Naujausios žinios

„Gyvosios“ pamokos

Jūsų Varpininkas

Nomedos Drazdienės koliažas

Sveiki, mielieji, geltonosios bangos nuskalauti. Kaip jums šiųmetės Eurovizijos rezultatai? Sėdėjau kartu su savo vaikaičiais, žiopsojau, kad iš gyvenimo rato neiškrisčiau, kad ant pulso būčiau. Tik gavosi taip, kad be pulso likau ir užsnūdau, per vienos blizgančios mergaitės pasirodymą, ryte tik sužinojau, kaip ir kas. Mano galva, rezultatas geras, geresnis nei kokios Vokietijos ar Anglijos, bet yra kaip yra, neįtiksi tu tarptautinei bendruomenei, neturime gerų kaimynų, kurie mus palaikytų, ką padarysi. Kaip sako, kaimynų ir tėvų nepasirinksi, tad ką turim, su tuo ir gyvenam. Svarbiausia, kad nebūtų karo, o mūsų valdovė skaidriausioji šalia budėtų, nes kitaip krachas, nemokėsim gyventi. Kaip tik apie tai ir noriu ašai su jumis, mielieji mano, pasikalbėti.
„Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis“, sakė vienas praeito amžiaus nugyventos santvarkos veikėjas. Panašu, kad mes turėtume tokiu šūkiu vadovautis žiūrėdami į savo valdovę skaidriausiąją. Prasidėjus masinei ir visuotinei vakcinacijai, valstybinė mūsų valdžia nustatė, kad žmogelis gali bet kur užklupus jam norui skiepytis tai padaryti. Sakykim, nepatiko jums skiepijimo centro sienų spalva, ar kaip tik patiko kokia skiepijančioji mergaitė, tai ir važiuojate ten. Sako, kad čia, pas mus, mūsų karalystėje ,taip gerai skiepija ir tokios gražios sienos, kad net iš Nidos atvyksta norintys. Matote, kokie pasiekimai mūsų valdovės skaidriausiosios, taip sakant, iš už devynių jūrų, devynių marių atvyksta klientai. Galvotumei sau, kad patogu, kad prisidedama prie bendro gėrio, bet, dėmesio! Čia pirmoji mūsų valdovės skaidriausiosios pamoka: daryk, kaip nori tu, o ne kaip nurodo iš viršaus. Tai va, esmė šios pamokos ta, kad nereikia klausyti, ką tau liepia, o rajoninės valdžios olimpe gali turėti savo nuomonę, ir dar teisingesnę. Žinoma, pasekmes viso šito savo nuomonės turėjimo reiktų irgi prisiimti, bet valdovė skaidriausioji rodo aiškų pavyzdį – čia yra mano karalystė ir čia galioja mano tvarka. Požiūris gal ir neblogas, kas geriau žino, jei ne pati mama, kaip jos vaikus auginti ir auklėti, o visi patarimai iš šono ar paliepimai nelabai svarbūs. Tik mintiju ašai sau tylomis, kažin kaip čia būtų, jei valdovės skaidriausiosios paliepimų nevykdytume ir savo galva bandytume gyventi. Manau, kad kone visi žino, kuo pasibaigtų toks savo galvos ir minties turėjimas, savivaliavimas. Bet kas galima jupiteriui, negalima jaučiui. Susiprask, varguoli, tu nelaimingas. „Ant svieto dedasi taip pat: prieš tvirtą silpnam visur visada kaltu būt skirta“, – mokė literatūros klasikas I. A. Krylovas. Neturėkim iliuzijų, mūsų balsas dangun neina, o valdovė skaidriausioji gali sau leisti nesilaikyti nustatytų nurodymų, bet visgi, pavyzdys užkrečiamas, pabandysiu ir ašai, šiandien rodysiu savo išmintį savo antrajai puselei, gal baigsis gerai, vakare nereikės medicinos pagalbos. Taigi antroji pamoka: valdovė skaidriausioji visada teisi, jei abejoji, skaityk nuo pradžios.
Mes, žinoma, šią pamoką esame puikiai išmokę ir žinome, nė lapelis be josios žinios nenukrenta, tad čia labiau pasikartojimas nei naujiena, bet svarbu tai prisiminti ir tuo gyventi: nuleisk galvytę ir vykdyk nurodymus, už tatai, už paklusnumą ir nuolankumą, gali būti apdovanotas pasportavimo galimybe treniruoklių salėje, o gal dar ir baseinėlin leis pasipliuškenti, juk, sako, kad esame išlipę iš juodosios skylė dėl kovido ir jau sveikstame. Kam reikia dėkoti, turbūt aišku, tik jajai, tik valdovei skaidriausiajai, juk be josios niekas nevyksta.
Trečioji pamoka: neigiami dalykai kaip nuo žąsies vanduo. Šios pamokėlės esmė labai paprasta, visi blogi dalykai yra netiesa, čia nusikalstamų grupuočių darbas, o visi geri darbai (nesvarbu, ar susiję, ar ne su tavimi) vyksta tik dėl to, kad esi ir gyveni šioje karalystėje. Štai keli mokinukai neblogai pasirodė olimpiadoje, valdovė juos apdovanoja ir su jais įsiamžina. Lanksti mergelė, galbūt net būsima sporto žvaigždė, puikiai pasirodė varžybose – sveikina ir įsiamžina ir valdovė skaidriausioji, juk suprantama, viešų renginių mažoka, o pasirodyti reikia, svarbu išnaudoti kiekvieną progą. O štai visokius „nusikalstamos žurnalistikos“ atstovus, bandančius ištraukti į dienos šviesą kokias nors valdovės dėmeles, siųsti į paraštes ir ten palikti, kad žinotų, su kuo susidėjo ir kas gresia visiems bandantiems pakišti koją. Žodžiu, pamokėlės pamokėlėmis, bet egzaminą reikės išlaikyti, gyvenimas mus dažnai egzaminuoja ir leidžia pasitikrinti, kas veikia labai, o ką reiktų pataisyti. Bėda tik ta, kad, pabaigus šį universitetą, niekas neišduoda jokio diplomėlio ar pažymėjimo. Gal ir gerai, neduok Dieve, pasibaigtų valdovės skaidriausiosios era mūsų karalystėje, kur reiktų kišti tuos popierėlius, juk nauja šluota naujai šluoja ir vėl reiktų baigti naujus mokslus, vėl nauji iššūkiai ir nauji vėjai. Gerai dar tik tas, kad, ką išmoksti, ant kupros nešioti nereikia. O mokytis reikia, nes be mokslo būsi niekam nereikalingas lepšis, tarsi kokis nuvarytas kuinas po varžybų.
Sėkmės moksluose, nors ant nosies ir vasara!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*