Naujausios žinios

Čiobiškio rudens kermošiuje šypsojosi saulė

Meškutė apdovanoja linksmosios estafetės nugalėtoją

Šeštadienį, rodos, pati gamta norėjo švęsti auksinį rudenį. Pasirinkę tą dieną švęsti rudens kermošių, čiobiškiečiai neprašovė. Viso renginio metu kultūros namų kiemeliui šypsojosi saulė. Į šventę sugužėję prekybininkai, amatininkai ir ūkininkai tik spėjo dėti į maišelius parduotą savo gamybos produkciją ir šypsotis besidomintiems iš ko kepti tautinio paveldo sertifikatu besididžiuojantys sausainukai, kiek kainuoja prinokusios kriaušės ar namuose kepta duonelė.

Prekystaliai sparčiai tuštėjo ir norintys pakartoti gardžių grybukų turėjo nusivilti. Dar prieš valandžiukę buvęs pilnas grybukų krepšys kaip mat ištuštėjo. Kermošiaus metu renginio organizatoriai Širvintų kultūros centro Čiobiškio filialo vedėja Vida Dambrauskienė ir Čiobiškio kaimo bendruomenės pirmininkė Laima Dzedzevičienė kvietė dalyvauti loterijoje be pralaimėjimo. Ir čia čiobiškiečiai pasirodė ypač aktyvūs. Po kelių minučių visi laimingieji bilietai buvo išpirkti ir laimėti maišai bulvių, obuolių, morkų, pyragai, saldėsiai bei kiti įvairūs prizai.

Šalia kermošiaus, pajutusi saldėsių bei medaus kvapą, pradėjo sukiotis meškutė. Jos niekas nevijo, pamaitino, paglostė ir pakvietė pažaisti su vaikais bei padėti jiems laimėti linksmosiose estafetėse. Soti meškutė kaip mat suskubo prie vaikų, kartu mėtė bulves į krepšius ir rideno obuolius į lankus, o laimėtojus apdovanojo vertingais prizais – pasakų knygomis. Tuo metu netoliese ant laužo virė šiupinys, kurį kantriai gamino Vidmanas Raudeliūnas. Vieną po kito jis dėjo sudėtines gardaus viralo dalis: mėsą, auksinius žirnius, daržoves ir grybus, viską, ką ruduo padovanoja darbščiam ūkininkui. Ilgai netrukus visi susirinkusieji į šventę galėjo nemokamai ragauti, o kas norėjo ir iki soties prisikirsti gardaus ant laužo gaminto šiupinio.

Kiek vėliau, per pietus, į šventę su sveikinimais čiobiškiečiams ir padėkomis Liudmilai bei Povilui Malinauskams atskubėjo laikinai einantis seniūno pareigas Lionginas Juzėnas. Jis kalbėjo, kad ruduo ūkininkams puikus tuo, kad būtent vėlų rudenį ilgais vakarais ūkininkaujantys gali lengviau atsikvėpti, pailsėti ir kartu pabūti. Laimutė Dzezdevičienė dėkojo geradariams Čiobiškio seniūnijos seniūnaičiams bei kraštiečiui Romui Pavasariui, kuris Čiobiškio kraštui padovanojo šeimos ąžuolą, Stelmužės ąžuolo palikuonį. Po visų padėkų bei draugiškų sveikinimų Vida Dambrauskienė kvietė susirinkusius pasidžiaugti bendryste, gražia rudens diena bei koncertu.

Renginyje tiek akims, tiek ausims buvo peno. Iš Lapelių kaimo atvyko visas pulkas vaikų bei jaunimo. Lapelių kaimo bendruomenės šokių kolektyvo „DESSO“ vadovė Erika Svirskienė į šokių aikštelę išvedė pačius mažiausius šokėjėlius, kurie džiugino žiūrovus šokdami pagal dainą apie kirmėliuką Infantino. Juos vėliau keitė jau vyresni šio kolektyvo šokėjėliai. Nenustygo vietoje net senjorai ir lingavo klausydamiesi Vidos Dambrauskienės vadovaujamos Čiobiškio liaudiškos muzikos kapelos atliekamų dainų bei nuoširdžiai plojo jaunam atlikėjui iš Musninkų Tadui Imbrasui.

Dar ilgai šurmuliavo čiobiškiečiai ir grįžę namo, tikiu, geru žodžiu minėjo šventės organizatorius bei rėmėjus. O svečiai išvyko iš Čiobiškio sužavėti ne tik gardžiomis vaišėmis, smagiai praleista diena, bet taip pat išskirtiniais Čiobiškio turtais, jo dvaru, bažnyčia, pušynu, tiltu, keltu bei Nėries ir Musės upių santakos grožiu.

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*