Naujausios žinios

Žmogaus teisių „Oskarų“ įteikimo ceremonija – tiesiogiai per LRT Plius

Augusto Didžgalvio fotografija

Kovo 28 d. 18:30 val. LRT Plius eteryje bus tiesiogiai transliuojama šeštųjų Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų įteikimo ceremonija. Žiūrovai galės stebėti, kaip už 2018 metais nuveiktus darbus bus išdalyti žmogaus teisių „Oskarais“ praminti apdovanojimai.

Valdovų rūmuose vyksiančio renginio metu statulėlės bus įteiktos aštuoniose kategorijose, t. y. lyčių lygybės, įveiktos kliūties, vaivorykštės (LGBT* lygiateisiškumo), atviros visuomenės, amžiaus, tautų dialogo, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse.

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų laureatais pretenduoja tapti 3 verslo iniciatyvos, 11 privačių asmenų, 4 pilietinės akcijos, 4 organizacijos bei susivienijimai, kiti projektai. Tarp jų – Beatos Tiškevič ir Kotrynos Bass įkurtas portalas „Nebegeda.lt“, bylą dėl saviraiškos laisvės Strasbūre laimėjęs dizaineris Robertas Kalinkinas, dainininkas ir visuomenininkas Jurgis Didžiulis, pilietinės akcijos „#IšneškiteGražulį“ organizatorės, „Rimi Lietuva“ komanda už kampaniją „#AmžiusNesvarbu“ bei daugelis kitų visuomenę sužavėjusių žmonių.

Lygių galimybių kontrolierė, teiksianti Metų proveržio apdovanojimą, mano, kad ceremonija yra puiki proga pasidžiaugti, jog Lietuvoje gyvena tokie gražūs ir įvairūs žmonės.

„Kasmet matome, kaip ant scenos lipa savo darbui atsidavę asmenys, iš visų jėgų besistengiantys padaryti šį pasaulį gražesnį. Jų žodžiai, nesuvaidintos emocijos, kartais net ir džiaugsmo ašaros dar kartą įrodo, kad  žmogaus teisių, lygių galimybių srityje žmonės dirba ne dėl garbės ar dėmesio, bet dėl tikėjimo prigimtiniu kiekvieno iš mūsų orumu“, – sako kontrolierė.

Renginyje apdovanojimų statulėles laureatams teiks atlikėja Erica Jennings, žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė ir kiti.

Muzikiniais kūriniais žiūrovus džiugins orkestras „Vilnius Sinfonietta“. Kartu su ansambliu kūrinius atliks dainininkas Mantas Jankavičius, Girmantės Vaitkutės ir Vaido Baumilos duetas, buvusi realybės šou „X Faktorius“ dalyvė Milda Martinkėnaitė.

Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2018 organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu. Šiemet generaliniu rėmėju tapo AB „Swedbank“. Apdovanojimus taip pat remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba, Norvegijos Karalystės ambasada, UAB „Rimi Lietuva“, AB „Telia Lietuva“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*