Naujausios žinios

Jauki aplinka „Boružėlės“ auklėtiniams

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 9 d. laikraščio „Širvis“ 18-ame šių metų numeryje.

Jei norite savo kieme įrengti jaukų kampelį vaikučiams, apsilankykite vaikų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“. Pamatysite, kaip kūrybingai tvarkosi šios vaikų įstaigos kolektyvas, žinoma, pasitelkęs vaikučių tėvus. Apsilankiau pas „Boružėlės“ l.e. direktoriaus pareigas Sondrą Bartulienę. „Idėjų, norų ir minčių, ką, kaip ir kur dar ką nors įrengti, pastatyti, pasodint pilnos galvos tik spėk įgyvendinti.“ O šį pavasarį jau daug padaryta. Teritorija padalinta į keletą edukacinių zonų: „Miško mokykla“, „Relakso zona“, „Sporto, sveikatingumo aikštynas“, „Virtuvytės aikštelė“. Mažieji greitu laiku turės savo obuoliukų, nes pasodintos septynios obelaitės tuoj tuoj išskleis lapelius.

„Boružėlė“ artimiausiu laiku įsirengs šiltnamį, nes dalyvavo Žemės ūkio ministerijos organizuotame konkurse. Dalyvių buvo tikrai nemažai – net 90, laimėjo keturiasdešimt, tarp jų ir širvintiškiai. Belaukiant atgabenamo šiltnamio, jau pasirūpinta žemėmis. Vėl reikės tėvelių pagalbos šiltnamiui pastatyti, žemių prinešti, o daigus vaikučiai, padedant auklėtojoms, patys pasodins. Manau, nuimdami derlių, pasikvies ir talkininkus – tėvelius – užaugintų daržovių paragauti.

Beje, ne viskas čia naujiena, ant palangių jau seniai auginami svogūnai, prieskoninės daržovės. Lopšelio-darželio teritorijoje pasodinta 100 pušaičių, netgi gražuolė sakura auga. Gražu: visi takučiai nušluoti, gyvatvorės kaip siena lygiai nukarpytos, gėlynų žemė išpurenta. Kiek reikia rankų darbo. Tėveliai ateina tik į talkas, o kas kasdien tvarko tokią didelę teritoriją. Vaikučiai dažniausiai bendrauja tik su auklėtojomis, šeimininkutėmis, o kas atlieka tą nematomą darbą, tikrai nemato ir nežino. O tai labai imlus rankų darbas.

Akiai malonu pasigrožėti puikia aplinka. Ko čia nerasi: kirmėlaitė ant nugaros tempia gėlytes, ją vejasi gėlėtas traukinukas, sumaniai padaryti ir įkurdinti zuikučiai stebi pavėsinę ir sprendžia, kuriame kadaruojančiame guminiame bate gražesnės gėlės, o gal jie saugo virtuvėlės turtą – tikrus virtuvinius rakandus. Kai vaikai jais „groja“, skamba visa teritorija.

Direktorė planuoja įrengti sieneles molbertams – tai ikimokyklinukams piešimo priemonės. Bus dar ir mažiesiems lenta, kurioje jie galės spalvotomis kreidelėmis piešti. Pietinėje lopšelio-darželio pastato pusėje numatyta įrengti terasą – artėja birželio 1-oji, Vaikų gynimo diena – štai ir bus nauja vieta vaikų pasirodymams.

Įsitikinau, kad tai ne tik planai, dalis numatytų darbų jau atlikti, o kitiems jau pasiruošta. Sakoma: „Gražiame kūne, graži siela“, o aš pasakyčiau: gražioje aplinkoje turi dirbti geri, gražūs žmonės ir auginti bei auklėti gražią Širvintų ateitį. Sėkmės, „Boružėle“!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*