Naujausios žinios

Jau šeštą kartą!

Straipsnis buvo išspausdintas  gruodžio 6 d. laikraščio „Širvis“ 47-ame šių metų numeryje.

Kiekvieną rudenį, jau šešerius metus iš eilės, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje vyksta „Verslumo savaitė“. Tradiciškai lapkritį vykstančios Pasaulinės verslumo savaitės idėjos autoriai – buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Brownas ir Carlas Schrammas, Ewing Marion Kauffman Fondo prezidentas. Visą savaitę, lapkričio 20–24 d., skyrėme jaunų žmonių verslumui, kūrybingumui, inovatyviam mąstymui skatinti bei susitikimams su mokyklą jau baigusiais ir dabar sėkmingai dirbančiais savo srities profesionalais.

Gimnazijos trečiokai ir ketvirtokai per dailės pamokas (mokytoja Jurgita Krušinskaitė) turėjo galimybę parodyti savo kūrybingumą. Jie piešė verslininko paveikslą ar verslo dovaną.

Lapkričio 21 d. moksleiviai bei mokytojai buvo pakviesti susitikti su buvusiu mokiniu, scenaristu, laisvai samdomu kūrėju, kino filmų „Gautas iškvietimas“, „Trys milijonai eurų“ režisieriumi Tadu Vidmantu. Svečias papasakojo apie mokykloje praleistus metus, apie svajones, apie kūrybą, atsakė į mokinių ir mokytojų klausimus. Susitikimo metu galima buvo suprasti, kodėl Tadas rašo komedijas. Juokauti jis mėgsta ir moka.

Ketvirtadienį, lapkričio 23 d. gimnazijos antrokų ekonomikos pamokose lankėsi buvęs mokinys Simonas Lisauskas, AB „Lietuvos draudimas“ Pietų regiono vadovas. Įdomu buvo sužinoti, kokios profesijos šiuo metu yra paklausios, kokių specialistų reikės ateityje, o kurių profesijų atstovai bus priversti persikvalifikuoti.

Penktadienį, lapkričio 24 d. su gimnazistais ir mokytojais susitiko Donatas Lučiūnas, taip pat buvęs mokinys, MB „Tvirtas baitas“ / toughlex vienas iš įkūrėjų. Nors Donatas jau nuo 16 metų gauna pajamų už programavimo paslaugas, šiuo metu jis yra Lietuvoje įkurtos IT kompanijos, kuri bendradarbiauja su įmonėmis, kurioms reikia programinės įrangos, plėtros paslaugos, rinkodaros vadovas. Šios įmonės teikiamos paslaugos skatina užsakovų pajamų augimą ir padeda greitai pasiekti savo tikslus. Kaip reikia siekti savo tikslų? Ką daryti, kad būtum laimingas? Į šiuos klausimus susitikimo metu mėgino atsakyti Donatas.

Visi pašnekovai akcentavo verslumo, kūrybiškumo, atsakingumo, iniciatyvumo, gebėjimo bendrauti ir dirbti komandoje bei kitų asmeninių savybių svarbą. Svarbu pažinti save, žinoti savo pomėgius ir interesus, asmenines savybes, planuoti karjerą. Manome, kad įvairios iniciatyvos ir susitikimai padės išugdyti verslias, drąsias ir kūrybingas asmenybes.

Projekto „Drąsinkime ateitį“ koordinatorė Rita Česonienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*