Naujausios žinios

Čia visada laukiami svečiai

Parapijos globos namuose smagus sujudimas – lapkričio 6 d. didžiojoje salėje pyragų šventė. Šventes švęsti visada malonu, o kai tokią šventę surengia geradėjai, dar smagiau. Ne vieną kartą jau čia lankėsi pavieniai žmonės, firmos, kolektyvai su dovanomis ir koncertais. Pastarąjį kartą atvyksta suomių firmos „Lindstrom“ padalinio Lietuvoje darbuotojai. Kaip susirado Širvintų parapijos globos namus – paslaptis, jokiu būdu to neišdavė įmonės darbuotoja Sandra. Tačiau tai ne vienintelė vieta, kur su kalnais pyragų, pyragaičių, sausainių, konditerinių skanėstų pilna mašina atvyksta vilniečiai. Artimiausiu metu „Lindstrom“ atstovai, pasak Sandros, lankys ankstukus. Jaudina toks žmonių gerumas. Globos namų gyventojai, susėdę prie stalelių, gardžiuodamiesi kvepiančia kava, mėgavosi ne tik atgabentomis lauktuvėmis, mėgavosi ir dėmesiu, kurį parodė svečiai. Kiekvienas asmeniškai pakalbintas. Svečiams buvo įdomu susipažinti: pasiklausti vardo, sužinoti, kuris kepinys skaniausias, kokius kepdavo ir kaip kepdavo namuose. Surengė mini konkursą – kelių rūšių atvežtiems pyragams (pasirodo, net septyniems) sukurti pavadinimus. Čia jau fantazijos nepritrūko, pasipylė pasiūlymai, kaip pavadinti skanias dovanas. O kai svečiai panorėjo išgirsti iš gyventojų klausimus ir pasiūlymus, vienas iš svarbiausių buvo: „Kada kitą kartą atvažiuosit?“ „Tikrai šis kartas ne paskutinis“, – toks buvo Sandros atsakymas. Aidint plojimams ir nuoširdžiai tariant „Ačiū“, buvo išlydėti naujieji svečiai. Kad ir skanių pyragų ir kepinių būta, tačiau jų tiek daug, jog visų nė nebandyk suvalgyti, todėl gyventojai juos skanavo kelias dienas.

Juokais gyventojai sako: „Nėra ramybės. Vakar sėdėjome prie kavos puodukų su pyragais, o šiandien vėl svečiai“. Ne veltui sakoma, neturėk šimto eurų, bet turėk šimtą draugų. VšĮ „Atsigręžk į vaikus“ jau tapo globos namų bičiule, todėl tarpininkavo ir taip Širvintų parapijos globos namai susipažino su Norvegijos Liūtų klubo nariu Einar Kjoren, kuris atvyko vedamas kuo geriausių ketinimu. Šis žmogus padeda įvairioms Lietuvos organizacijoms labdara iš Norvegijos, kur yra ypač gerbiamas. Pasikalbėjo su gyventojais, apžiūrėjo jų gyvenamąsias patalpas, kalbėjo su globos namų administracija. Netrukus apsilankys dar kartą, o ką atveš – neišdavė. „Taip Jūs mūsų labiau lauksite“, – pajuokavo. Oi, kaip knieti sužinoti, tačiau teks laukti, niekur nesidėsi. O pirmai pažinčiai atvežė neįgaliesiems skirtos technikos.

Jau čia pat gruodžio pradžia, greit bus didžiosios metinės šventės.Vėl sujudimas, pasiruošimas, kiti malonūs rūpesčiai, o svečiams ir lankytojams širdys ir durys visada atviros.

Nuotraukos autorės ir feisbuko paskyrų

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*