Naujausios žinios

VMVT ir policija atlieka tyrimus dėl fiksuojamų gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Gyventojams ir atsakingoms tarnyboms kartu su gyvūnų globos įstaigų atstovais pastarosiomis dienomis surengus reidus gyvūnų augintinių laikymo vietose, Kretingos, Širvintų, Tauragės, Kauno, Šiaulių ir kt. rajonuose pradėti tyrimai dėl gyvūnų gerovės ir laikymo sąlygų pažeidimų bei galimo nelegalaus gyvūnų veisimo.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pažymi, kad kiekvieno patikrinimo atveju pareigūnai vertino ir fiksavo aplinkybes vietoje. Gyvūnai laikyti netinkamomis sąlygomis (pvz., transportavimui skirtuose narvuose, jiems skirtas per mažas plotas, rasta sužeistų gyvūnų, kurie negydyti, nešerti ir pan.). Įtariama, jog veisimui laikyti gyvūnai neženklinti, netvarkyta jų apskaita ir kt.

Tolesnėje tyrimų eigoje įvertinus surinktus faktus, laikytojų paaiškinimus bus sprendžiama dėl gyvūnų augintinių laikytojų atsakomybės. Administracine tvarka už pažeidimus laikytojui yra numatytas įspėjimas, piniginė bauda arba gyvūnų konfiskavimas. Baudžiamasis kodeksas už žiaurų elgesį su gyvūnais numato viešuosius darbus, baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Šalyje susidariusi situacija dėl atrastų galimai nelegalių gyvūnų veislynų, galimo gyvūnų kankinimo ar žiauraus elgesio šįryt aptarta VMVT ir policijos vadovų susitikime. Sprendžiant šią problemą, sutarta aktyviau koordinuoti institucijų veiksmus. Tarnybos organizuos bendrus ekipažus, kurie galės sureaguoti į gaunamus pranešimus ir vietoje spręsti problemą, taip pat vykdytų netikėtus patikrinimus pagal turimą informaciją. Vadovai atkreipė dėmesį, kad būtinas visų gyventojų socialiai atsakingas elgesys, perkant ar parduodant šuniukus be įsigyjimo dokumentų.

„Kiekvienais metais atliekamų patikrinimų metu nustatome apie 3–5 nelegalius gyvūnų augintinių veisimo atvejus ir ši informacija mus pasiekia taip pat iš aktyvių visuomenės piliečių. Savaitgalį nustatyti atvejai parodo problemos mastą, kuriai spręsti reikalingas visų už tai atsakingų institucijų įsitraukimas. Bendromis jėgomis su policija, tikiu, kad ir su savivalda, atrasime efektyvesnes priemones, kaip problemą išspręsti, būtina peržiūrėti galiojančius teisės aktus, griežtinti pažeidėjų atsakomybę“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

VMVT ir policijos susitikime taip pat nuspręsta atnaujinti turimą bendradarbiavimo susitarimą, sudėlioti aiškų algoritmą, kaip tiksliai turi veikti regioninės tarnybos, suderinti su savivaldybių asociacija. Taip pat sutarta sukurti nuolat veikiančią grupę, kuri vykdytų stebėseną, įtraukti atsakingas tarnybas, NVO atstovus, kurie rinktų informaciją, vertintų gautą medžiagą, siūlytų sprendimus ar reikalingus teisės aktų pakeitimus.

Aktyvus tolesnis visuomenės įsitraukimas taip pat yra labai svarbus. Visų pilietiškų visuomenės narių prašoma toliau informuoti apie pastebėtus gyvūnų sveikatos ir gerovės pažeidimus, įtariamas panašias nelegalias veisimo veiklas šalyje, pranešant bet kuriam regioniniam VMVT padaliniui arba telefonu 8 800 40 403.

Pastebėjus gyvūnų laikymo pažeidimų galima kreiptis ir į atitinkamą savivaldybę, kurios savo teritorijose nustato gyvūnų laikymo taisykles ir kontroliuoja jų įgyvendinimą, dėl žiauraus elgesio su gyvūnais (kankinamų, sužalotų ar nužudytų gyvūnų) – pranešti policijos pareigūnams.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*