Naujausios žinios

Čiobiškio ūkininkai parodė iniciatyvą taisydami kelią

Straipsnis buvo išspausdintas  rugsėjo 27 d. laikraščio „Širvis“ 38-ame šių metų numeryje.

Šiais metais Lietuvą užklupo didelės liūtys. Jos neaplenkė ir Širvintų krašto, ypatingai Čiobiškio seniūnijos. Nesiseka šiai seniūnijai susitarti su gamtos stichijomis – prieš keletą metų per Lapelių kaimą pralėkė viesulas nusinešdamas gyventojų namų stogus ir miškuose iškapodamas medžius, šiemet, liepos 12 d., liūtis nuo civilizacijos atkirto kaimą – vanduo visiškai suniokojo kelią.

Stiprus lietus taip suardė Brazelių ir Lapelių kaimus jungiantį kelią, kad susisiekimas tapo neįmanomas. Anot vietinių, labiausiai tai susiję su gyvulius auginančiais žmonėmis, kurie keliu vykdavo pas ganyklose esančius gyvulius. Lapelių ir Brazelių kaimus jungiantis kelias buvo suniokotas neatpažįstamai – lietus išgraužė gilias duobes, per kurias tekėjo vanduo, su purvo nuošliauža į šalikelę nuslinko kelio ženklas. Rajono merė duodama interviu respublikiniams dienraščiams teigė, kad pinigų keliui remontuoti Savivaldybė neturinti.

Anot vietinio gyventojo A. Varno, kaime nuolat gyvenamos tik trys sodybos, kiti namai lankomi tik karts nuo karto. Tačiau šis kelias yra labai svarbus tuo, kad juo kaimo gyventojai vyksta į ganyklas pas gyvulius. „Pusė Lapelių gyventojų kasdien važinėja prie karvių, reikia iš ryto pamelžti, vakare pamelžti, jie zuja kiekvieną dieną“, – teigė Brazelių gyventojas. Šis kelias buvo padarytas 1997 metais, nuo to laiko nieko panašaus jam nebuvo nutikę.

Nepraėjus savaitei, merė sukvietė bendruomenę. Patarė išsikraustyti pas gimines, kol atliks pirkimus ir sutvarkys kelią. Kai kurie bendruomenės nariai pasipiktino ir neketino taikstytis su rajono vadovės pasiūlymu. Susirinkimo metu merė žadėjo tuoj pat per tris savaites sutvarkyti aplinkelį per Spietiškį. Beje, važiuojant iš Brazelių į Lapeles per Spietiškį susidaro 8 km, senuoju, dabar vandens išardytu keliu – 0,5 km. Visą mėnesį gyventojai, ypatingai ūkininkai, laukė pažado įvykdymo. Taip ir nesulaukė. Kaip pasakojo Brazelių kaimo gyvebntojas A. Varnas, jis bandė prisiskambinti merei, bet nepavyko. Su juo kalbėjosi padėjėja ar patarėja, dabar vyras tiksliai neprisimena. Pokalbio metu gyventojas nieko konkretaus neišgirdo.

Vienas iš ūkininkų, kaip teigia A. Varnas, neapsikentė ir su kitais kolegomis buldozeriu sustumdė vieną kelio pusę, kad gyventojai galėtų pravažiuoti. Nors kelias buvo pavojingas, tačiau Brazelių gyventojai daug greičiau nuvažiuodavo į Lapeles ar kitur, o ūkininkai pas gyvulius.

Praėjus pusantro mėnesio nuo liūties, Savivaldybė rugpjūčio 24 d. pasirašė sutartį su UAB „Fegda“ ir tuoj pat pradėjo kelio darbus. Pasak Brazelių kaimo gyventojų, aplinkelis per Spietiškių kaimą dabar jau daug geriau įrengtas nei buvo prieš tai. Žinoma, gyventojai labai laukia, kada pagaliau suremtuos jiems pagrindinį kelią iš Brazelių į Lapeles.

Kelias remontuojamas, tačiau gyventojai vis tiek nerimauja dėl esamos dangos: pilamas smulkus žvyras, po to jis vėl nuimamas po gero lietaus, nes susidaro tešlynė. Pasak gyventojų, senka jų kantrybė, nes nuolatos reikia remontuoti automobilius.

Belieka palinkėti gyventojams kantrybės, nes Savivaldybė pakankamai greitai įvykdė pirkimus, rangovai pakankamai greitai pradėjo darbai, nors neaišku, kaip taip greitai nuo sutarties pasirašymo dienos rangovai sugebėjo parengti techninius projektus ir juos suderinti su tam tikromis institucijomis.

„Širvio“ informacija

1 Comment on Čiobiškio ūkininkai parodė iniciatyvą taisydami kelią

  1. Vienas iš ūkininkų neapsikentė ir su kitais kolegomis buldozeriu sustumdė vieną kelio pusę, kad gyventojai galėtų pravažiuoti…
    Kodėl „nepriklausomas laikraštis“ bijo parašyti pavardes žmonių, kurie nėra vietinės valdžios pataikūnai, visada turi savo, o ne savivaldybės klerkų nuomonę? Ak jūs, anoniminiai stebėtojai, lįskit, pagaliau, iš krūmų!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*