Naujausios žinios

Kur karaliai pėsti vaikšto…

Jonė Lieponė

Straipsnis buvo išspausdintas šių metų spalio 12 d. laikraščio „Širvis“ 40-ame numeryje.

Gražėjantį miestą vertina ne tik širvintiškiai. Ir retokai užsukantys svečiai pastebi gerus pokyčius. Pastebi ir kitką: prispyrus mažesniam ar didesniam „reikaliukui“, gali kilti nemenkų problemų. Ramūs gali būti tik miesto bei Paširvinčio kapinių lankytojai, ten tualetai yra. Šiokiadieniais keliaujantys autobusais jaučiasi ramūs – „karališkieji apartamentai“ veikia. Bet savaitgaliais, pasirodo, tualetai stotyje užrakinami. Apie tai šiomis dienomis pasakojo mano vilnietė viešnia, sugalvojusi šeštadienio popietę aplankyti Širvintas. „Nebuvo ūpo ir į šonus dairytis, tik atgal eidama miesto centrą apžiūrėjau, – pasakojo garbaus amžiaus ponia. – Tikra tragedija: stoties tualetas užrakintas, parduotuvėse niekas neįleis, savivaldybės pastatas, medicinos įstaigos irgi po devyniais užraktais. Kitą kartą, jei vėl šaus galvon aplankyti jūsų miestelį, pasiimsiu sauskelnių.

Bėdoja dėl tualeto nebuvimo ir lankantys bažnyčią. Seniau, pasakoja, buvo tualetas Jaunimo sodo pakraštyje. Dabar jis užkaltas, nebeužeisi. Iki kapinių gale esančio „kabineto“ eiti tikrai toloka. O juk bažnyčioje lankosi tikrai nemažai senjorų ir dažnas jų turi tam tikrų problemų, verčiančių dažniau lankytis ten, kur, kaip sakoma, „karaliai pėsti vaikšto“. Deja, problema neišsprendžiama: nei pėsčias, nei važiuotas niekur neužsuksi.

Gal kažkam kyla noras ginčytis ir aiškinti, kad tualetų problema neegzistuoja, tai tik mėgstančiųjų bambėti išsigalvojimai. Patikėkite, gerbiamieji, dar yra vaikštančių pėsčiomis ar važinėjančių autobusais žmonių, kuriems laikas nuo laiko prireikia „karališko pasivaikščiojimo pėsčiomis“. Ir darbo dieną, kai daugelis durų atidaryta, ne kiekvienam patogu užeiti, kad ir į tą pačią savivaldybę tokiu specifiniu reikalu. O kitos, mažesnės, įstaigos tai ir į kalbas nesileis, jei apsilankymo priežastį pateiksi.

Šiandien kaip niekad daug keliaujančių senjorų. Ne vienas dėl viso pikto, leisdamasis į tolimesnę kelionę, užsimauna sauskelnes. Dėl viso pikto, kad ramiau jaustųsi. Negi atvažiuojantiems į Širvintas arba susiruošusiems ilgesniam pasivaikščiojimui miestelėnams vienintelė išeitis – sauskelnės? O gal šalia grandiozinių projektų atrastų vietos ir elementariai „būdelei“? Suprantama, pigesnei nei legendinis „auksinis“ Kauno tualetas.

2 Comments on Kur karaliai pėsti vaikšto…

  1. Tiesiog į dešimtuką. Kažkada buvo galima užsukti į policiją, nes ten buvo dirbama visą parą, o dabar ir tos galimybės neliko, užrakinta. Nei prie naujų aikštelių, nei kur kitur, tualeto nėra, tiesiog nesilankančių tualete žmonių miestas.

  2. Problema? Miestelyje yra net keletas kavinių, jos per išeigines dirba. Sumokėjus, kaip ir prie stoties 50 ct. galima pasisiuoti, ir net pakakuoti. Ir problėmos nėra.
    Apie Pinskuvienę nieko nerašau.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*