procentų vietos, kuriose galima gyventi. Tikrai nepakartojamas jausmas matyti dykumą savo akimis.

2

Raudonoji jūra stebina savo potvyniais ir atoslūgiais, todėl  ryte atėję maudytis, nenustebkite „neradę“ jos.

Daugiausia čia atvyksta turistų iš Rusijos, tad, jei nemokate anglų kalbos, visiškai nieko tokio, nes viešbučio personalas kuo puikiausiai bendrauja rusų kalba.

Piniginis vienetas Egipte yra Egipto svaras, bet vietiniai priima įvairią valiutą: nesvarbu ar tai doleris, ar euras.  Vietiniai gyventojai išlepinti turistų dosnumo, tad, kur bepasisuksi, būk pasiruošęs palikti vieną kitą dolerį, nors vidutinė alga Hurgados mieste – apie 150 dolerių, tačiau net ir neypatinga kelionė ar pramoga gali kainuoti iki šimto dolerių.

Vietinių kelionių pardavimų vadybininkų kelionės ar pramogos yra daug pigesnės nei siūlomos kelionių agentūrų Lietuvoje. Kokybė irgi skiriasi: vietinių aptarnavimas geresnis, malonesnis, visi besišypsantys, pasiruošę padėti, o kelionių agentūrų pramogos organizuojamos lyg konvejeriu – tik greičiau, greičiau, greičiau.

Bilietų pramogoms nėra sunku įsigyti: tiesiog guli paplūdimy, mėgaujiesi saulės spinduliais ir prie tavęs prieina ekskursijų pardavėjai, kurie įkyriai siūlo bent jau kažką įsigyti. Žinoma, visada reikia derėtis. Juk tai Egiptas!

7

Iš vietinių pardavėjų nemažai sužinojome apie gyvenimą Egipte. Vyrai gali teisėtai vesti keturias žmonas, bet, žinoma, žmonoms išlaikyti turi turėti ir pakankamai finansų. Moterys dažniausiai yra namų šeimininkės ir augina vaikus. Šiaurinė Egipto dalis yra šiek tiek modernesnė, o pietinė – konservatyvesnė.

Hurgadoje teko pastebėti, kad visas viešbučio personalas vien vyrai: virėjai – vyrai, padavėjai – vyrai, sodininkai  – vyrai, kambarių tvarkytojai  – vyrai.  Jei paliksi dolerį, grįžęs kambaryje ant lovos  rasi suraitytą gražuolę gulbę.

3

Visiems išsiilgusiems saulės spindulių ir šilumos siūlau apsilankyti Egipte, nes ten saulė visada šviečia!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*