Naujausios žinios

Adventinis rytmetis „Šiltas šv. Kaldėdų laukimas“

Valda Patinskienė

Adventinis rytmetis „Šltas šv. Kalėdų laukimas“

Kiek čia to laiko beliko iki didžiųjų žiemos švenčių. Reklama jau prieš mėnesį, jei ne daugiau, skelbia, kokiomis dovanomis nudžiuginti artimuosius, kokį maistą kaip paruošti, kur ką įsigyti, kur kokios nuolaidos. O juk advento laikotarpis visai ne tai. Tai ramybės, susikaupimo, apmąstymo, susitaikymo laikas.

Tam ir buvo skirtas Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojų susitikimas. Universiteto koordinatorė Joalita Mackonienė, TAU pirmininkė L. Vitienė, V. Jakučiūnienė, R. Baronienė suruošė gražų rytmetį „Šiltas šv. Kalėdų laukimas“. Priminė, kaip atsirado Advento vainikas, kodėl iš pradžių vietoje buvusių dvidešimt keturių žvakučių liko tik keturios, simbolizuojančios keturias advento savaites. Žvakės keturių spalvų, kiekviena spalva turi savo reikšmę ir degamos kas savaitę po vieną. Renginio vedėjos klausytojams užminė mįsles, o su didžiosiomis metų šventėmis susiję kerai ir prietarai nuo pačių seniausių laikų. Pakviesta juos prisiminti. O klausytojų nepėsčių būta. Vieni prisiminė, kad Kūčių vakarą, išėjus į lauką, apglėbti tvorą ir suskaičiuoti, kiek skersinių pavyko apimti. Jeigu skaičius lyginis, kitais metais pavyks susirasti porą, jeigu ne – dar teks palaukti. Kitas – nežiūrint iš po staltiesės ištraukti šiaudą. Kuo jis ilgesnis, tuo geresni bus ateinantys metai. Labiausiai sudomino burtas, kai po trims lėkštutėmis paslepiami trys skirtingi daiktai: raktas, moneta, žiedas. Lėkštutės sumaišomos, kad nebūtų aišku, kur kuris daiktas. Pasirinkti vieną. Jei randamas raktas – galima tikėtis įsigyti būstą, jei monetą – metai bus turtingi, na, o jei žiedas – viskas aišku – vestuvės.

Smagiai prabėgo laikas bendraujant, linkint gražių šiltų Kalėdų, geros sveikatos. Susirinkusieji buvo apdovanoti J. Mackonienės brolio Smailio išleistomis knygomis.

advent.IMG_20211216_093500-1024x461

 

Nuotraukos TAU 

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*