Naujausios žinios

Geriausia dovana – dėmesys ir neišdildomi prisiminimai

Straipsnis buvo išspausdintas  sausio 4 d. laikraščio „Širvis“ 1-ame šių metų numeryje.

„Ar galiu jūsų laikraštyje padėkoti labai geriems žmonėms? – paskambinusi į „Širvio“ redakciją teiravosi daugiavaikė vieniša mama Jūratė Stupakienė. – Pirmiausia noriu padėkoti Eduardui Šablinskui, kuris po „Bėdų turgaus“ visuomet palaiko mano šeimą ir labai stipriai paremia. Prieš mokyklą aprengė visą mano šeimą naujais drabužiais, nupirko mokyklinių prekių, o prieš Kalėdas jis vėl su pilnais krepšiais dovanų pas mus atvažiavo. Taip jis mane sugraudino savo gerumu, kad norisi iš džiaugsmo verkti. Ir dar noriu padėkoti Giedriui Jozoniui ir jo draugams, kurie padovanojo mano vaikams svajonių dieną.“

Kokia ta svajonių diena, pasiteiravome pačio šios dienos iniciatoriaus Giedriaus Jozonio.

„Tokia idėja kilo po „Būk pirmūnas“ akcijos, kai aplankėme devynias šeimas, tarp jų buvo ir ši Jūratės šeima,“ – pradėjo pasakojimą G. Jozonis

„Būk pirmūnas“ – socialinė akcija, kurios metu visi Lietuvos žmonės kviečiami nupirkti ir paaukoti mokyklinių priemonių „Maxima“, „Rimi“ ir „IKI“ prekybos centruose arba akcijos dienomis atnešti namuose turimas, jau nenaudojamas mokyklines priemones bei savanorių pagalba ši parama išvežiojama stokojančioms šeimoms. Akcija, skirta norint padėti sunkiau gyvenančioms šeimoms išleisti vaikus į mokyklą, pirmą kartą šiais metais atkeliavo ir į Širvintas. „Būk pirmūnas“ akcijos koordinatorius mūsų rajone buvo Giedrius Jozonis. Per dvi dienas kartu su savanoriais širvintiškiai mokyklinių prekių surinko už 1 055 Eur. Ši akcija įkvėpė kitam kilniam darbui, įspūdingai kalėdinei dovanai.

Giedrius Jozonis, Justinas Blažys, Domantas Kancleris bei Tomas Jozonis susitarė Šv. Kalėdų proga padovanoti negendančią, nepasenstančią, nenusibostančią dovaną – neišdildomus įspūdžius bei nerealiai gerus prisiminimus. Šia dovana visa dieną mėgavosi net šeši vaikai iš Šešuolėlių kaimo.

Devintą ryte prie daugiabučio socialinių būstų namo sustojo limuzinas, būtent šia transporto priemone vaikai buvo vežami į Vilnių pramogauti. „Pradžioje jaunimas nelabai suprato, kas čia vyksta ir kad pas juos atvažiavo toks automobilis. Tada nuvykome į „Akropolį“, kuriame žiūrėjome filmą, valgėme picas ir žaidėme boulingą, kurio nei vienas savo gyvenime dar nebuvo žaidęs. Kas keisčiausia, kad kaip pirmą kartą žaidžiantiems, tai sekėsi itin gerai. Tada važiavome prie Vilniaus eglutės, nes jaunimas sakė, kad tik per televizorių yra ją matęs. Tuomet prie mūsų prisijungė Domantas, kuris vaikams aprodė savo droną, trumpai apie jį papasakojo ir padarė porą gražesnių nuotraukų. Iš Vilniaus pajudėjome prieš 17 val., vaikai jau buvo išvargę ir važiuodami atgal mažesnieji snaudė,į – Įspūdžiais dalinosi mūsų pakalbintas Giedrius.

Paklaustas, kodėl tiesiog neatvežė dovanų, Giedrius atsakė: „Jas nupirkti ir padovanoti gali kiekvienas, bet skirti vaikams daugiau dėmesio, su jais pasikalbėti, kartais padrąsinti, manau, yra kur kas brangesnis malonumas.“

Paklausti, kas gi finansavo tokią nekuklią dovaną, geradariai atsakė, kad idėją įgyvendino savo pačių lėšomis, nei vieno papildomo euro iš kitur negavo ir neieškojo.

Paklaustas, kaip jaučiasi įvykdę tokį puikų sumanymą, atsakė jog patys buvo gal net laimingesni, nei vaikai, ir tuomet pasijuto jiems kaip vyresni broliai.

„Pagrindinė šio sumanymo idėja yra tokia: žmonių, norinčių padėti sunkiai besiverčiantiems, yra žymiai daugiau nei tų, kuriems reikalinga pagalba, tik geradarius į šią veiklą reikia kažkaip įtraukti,“ – baigdamas pokalbį savo mintis apie pagalbą vieni kitiems išsakė jauniausias Širvintų rajono tarybos narys Giedrius Jozonis.

Tikimės, kad ši puiki idėja užkrės ir kitus, norinčius prieš didžiąsias šventes padovanoti stokojantiems ne tik saldainių, bet ir dėmesį ir neišdildomus prisiminimus.

Renata Boreikaitė

Nuotraukų ir vaizdo įrašo autorius Domantas Kancleris.

2 Comments on Geriausia dovana – dėmesys ir neišdildomi prisiminimai

  1. Šaunuoliai.

  2. gražu, kad jaunimas geras.Pagirtina ir pagarba sumanytojams.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*