Naujausios žinios

Bagaslaviškio krašte skleidžiasi obelų ir draugystės žiedai

Asociacija “Šeimų bendrystė”

projekto

Gegužės 28 dieną „Tėkmės“ bendruomenė ir Bagaslaviškio gyventojai buvo pakviesti į kūrybinį plenerą mokyklos sode, kur po atviru dangumi tarp pražydusių obelų vyko įvairios edukacijos. Tai viena iš Europos Sąjungos programos „Europos solidarumo korpusas“ finansuoto projekto „Pražysta sodas – skleidžiasi draugystė“ numatytų veiklų. Šio projekto tikslas – atgaivinti didelį obelų sodą ir per darbus stiprinti „Tėkmės“ mokyklos ir vietos bendruomenės draugystę. Projektas prasidėjo 2020 m. rugsėjo 1 d. ir tęsis iki 2021 m. rugpjūčio 31 d.

Kadangi projektas artėja link finišo tiesiosios, nemažai numatytų veiklų jau įgyvendinta. Rudenį įvyko obuolių šventė, kai tiek mokyklos bendruomenė, tiek Bagaslaviškio gyventojai susirinko į obuolių pyragais kvepiančią šventę. Vos padvelkus pavasariu, įvyko inkilų gaminimo ir kėlimo akcija. „Tėkmės“ bendruomenė ir vietos gyventojai buvo kviečiami pasirūpinti paukščiais ir papuošti senąjį mokyklos sodą savo gamybos inkilais. Pavasario talkų metu nugenėtos senosios obelys, įkurtas mokyklos daržas su pakeltomis lysvėmis ir šiltnamiu. O kad atsinaujinančiu sodu gėrėtis būtų jaukiau ir pa- togiau, po obelimis buvo įkurdinti ąžuoliniai stalai ir suolai.

Kūrybinio plenero idėja – sutelkti „Tėkmės“ bendruomenę, vietos gyventojus bei Bagaslaviškio vaikų dienos centro vaikus, ir pasidžiaugti nuveiktais darbais bei papuošti sodą mielais rankų darbo kūriniais. Apsilankiusieji buvo raginami išbandyti įvairias veiklas: šiaudinių sodų vėrimą, vėjo varpelių gaminimą, medinių detalių išdeginimą įvairiais raštais. Taip pat visi buvo kviečiami prisidėti prie ilgiausio ir gražiausio šaliko nėrimo tam, kad būtų apvyniota ir sušildyta vieniša obelėlė. Mažiesiems ypač patiko burbulų pūtimas, tad sode sklandė ne tik draugystės gijos, bet ir smagūs muilo burbulai.

Puikiai pavykusį plenerą vainikavo Tam tam Afrikos būgnų šou, kuris nepaliko abejingų ir įspūdingais garsais užbūrė ir mažus, ir didelius. Šiame šou būgnų buvo daug ir įvairių, tad juos išbandyti ir sukurti savo ritmus galėjo visi norintieji. Šiaudinių sodų detalės vėliau bus sujungtos į vieną didelį sodą, kuris įsikurs tarp obelų ir primins apie šį kūrybinį plenerą. Mokyklos sode nuo šiol plazdės ir skambės vėjo varpeliai kviesdami bendrystei „Tėkmės“ mokyklos ir Bagaslaviškio bendruomenes.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*