Naujausios žinios

Už sumedžiotas šernų pateles – išmokos medžiotojams

Medžiotojai už iki 2016 m. pabaigos sumedžiotą šerno patelę dabar galės gauti nustatyto dydžio išmoką. Patvirtinus išmokų už sumedžiotas šernų pateles skaičiavimo ir mokėjimo tvarką siekiama paskatinti medžioti ne tik jaunus patinus, bet ir pateles – taip efektyviau reguliuoti šalyje šernų populiacijos gausėjimą.

Medžioklės plotų naudotojams bus mokama: už šernų pateles nuo 12 iki 24 mėnesių amžiaus – po 50 eurų, už vyresnes kaip 24 mėnesiai – po 100 eurų išmokų.

Šernų populiacijos dydis yra pagrindinis faktorius plisti įvairioms ligoms, gyvūnų užkečiamosios ligos – ne išimtis. Mokslininkai teigia, kad veiksmingas šernų populiacijos reguliavimas leistų lokalizuoti ir sustabdyti afrikinio kiaulių maro plitimą. Kaip tik todėl šernų tankumas šalyse, kur pasireiškė ši pavojinga liga, turi būti mažiausias, t. y. neviršyti 0,5 šerno 1 kv. km. Tikimasi, kad išmokos motyvuos medžiotojus, nes visos iki šiol taikytos šernų populiacijos reguliavimo priemonės nebuvo pakankamai efektyvios. Saugant ir nemedžiojant šernų patelių, bandų dydis labai greitai atsistatydavo.

Pagal patvirtintą tvarką, norintieji gauti išmokas iki einamojo mėnesio 15 dienos turi pateikti prašymus už praėjusį mėnesį sumedžiotas šernų pateles teritorinėms valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms arba Nacionaliniam maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutui.

Medžiotojai turi užtikrinti, kad iš kiekvienos sumedžiotos šerno patelės būtų paimti kraujo mėginiai ir užpildyti šernų mėginių paėmimo aktai afrikiniam kiaulių marui, amžiui ir lyčiai nustatyti. Neteisingai paėmus mėginius ar blogai užpildžius prašymą arba aktą, išmoka už sumedžiotas šernų pateles nebus mokama.

Programa yra koofinansuojama Europos Komisijos.

Lietuvos RespublikosŽemės ūkio ministerijos informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*