Naujausios žinios

Ir vėl gyvybės gijos Šiauliuose

Marijonas Striška naujokas donoras. V. Patinskienės nuotrauka

„Žmogaus mintis galinga. Skraidome į kosmosą, vaikštome Mėnulyje, o štai sukurti kraujo lašą – neįmanoma“, – tai donorų kalbų nuotrupos. Šiaulių kaimo bendruomenės pirmininkės Ievos Pumputienės rūpesčiu pradėtos kaimo donorų dienos tapo tradicinėmis ir nuolatinėmis. Dažnokai girdime per radijo ir televizijos laidas prašymą: „Trūksta tokios ir tokios kraujo grupės. Kas galite, atvykite į kraujo perpylimo stotį…“ Brangus kiekvienas kraujo lašas, išgelbstintis žmogaus gyvybes.

Neseniai Šiaulių kaime buvo organizuota donorų diena, kurioje dalyvavo per dvidešimt donorų, o šį šeštadienį ir vėl Šiaulių kaime sujudimas – donorų diena, vaikams šėlsmo, dūkimo diena: sūpynės, batutai, vaikų veidukai išdažyti: mergaitės tapo katytėmis, drugeliais, berniukai vorais ir drakulomis; čia būrys vaikų lekia pūsti muilo burbulų, čia skuba piešti ant vandens, jau suka, lanksto balionus, lenktyniauja tarpusavyje. Mamų draudimas per šią šventę vaikams negalioja. Vaikiški džiaugsmo šūksniai girdisi dar iš tolo. Prie kultūros namų didžiausia automobilių apgultis – suvažiavę iš aplinkinių kaimų, netgi iš Vilniaus rajono donorai, ir ne tik, dar atvykę žiūrovai, kurie laisvadienį atėjo ar atvažiavo pasiklausyti koncerto, pamatyti spektaklio. Pirmieji, kaip ir priklauso, saviems žiūrovams dainavo Šiaulių kaimo bendruomenės, Širvintų kultūros centro Šiaulių filialo ansamblis „Ringė“, pasirodė rajono kultūros centro Alionių filialo kaimo kapela „Spalgena“, Širvintų kultūros centro Jaunimo grupė „Name goes here“, vaidino Alionių filialo mėgėjų teatras, šoko Širvintų šokių kolektyvas „Juodoji rožė“. Renginį išradingai vedė Živilė Bartaškenė.

Ieva Pumputienė dėkinga atvykstantiems donorams, džiaugiasi naujokais donorais, kurių, ačiū Dievui, vis daugėja. Štai šį šeštadienį atvyko 27 norintys duoti kraujo, tiesa, jis ne iš visų buvo paimtas (atsižvelgiama į hemoglobino kiekį, kraujo spaudimą), tačiau kraujo perpylimo stoties darbuotojai nuo 16 val. iki 19 val. dirbo be pertraukos ir iš peties. Atsisveikindami medikai dėkojo I. Pumputienei už energiją ir organizaciją darant tokį gerą darbą, o Ieva Pumputienė dėkojo donorams ir medikams. Taip ir vieni, ir kiti svarbūs, ir vieni be kitų nieko nepadarytų. Trys veikėjai – donorai, medikai ir organizatorė – dėl vieno, labai kilnaus tikslo. Atsisveikiname, tačiau, žinoma, neilgam. Iš anksto teiraujamės, kada bus kita donorų diena.

Nuotraukos autorės ir Šiaulių kaimo bendruomenės

1 Comment on Ir vėl gyvybės gijos Šiauliuose

  1. Sekanti donorystė, manau, po poros mėnesių 😊

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*