Naujausios žinios

Vairuotojų įžūlumas peržengė ribas

Asociatyvi nuotrauka

Visoje Lietuvoje nuskambėjo žinia apie nelaimę kelyje Vilnius–Panevėžys, ties mūsų rajono Katuniškių kaimu, kur susidūrė du sunkiasvoriai automobiliai ir BMV markės lengvasis automobilis. Kaip nekeista, šį kartą žymiosios markės automobilis nėra avarijos kaltininkas. Neoficialiais duomenimis, žuvo kelkraštyje stovėjusio sunkvežimio, į kurį atsitrenkė kitas sunkvežimis, vairuotojas.

Su BMV vairuotojais turiu ne vieną nemalonų patyrimą. Vienas iš jų įvyko Širvintų mieste, mūsų naujojoje įžymiojoje „Maximos“ sankryžoje. Kai tik šią sankryžą įrengė, iškart pasimatė, kas sąžiningai mokėsi vairavimo teoriją, o kas žinias kimšo į galvą tik paskutinę naktį prieš egzaminą.

Važiuoju eilinę dieną sau pagrindiniu keliu iš Kabaldos pusės. Prie „Maximos“ sankryžos pėsčiųjų perėjos sustoju praleisti žmogelį ir, rodydama posūkį į dešinę, išgirstu isteriškus pypsenimus. Ogi žiūriu pro veidrodėlį, iš „Maximos“ keliuko, primenu, kad šalia išvažiavimo jam stovi trikampis ženklas, reiškiantis, kad kelias šalutinis, atlekia BMV, vairuojamas jaunuolio, ir kad mosikuoja ranka, ir kad spaudžia garso signalą be perstojo. Nesupratau pradžioje, sukuosi sau iš pagrindinio kelio dešinėn kuo ramiausiai ir vos suspėjau išvengti smūgio į užpakalinę automobilio dalį. Sukuosi link darželio – jis iš paskos. Išlipau norėdama paaiškinti ženklų prasmę, o jis išlipa ir, matyt, susipratęs, kad buvo neteisus, kad spruks į namo įėjimą. Keista darosi gyventi ant šio svieto. Ši sankryža yra tikras vairuojančių širvintiškių iššūkis. Staiga užmirštami ne tik ženklai, bet ir dešinės rankos taisyklė. Stovi žiopliai užkimšę sankryžos išvažiavimus arba mauna vienas prieš kitą sudarydami avarines situacijas.

Minimoje sankryžoje greitis nedidelis, grėsmė kyla nebent automobilio grožiui, bet va, kai tenka kelyje susitikti su sunkvežimio vairuotojais, brolyti, laikykis. Po aukščiau minėtos avarijos, tai vienas, tai kitas pažįstamas ėmė pasakoti, kaip jiems teko susitikt su įžūliais sunkvežimių vairuotojais. Štai vienas pasakoja, kad neseniai važiavo sau ramiai link Kernavės iš Širvintų ir, artėdamas prie viaduko Vilnius–Panevėžys, žiūri, iš šalutinio keliuko atskuba „fūra“. Vairuotojas nenumaldomai artėja prie šalutinio kelio, o „fūra“ nė nemirktelėjusi ir nestabtelėjusi šoka į pagrindinį kelią. Vairuotojas spaudžia stabdžio pedalą ir taip išvengia susidūrimo su kelio milžinu. Sustojęs, pypsena „fūros“ vairuotojui, o jam kas, jis didelis ir jam saugu. Tu mažas ir, jei nori likti sveikas, praleisk įžūlų vairuotoją. Čia galioja ne kelio, o kalėjimo taisyklės – kas stipresnis – tas teisesnis. „Ar pranešei policijai“, – paklausiau pasakotojo. Atsako, kad ne, ką įrodysi, registratoriaus neturi, o žodis policijai šiais laikais nieko nereiškia, nebent būsi koks Tarybos narys ar dar svarbesnis politikas. Tada tikrai pakaks tavo žodžio. Net ir tada, kai esi kaltas – tampi nekaltas. Tiesa, jo nuomonę patvirtino neseni įvykiai Širvintų aikštelėje, kai vienas Tarybos narys pasišalino iš įvykio vietos. Ir ką jūs manote, stebuklas – liko visiškai nekaltas, kaip mūsų skaidriausioji valdovė. Ot turi gerą mokytoją ir iš jos mokosi tikrai stropiai.

Kitas pasakotojas įsijungia į pokalbį ir dėsto nutikimą tame pačiame kelyje Vilnius–Panevėžys. Važiuoja daugiavaikis tėvas į Vilnių, į naują Depo parduotuvę, apsipirkti. Skrieja 100 km per valandą greičiu ir priartėja prie dviejų sunkiasvorių sunkvežimių, kurie per abi juostas galynėjasi, kas greitesnis. Vienas pirma juosta juda jam leistinu greičiu, kitas gi sumano lenkti, o „smarvės“ šiam manevrui nepakanka, tai abu ir užkemša kelią. O tuo tarpu už jų susidaro automobilių spūstis. Lenkiančiosios „fūros“ priekaba blaškosi į visas puses ir, rodos, tuoj tuoj užklius pirma juosta važiuojančią sunkiasvorę. Dėkui Dievui, viskas tą kartą baigėsi gerai.

Tik va svarstau, negi mums reikia žmonių žūčių, motinų, žmonų, vaikų raudų, kad suprastume, jog kai kurių vairuotojų įžūlumui nėra ribų. Gal būkime patys sąmoningesni, sėdintys šalia vairuotojų, traukime telefonus, junkime vaizdo kameras ir siųskime tokius vaizdelius į policijos komisariatų feisbuko paskyras. Kai vaizdelių bus gausu, gal ir sunkiasvoriai bus labiau kontroliuojami ir baudžiami už įžūlų ir chuliganišką vairavimą.

Jonė Lieponė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*