Naujausios žinios

Atsakymai į merės Ž. Pinskuvienės išsakytus teiginius

Andželika Bagočiūnienė

Straipsnyje „Vileikiškių seniūnaite slaptu balsavimu išrinkta E. Karickienė” buvome pateikę merės atsakymus į Vileikiškių seniūnaitijos gyventojų klausimus.  Į vieno iš susirinkimo dalyvių  klausimą, ką numatoma daryti su keliu Vileikiškiai-Taučiuliai, merė Živilė Pinskuvienė atsakė: „…Niekam nėra paslaptis, kad praeitą kadenciją visi keliai nueidavo į Jauniūnus (…) Didžiosios sumos buvo tam krašte…”.  Merės teiginį komentuoja Elena Davidavičienė, Tarybos narė nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, praeitą kadenciją dirbusi administracijos direktore.

„Tai yra netiesa. Lėšos savivaldybės seniūnijų ir miesto vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, modernizuoti ir remontuoti buvo skirstomos procentiškai pagal nustatytą ir patvirtintą tvarką. Seniūnijos žinojo, kokias lėšas turės, ir bendruomenės, veikiančios toje seniūnijoje, pačios nuspręsdavo, kokį kelią tais metais modernizuoja ar remontuoja. Tuomet seniūnija teikia prašymą savivaldybės infrastruktūros skyriui. Savivaldybė bendruomenių apsisprendimo nekeisdavo ir nesvarstydavo. Dabar yra kitaip, miestui duodama daugiau, o kaimuose net duobės neužlopytos. Jei kelio remonto darbas atliktas gerai, o ne tik asfalto drožlėmis užpilamos duobės, tai kelias dar gali ilgiau tarnauti. Dabar mūsų savivaldybėje procedūra pakeista. Apie tai vėliau jums pateiksiu atskirą komentarą.” – paaiškino Tarybos narė Elena Davidavičienė.

Susitikime Vileikiškių kaimo bendruomenės pirmininkas Zenonas Miselis teigė, kad žmonės domisi ligoninės likimu. Į šį paklausimą merė Ž. Pinskuvienė atsakinėjo ilgiau nei į kitus gyventojų klausimus. Merės teiginį „Po audito išvadų matome, kad kai kurie daktarai pas mus dirba po 4-4,5 etato. Mūsų žiniomis kai kurių gydytojų atlyginimai siekia 15 tūkst. litais” komentuoja  VšĮ Širvintų ligoninė direktorė Laima Meškauskienė.

„Gydytojo atlyginimas – 15 tūkstančių per mėnesį, per metus, kaip merė tai įvardina? Per mėnesį gydytojas jokiais būdais tiek neuždirba. Yra oficialiai pagal reikalavimus skelbiamos pareigybės, etatai, skaičius žmonių ir atlyginimo bruto vidurkis. Paskaičiuokite, kiek tai būtų, 15 tūkstančių tikrai niekaip neišeitų. Tai yra tikrai netiesa, tiek nė vienas gydytojas ligoninėje negauna. Dėl etatų –  Darbo kodeksas leidžia žmogui dirbti pusantro etato. Tas pusantro etato –  jei žmogus turi tam tikrų kompetencijų, gali dirbti vienu etatu vienose pareigose, ketvirčiu etato kitose pareigose, ir dar ketvirtis etato trečių pareigų. Jei sumažinsime tą ketvirtį į aštuntadalį, tai gausime ir keturias, penkias pareigybes. Keturiais etatais dirbančių tikrai nėra. Yra pusantro etato dirbančių gydytojų keturiose pareigybėse. Nė vienas darbuotojas ligoninėje pusantro etato neviršija.”

Širvintų ligoninės darbuotojų vidutinį darbo užmokestį rasite čia

 

4 Comments on Atsakymai į merės Ž. Pinskuvienės išsakytus teiginius

  1. Laikas merei keisti specialybę,tegu padirba už 15000 gydytoja,tik įdomu ar diplomas atsipirks,nes mokytis reiks 10 m :-) ir lengvai nenusipirksi. Čia aiškiai pavydas bamba graužia darbiečiams,nes smegenų už pinigus plastikos chirurgai neįdeda,o gaila…

  2. Nuo kada administracija ir laboratorija yra gydytojai? Tikrino tik administraciją ir laboratoriją. Administracijoje dirba vadovai: direktorius, vyr. buhalteris, slaugos administratorius ir pavaduotojas medicinos reikalams, atlikdami administracinį darbą jie neturi teisės gydyti, skiriasi pareigos. O laboratorijoje dirba laborantai ir biologai. Jie taip pat ne gydytojai. Todėl nereikia skiesti nesąmonių.

  3. pasukos-DP žinovui // 2015 lapkričio 12 22:52 at // Atsakyti

    Administracijos darbuotojas, jei jis turi gydytojo diplomą ir licenziją jei tik nori GALI IR TURI TEISĘ verstis gydytojo praktika

  4. O merė neleis, ir viskas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*